Athlon 200GE Sistem Düşük RAM Frekansı Sorunu

mücahid3858

Hectopat
Selam abilerim, yeni sistem topladım;
* Athlon 200GE
* Corsair CL16 Tek Slot 3000MHz RAM
* Asus Prime A320M-K Anakart
* R7 265X (Eski Ekran Kartım)
Oyuna girdigimde RAM kullanımı çok düşük ve değerler oyun içinde de aynı .Sıkıntı fotoğrafta belli zaten, ben yinede söyleyim.
RAM'im 3000MHz olmasına rağmen 300MHz'de çalışıyor. Bunu işlemci çekiyor sanırım. Nasıl düzeltilir?
NOT: İşlemciyi şu an bütçem olmadığı için bunu seçtim. İleride Ryzen 5 2600 düşünüyorum, nasıl olur sizce?
385540

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU kısmında gördüğün GPU'nun çekirdek frekansı, MEM kısmında gördüğün ise GPU'nun bellek frekansıdır. BIOS'a bakarak veya GPU-Z kullanarak öğrenebilirsin. İleride 2600 tercih etmek iyi tercih ama ekran kartı oyunlarda daha önemli. Bütçen azsa elindekileri satıp ikinci el 2200G+RX 570 alabilirsin. Bütçen fazlaysa RX 580 4 GB+ 2600 iyi gider. Anakarta girersen çok para harcamış olursun kalsın artık. RAM'leri ise keşke 2x4 GB alsaymışsın. Dual channel kullanıp daha iyi performans alırdın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı