Bekçi yetkilerinin her geçen gün abartılması

Bekçiye laf atarım 10 gün sonra:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu bilgileri fbidan mı aldın? Görende sanacak devlet sokaktan rastgele çeviriyor bekçi yapıyor adamlar sınava giriyor sözlü mülakat ve parkur yapıyor ve kazanıyorlar neden bunları dert ediyorsunuz. Sanki ülkede başka konuşulacak şeyler yok herkes bekçilere takmış.
Çok taktım ya inanılmaz. :D

Burada boş yapıp da bekçi mi dersin kanadı kırık gece kartalları mı dersiniz, bunları savunan mı dersiniz ya geçin bu ayakları yalayıcılık yapmayın. Herkes yerini görevini görev adabını bilecek. Konu sahibi kardeşimizin yola ehliyetsiz çıkması katiyen doğru değil, ama bunun görevini yapacak polislerimiz var. Bekçinin bunu yapmaya hakkı katiyen yoktur. Eline bir silah tutuşturmuşlar daha onu bile kullanmayı beceremeyen elemanları sözde gece kartalları gibi takma isimlerle pohpohlarlar ama keçiörende veya doğantepe gibi yerlerde beyefendiler tek tabanca takılamıyor maalesef. Zaten grup halinde takılsalarda bir işe yaradıkları yok. Kendi gözümle gördüm gitmişler mesai saatlerinde kahveye sohbet muhabbet telefon. Yattığın yerden para kazanmak diye buna derler işte. Eee hadi madem bunların eline tabanca tutuşturdun, yolun sonunda sen resmen alternatif kolay yolla polis olmuş oluyorsun. Bir yandan polisler de bu bekçilerden pek memnun değil. Kızılay'da ise yavru gece kartalı bana kimlik sormaya kalktı. Dediğim şey ise herkes görev adabını bilecek ortaya sazan gibi atlamayacak dedim. Bu kartalın yarasını öyle gocundurmuşum ki, sürü psikolojisi olarak abilerini çağırdı. Sağ olsun iki tane devriye gezen polis memuru olayıma denk geldiler kimliğimi onlara göstererek gidebilirsin kardeşim dedikten 1-2 dakika sonra bekçiler ve polisler arasında sözlü tartışmalar yankılandı. İşte yol geçen hanı gibi yetki verilirse ve bu güç yetki kontrol edilemezse kaos yaşanılması kaçınılmazdır.

Geri
Yukarı