Atheros AR9285 AR5B95 Sierra 10.12.3 Kext

Github sayfasında bir kullanıcı sormuş ve BCM43162 için kesin olarak desteklemiyor cevabını vermiş. Ben de oradan yola çıkarak söyledim. Intel 3165 1x1AC+BT PCIE M.2 WLAN kartı da var listende. Bunun için de intelin genel bir kext'i ve github tarafından tanıtım için yazılmış bir yazı buldum. Bu kart tanıtılabilir görünüyor.
Tamam Intel 3165 da alternatif olarak durdun, öncelik gelecek olan kartta, olmadı alternatiflere bakacağım.

Siparişi 1 hafta önce vermiştim, çoktan yola çıktı.

(y)

Bak bu iyi haber ben dün uykum geldiğinden listeye çok bakamadım. Mantıklı çözüm olur. Usb yerini dongle ile kapatmak iyi olmuyor portu kapatıyor. Uyumlu donanım olmadığı taktirde listedekilerden biri ile değiştirilebilir.

Dost acı söyler olacak biraz ama listede iki adet kart görüyorum ben de şimdi baktım biraz inceledim. Sanırım bir koruma duvarı ile karşı karşıya kalabilirsin. Eğer siparişin yola çıkmadıysa iptal edip değiştirsen mi acaba ? Listedeki kart daha ucuz hem :)

Yanlız bu kart da mac os desteği sağlamıyor sanırım.

BCM94352Z geldi ve Lenovo ideapad 510-15ISK/ideapad 510-15IKB laptopuma takar takmaz beyaz liste engeli olmadan tanıdı, windows 10 ta sıkıntı yok driver güncellemesi ile tanıdı , sierra da wifi ve bluetooth bir kaç işlemden sonra sıkıntısız çalıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam Intel 3165 da alternatif olarak durdun, öncelik gelecek olan kartta, olmadı alternatiflere bakacağım.

(y)

BCM94352Z geldi ve Lenovo ideapad 510-15ISK/ideapad 510-15IKB laptopuma takar takmaz beyaz liste engeli olmadan tanıdı, windows 10 ta sıkıntı yok driver güncellemesi ile tanıdı , sierra da wifi ve bluetooth bir kaç işlemden sonra sıkıntısız çalıştı.

Sevindim hayırlısı olsun ;) Diğer kartını da satışa çıkartırsın artık.

(y)

Merhaba. Bende Lenovo ideapad 510 kullanıcısıyım ve wifi kart sipariş edeceğim fakat BCM94352Z modelinin iki versiyonu var internette. Konnektör girişinin birisi tek, birisi iki delikli. Birisinde Lenovo'ya uygun, diğerinde uygun değildir diyor. Biraz kafam karıştı bu nedenle.

Aldığın ürünün tam olarak linkini vermen mümkün mü ? Teşekkürler.

Merhaba. Bende Lenovo ideapad 510 kullanıcısıyım ve wifi kart sipariş edeceğim fakat BCM94352Z modelinin iki versiyonu var internette. Konnektör girişinin birisi tek, birisi iki delikli. Birisinde Lenovo'ya uygun, diğerinde uygun değildir diyor. Biraz kafam karıştı bu nedenle.

Aldığın ürünün tam olarak linkini vermen mümkün mü ? Teşekkürler.
Lenovo versiyonu 04x6020'nin whitelist'e takılma ihtimali diğer karta göre düşük. Diğer WiFi kartı dw1560 yani Dell marka bir WiFi kartı. Eğer cihazda whitelist varsa aldığın kartı bios modlamadan kullanamayacaksın. Ayrıca bios modlama dönemi Z50 dönemimde kaldı. Artık lenovo laptoplarda bios yazma koruması kaldırılamıyor. Bu nedenle 04x6020'yi Alman mantıklı olacaktır. Diğer bir çelişki ise B50-80 Laptop'umda DW1830 WiFi kartı Bios modlamadan sorunsuz tanıdı. Yen'i cihazlarda Whitelist olduğundan emin değilim. Z50'de DW1830 kullanmak için whitelist kaldırmak gerekiyor.

Lenovo versiyonu 04x6020'nin whitelist'e takılma ihtimali diğer karta göre düşük. Diğer WiFi kartı dw1560 yani Dell marka bir WiFi kartı. Eğer cihazda whitelist varsa aldığın kartı bios modlamadan kullanamayacaksın. Ayrıca bios modlama dönemi Z50 dönemimde kaldı. Artık lenovo laptoplarda bios yazma koruması kaldırılamıyor. Bu nedenle 04x6020'yi Alman mantıklı olacaktır. Diğer bir çelişki ise B50-80 Laptop'umda DW1830 WiFi kartı Bios modlamadan sorunsuz tanıdı. Yen'i cihazlarda Whitelist olduğundan emin değilim. Z50'de DW1830 kullanmak için whitelist kaldırmak gerekiyor.

Ufak bir araştırma sonucu 3 gün önce aynen bahsettiğiniz kartı sipariş ettim bir kaç haftaya gelir diye düşünüyorum.

Son olarak bu kartı Sierra da kullanabilmek/tanıtabilmek için gerekli kext,yama vs bilgileri burada daha önce kullanmış bir arkadaşın toplaması mümkün müdür? Diğer arkadaşlarımız da faydalanır böylelikle.

Bilgiler için Teşekkürler.

Ufak bir araştırma sonucu 3 gün önce aynen bahsettiğiniz kartı sipariş ettim bir kaç haftaya gelir diye düşünüyorum.

Son olarak bu kartı Sierra da kullanabilmek/tanıtabilmek için gerekli kext,yama vs bilgileri burada daha önce kullanmış bir arkadaşın toplaması mümkün müdür? Diğer arkadaşlarımız da faydalanır böylelikle.

Bilgiler için Teşekkürler.
FakePCIDD Broadcom Wifi Kext Brcmpatchram2 ve config.plist içerisine gerekli yamaları yapmalısınız. Başarılar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı