Bekçi yetkilerinin her geçen gün abartılması

Çıkıyorum hocam. Caddede de sokakta da hiç görmedim. Sabah akşam dışarıda değilim belki ama görmem gerekecek kadar dışarıda durduğumu düşünüyorum.
Istanbul'dasin bir de. Çok garip denk gelmemen. Sizin oralar AFK olmasın? :D

Istanbul'dasin bir de. Çok garip denk gelmemen. Sizin oralar AFK olmasın? :D
Hiç bilmiyorum. Okmeydanı'nda oturuyorum diyebilirim. Şişli, Beşiktaş ve Kadıköy çevrelerinde akşam/gece saatlerinde gezmişliğim yeteri kadar oldu bence. Yüzlerce kez polis gördüm ama bir kere bile bekçi görmedim. Gördüysem de fark etmeyeceğim kadar gizlice takılıyordu.

O ilçelerde görmemen büyük tesadüf olmuş gerçekten. Daha birkaç gün önce Emirgan Sahil'de idim. Ordu şeklinde sahili baştan aşağı turluyorlardı, silah yetkisinin gelmesiyle de silahlı bir şekilde.

Geceleri de birkaç kere siyah kamuflajla gördüm. Siyah kamuflajla seçmek zor oluyor, bir de kalabalık ortamlarda dikkat edemiyorsun fazla.

Aradan seneler geçtikten sonra sokak olaylarının azaldığı mobese sayılarının arttığı drone gibi teknolojik takip imkanlarına rağmen bir anda pat diye tekrar bekçi düzenine geçmek bana pek normal görünmüyor. Bekçi adı altında birilerinin emrinde milis gücü kuruluyor sanki.

Bu bekçi olaylarını bizim milletimiz neden bu kadar abartıyor. Ne olmuş silah verildiyse neymiş efendim polislik eğitimi verilmiş polislerin hakkı yeniyor ne alaka kardeşim hangi eğitim verilsin adamlara komando eğitimi verecek halleri yok. Bir arkadaş GBT yaptığı kızları Instagram'dan ekliyor yazmış bu fikire nereden kapıldı acaba çok merak ediyorum. Adamlar keyfine bekçi olmuyor ekmek parası yaşam şartları zor adamlar kimlik isteyince egonuz yıpranıyor galiba.

Bu bekçi olaylarını bizim milletimiz neden bu kadar abartıyor. Ne olmuş silah verildiyse neymiş efendim polislik eğitimi verilmiş polislerin hakkı yeniyor ne alaka kardeşim hangi eğitim verilsin adamlara komando eğitimi verecek halleri yok. Bir arkadaş GBT yaptığı kızları Instagram'dan ekliyor yazmış bu fikire nereden kapıldı acaba çok merak ediyorum. Adamlar keyfine bekçi olmuyor ekmek parası yaşam şartları zor adamlar kimlik isteyince egonuz yıpranıyor galiba.
Çoğunuz ego demiş ama arkası yok. Bekçiye köpek mi çektik, ne yaptık? Ego kasma onlarda. Yarısı ekmek parası derdindeyse yarısı ego kasma derdinde. Bir baltaya sap olamamanın, adam yerine konmamanın ezikliğini devlete kapağı atarak kapatıyorlar. Görev altında caka satmak, özel sorular sorarak taciz etmek, birine işlem yaparken canlı bomba yakalamış gibi çullanmak. Daha sayayım mı? İçindeki şiddeti yasallaştırarak dışarı vurmak için çoğu kişi bu meslekleri seçiyor. Psikolojilerine bakmadan alınmamalı. Çoğu "Aga şunların kafasına iki tane sıkcan var ya bak bir şey kalıyor mu?!" tayfadır. Tiktok'ta arma şov yapmak ve mahalle muhafızı olmak istemelerine yorum bile yapmıyorum. Biz ego yapıyorduk değil mi?

Çoğunuz ego demiş ama arkası yok. Bekçiye köpek mi çektik, ne yaptık? Ego kasma onlarda. Yarısı ekmek parası derdindeyse yarısı ego kasma derdinde. Bir baltaya sap olamamanın, adam yerine konmamanın ezikliğini devlete kapağı atarak kapatıyorlar. Görev altında caka satmak, özel sorular sorarak taciz etmek, birine işlem yaparken canlı bomba yakalamış gibi çullanmak. Daha sayayım mı? İçindeki şiddeti yasallaştırarak dışarı vurmak için çoğu kişi bu meslekleri seçiyor. Psikolojilerine bakmadan alınmamalı. Çoğu "aga şunların kafasına iki tane sıkcan var ya bak bir şey kalıyor mu?" Tayfadır. Tiktok'ta arma şov yapmak ve mahalle muhafızı olmak istemelerine yorum bile yapmıyorum. Biz ego yapıyorduk değil mi?

Bu bilgileri fbidan mı aldın? Görende sanacak devlet sokaktan rastgele çeviriyor bekçi yapıyor adamlar sınava giriyor sözlü mülakat ve parkur yapıyor ve kazanıyorlar neden bunları dert ediyorsunuz. Sanki ülkede başka konuşulacak şeyler yok herkes bekçilere takmış.

Benim kız arkadaşıma yapacak, dövmekten beter ederim onu.

Yeni konular

Geri
Yukarı