Çözüldü Aternos karakteri tek oyunculuya aktarma nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
Arkadaşlar merhaba, arkadaşlarla biraz Minecraft Survival takılalım dedik şimdi girmiyorlar bende her seferinde sunucuyu açmak ile uğraşmak istemiyorum. Dünya dosyasını indirip saves dosyasının içerisine attım fakat yeni oyuncu olarak gözüküyorum ismimin falan aynı olmasına rağmen. Sunucudaki karakterimi nasıl tek oyunculuya aktarabilirim yardımcı olur musunuz?

Çözüm
O dosyayı da indirip kendi bilgisayarınızda world dosyasına atmayı denediniz mi?

Evet denedim şimdi olmadı.

Dünya klasörünün içindeki "level.dat" dosyasını silin, sonra aynı dünya adı ile başka bir dünya yaratın.

Bunu da denedim önceki yazdığınızıda denedim ikisi de olmadı.
Tamam çözdüm. Envanterim geldi fakat tek sorun başarımlarım sıfırlanmış benim için çok sorun değil.
Çözümüm: Yeni dünya oluşturup orada oluşan Player data klasörünün içindeki dosyasının ismini kopyaladım ve düzeltmek istediğim dünyadaki dosyasının adı ile değiştirdim. Ekstra olarak bir de stats dosyasında değiştirdiğim isimde bir dosya daha vardı onu da yeni isim ile güncelleyince envanterim geldi.
Güncelleme: Save dosyasının içerisinde advancements adında bir dosya onun içerisinde de değiştirdiğim isimde bir dosya vardı onu da yukarıda anlattığım gibi yeni ismi ile değiştirince başarımlarımda geldi.
Dünya klasörünün içindeki "level.dat" dosyasını silin, sonra aynı dünya adı ile başka bir dünya yaratın.

Son düzenleme:
O dosyayı da indirip kendi bilgisayarınızda world dosyasına atmayı denediniz mi?

Tamam çözdüm. Envanterim geldi fakat tek sorun başarımlarım sıfırlanmış benim için çok sorun değil.
Çözümüm: Yeni dünya oluşturup orada oluşan Player data klasörünün içindeki dosyasının ismini kopyaladım ve düzeltmek istediğim dünyadaki dosyasının adı ile değiştirdim. Ekstra olarak bir de stats dosyasında değiştirdiğim isimde bir dosya daha vardı onu da yeni isim ile güncelleyince envanterim geldi.
Güncelleme: Save dosyasının içerisinde advancements adında bir dosya onun içerisinde de değiştirdiğim isimde bir dosya vardı onu da yukarıda anlattığım gibi yeni ismi ile değiştirince başarımlarımda geldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Bende işe yaramadı daha detaylı anlatma şansınız var mı tam olarak ne yaptınız?

Bende işe yaramadı daha detaylı anlatma şansınız var mı tam olarak ne yaptınız?

Anlatabileceğim en detaylı şekilde anlattım aslında dostum yine de elimden geldiğince açmayı deneyeyim. Önce yeni bir dünya oluşturup biraz oynuyorsun birkaç odun falan kırsan yeterli olur. Daha sonra oyunu kapatıp .minecraft>saves>yeni oluşturduğun dünya klasörüne giriyorsun orada Player data dosyası var o dosyanın içerisindeki kendi karakterinin .dat uzantılı belgesinin .dat kısmından öncesini kopyalıyorsun. Daha sonra o kopyaladığın ismi aktarmak istediğin dünyadaki kendi karakterinin Player data, stats ve advancements isimlerini yeni kopyaladığın ile değiştiriyorsun. Bu şekilde envanterin ve başarımların Aternos dünyandan tek oyunculuya aktarılmış oluyor. Ben bu şekilde düzeltmiştim.
Aternosa girip soldan dosyalar>en üstteki bölüm (dünyanın adı yazar büyük ihtimalle bende öyle.)>playerdata kısmına giriyorsun orada herkesin oyuncu kodları ve yanlarında isimleri yazar sen kendin yeni dünya açıp kopyaladığın kodu kendi Aternos kodundakiyle değiştireceksin anlattığım gibi (Aternos'da söylediğim yerde yazar zaten değiştirmen gereken oyuncu kodunun ne olduğu.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı