Aternos mod nasıl kurulur?

KaanArsln

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlarımla beraber bir Aternos server açmak istedik ama modumu kendim kuramadım. Aternos mod listesinde de olmadığı için ekleyemiyorum. Kim bana yardımcı olabilir?

Arkadaşlarımla beraber bir Aternos server açmak istedik ama modumu kendim kuramadım. Aternos mod listesinde de olmadığı için ekleyemiyorum. Kim bana yardımcı olabilir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aternosa mod kurmak yerine hepinizin oyunu orijinalse e4mc modunu kurup beraber oynayın. Modu kurduktan sonra sunucuyu açacak olan kişi modu indirsin, diğerlerinin indirmesine gerek yok. Sonra tek oyunculu bir dünya oluştursun, ESC > yerel ağda paylaş yapsın daha sonra mod eğer doğru kurulmuşsa chate IP verecek. O IP'yi arkadaşlarınıza atsın katılsınlar. Bu arada bunu her yaptığınızda IP değişir. Bu arada hangi mod paketini oynuyorsunuz?

Bu arada Aternos mod listesinde yoksa zaten asla kuramazsınız. Aternos dışarıdan dosya yüklemeye izin vermiyor maalesef.
Zaten aternosun mod performansı çok kötü.

Aternos'tan istediğiniz modları servere indirin. O modların oyun, mod sürümü gibi şeylerini CurseForge'dan bulup indirin (bazıları çalıştırmak için farklı tool veya modlar isteyecektir onları da indirin) ve Minecraft'ın mods klasörüne bu modları atın. Sonrasında Forge ile uyumlu sürüme giriş yapın. İyi oyunlar.

Aternos'tan istediğiniz modları servere indirin. O modların oyun, mod sürümü gibi şeylerini CurseForge'dan bulup indirin (bazıları çalıştırmak için farklı tool veya modlar isteyecektir onları da indirin) ve Minecraft'ın mods klasörüne bu modları atın. Sonrasında Forge ile uyumlu sürüme giriş yapın. İyi oyunlar.

Aternos mod listesinde yokmuş Aternos yöntemi oradan eleniyor. Eğer herkesin oyunu orijinalse benim dediğim gibi e4MC veya worldhost tarzı modlar ile oynayabilirler.

Başka bir server sağlayıcı bulabilirler, konu sahibinin orijinal Minecraft'ı olsa Aternos'a yönelceğini pek sanmıyorum.

Aslında ücretsiz servis sağlayıcılarının hiçbiri modlu Minecraft oynayacak kapasitede değil. Zaten çoğu vanillada bile sabit 20 TPS oynatamıyor.

Diğer servis sağlayıcılarından yardım almadan eski bilgisayarımı server yapma gibi bir şansım var mı?

Yapabilirsiniz. Fakat statik IP'niz olması gerekli. Aslında yoksa da bir yöntemi var fakat bu sefer premiumunuz olması gerekli. Ayrıca biraz zahmetli bir iş. Eğer daha önce masaüstüne server kurmadıysanız bayağı uğraştırır.

Geri
Yukarı