Athlon 3000G sistem toplama

ozaii.x

Centipat
Arkadaşım bilgisayar topluyor ve benden yardım istedi. Az çok anlasam da çok iyi olduğumu söyleyemem. APU bir sistem topladım çünkü bütçe çok kısıtlı. Arkadaşımın analog bir monitörü var. Bu yüzden monitör koymadım. Sistem şu şekilde:

İşlemci: AMD Athlon 3000G.
Anakart: Gigabyte A320M-S2H.
RAM: G.Skill Ripjaws V 2x4GB 2400MHz.
Kasa: Power Boost mid Tower 500W VK-C013B.
SSD: SanDisk Plus 240GB 530MB-440MB/s SATA 3 2.5" SSD.

Sistem nasıl olur, olur mu, toplarken bir sorun çıkar mı veya eksik bir şey var mı? Bilmek istiyorum mahcup olmak istemem şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 3200g
Gigabyte B450m h
8 x 2 Ddr4 3000 mhz Corsair Ram
Frisby fc-s6020b kasayla 2200 liraya sistem topladım geçen hafta.
Rami dual değil de single yaparsanız 1900 TL'ye mal edersiniz.
Yer sıkıntım olduğu için kasayı SFF seçtim ben. Orası size kalmış.
S2H ile h modeli arasındaki farkı açıklayabilir misin?
S2h'ta H modeline ek olarak DVI ve Mosfet Soğutucu farkı var diye biliyorum.

Arkadaşın internet gitti galiba bir cevap göremiyorum.
Hocam siz ne komik adamsınız yahu, H ile S2H arasındaki farkları kendiniz bulun, pek bir fark yok. Kısaca açıklamak gerekir ise, H girişin de giriş seviyesi bir kart iken S2H giriş seviyesi, neyse siz kazandınız. Arkadaş H serisi alsın bari.

Eklemek gerekirse, milleti aşağılamaktan tatmin alan birisi olduğunuz için sizle uğraşmıyorum.

Hocam siz ne komik adamsınız yahu, H ile S2H arasındaki farkları kendiniz bulun, pek bir fark yok. Kısaca açıklamak gerekir ise, H girişin de giriş seviyesi bir kart iken S2H giriş seviyesi, neyse siz kazandınız. Arkadaş H serisi alsın bari.

Eklemek gerekirse, milleti aşağılamaktan tatmin alan birisi olduğunuz için sizle uğraşmıyorum.

Dostum kendin bile bilmiyorsun ve benim önerdiğim S2H seninki h ama neyse diyerek sen beni aşağılamış oluyorsun dediğin lafları muhtemelen kendin bile mantıklı bulmuyorsun...

Ryzen 3 3200g
Gigabyte B450m h
8 x 2 Ddr4 3000 mhz Corsair Ram
Frisby fc-s6020b kasayla 2200 liraya sistem topladım geçen hafta.
Rami dual değil de single yaparsanız 1900 TL'ye mal edersiniz.
Yer sıkıntım olduğu için kasayı SFF seçtim ben. Orası size kalmış.

S2h'ta H modeline ek olarak DVI ve Mosfet Soğutucu farkı var diye biliyorum.
Dual seçmek planım çünkü apu sistem toplayacağız.
Teşekkürler yorumun için

Şu şekilde ayarladım rami nasıl sizce?

Son düzenleme:
@ozaii.x
Hocam az önce gayet kaliteli bir sistem topladım ama hala Frisby benzeri bilgisayarlara mı yöneleceksin? Ne yapmaya çalıştığını pek anlamadım. Ne alacak ve neye dual kit RAM takacaksın?
En azından şöyle bir sistem toplasa olmaz mı?
AMD Ryzen 3 3200G
Gigabyte B350M D3V
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000 MHz
Aerocool CS1101 500W
Kingston A400 240 GB
2150 TL falan tutuyor. Sonradan RAM yükseltmesi yapılırsa çoğu oyunu memnun edecek düzeyde açacaktır.

@ozaii.x
Hocam az önce gayet kaliteli bir sistem topladım ama hala Frisby benzeri bilgisayarlara mı yöneleceksin? Ne yapmaya çalıştığını pek anlamadım. Ne alacak ve neye dual kit RAM takacaksın?
Frisby sadece kasa. Ve örnek olarak yazdım. Herkesin bütçesine göre. B350 anakart önermişsin B450 varken. Bios update ile mi uğraşacak arkadaş bir de? Ayrıca bir sonraki nesil Ryzen işlemcileri desteklemiyor B350 çipsetler. Aynı fiyata B450 varken B350 anakart bakmayın bile.

Frisby sadece kasa. Ve örnek olarak yazdım. Herkesin bütçesine göre. B350 anakart önermişsin B450 varken. Bios update ile mi uğraşacak arkadaş bir de? Ayrıca bir sonraki nesil Ryzen işlemcileri desteklemiyor B350 çipsetler. Aynı fiyata B450 varken B350 anakart bakmayın bile.
A320M mi alsın arkadaş? Bütçesi varsa zaten B450M alacağının farkındadır kendisi bin tane kişi öneriyor. Bios uptade olayını sanki çok zor bir şey gibi göstermen ayır bir trajikomik. B450M S2H varken H alınmaz üstelik S2H daha ucuz, 8x2 Corsair RAM almaktansa Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3200MHz almak daha mantıklı, PSU yok, SSD yok, kasa zaten dimdik bir şey arkadaş kozmik güçleriyle oluşturacak sistemi sanırım? Milletin sistemine laf atmadan önce neden kendi sistemine bakmıyorsun?

Dual seçmek planım çünkü apu sistem toplayacağız.
Teşekkürler yorumun için

Şu şekilde ayarladım rami nasıl sizce?
Athlon 3000g işlemciye dual Ram takılmasındansa 3200g' ye single Ram takılmasını tercih ederdim. İIlerde müsait olduğunuzda bir Ram daha ekleyebilirsiniz. Ha ben ofis işleri için kullanırım, internette takılırım, az da olsa performans beklentim yok diyorsanız single ram kalabilir.
A320M mi alsın arkadaş? Bütçesi varsa zaten B450M alacağının farkındadır kendisi bin tane kişi öneriyor. Bios uptade olayını sanki çok zor bir şey gibi göstermen ayır bir trajikomik. B450M S2H varken H alınmaz üstelik S2H daha ucuz, 8x2 Corsair RAM almaktansa Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3200MHz almak daha mantıklı, PSU yok, SSD yok, kasa zaten dimdik bir şey arkadaş kozmik güçleriyle oluşturacak sistemi sanırım? Milletin sistemine laf atmadan önce neden kendi sistemine bakmıyorsun?
Psu zaten kasanın içinde. "Laf atmadan önce" araştırsaydın keşke. Bios update konusunda da ya teknik servise verilecek ya da eski nesil işlemci ile update yapılacak. Ben alırken s2h daha pahalıydı h aldım. Neden h anakart alınmayacağını da söyleseydin keşke.
Ayrıca zaten ben zaten kendi aldığım sistemi söyledim. Ram değiştirilebilir, mesele Ram mi yani? Ben bunu alın falan demedim. Forum burası tartışıyoruz yani, fikir vermek istedim. Benim elimde Ssd vardı o yüzden bir daha almadim. Arkadaş da Ssd almayı biliyor zaten çok zor bir şey değil. Ram single yapılarak Ssd dahil 2100 liraya mal edilebilir. Neyin peşindesin?
Athlon 3000g işlemciye dual Ram takılmasındansa 3200g' ye single Ram takılmasını tercih ederdim. İIlerde müsait olduğunuzda bir Ram daha ekleyebilirsiniz. Ha ben ofis işleri için kullanırım, internette takılırım, az da olsa performans beklentim yok diyorsanız single ram kalabilir.

Psu zaten kasanın içinde. "Laf atmadan önce" araştırsaydın keşke. Bios update konusunda da ya teknik servise verilecek ya da eski nesil işlemci ile update yapılacak. Ben alırken s2h daha pahalıydı h aldım. Neden h anakart alınmayacağını da söyleseydin keşke.
Ayrıca zaten ben zaten kendi aldığım sistemi söyledim. Ram değiştirilebilir, mesele Ram mi yani? Ben bunu alın falan demedim. Forum burası tartışıyoruz yani, fikir vermek istedim. Benim elimde Ssd vardı o yüzden bir daha almadim. Arkadaş da Ssd almayı biliyor zaten çok zor bir şey değil. Ram single yapılarak Ssd dahil 2100 liraya mal edilebilir. Neyin peşindesin?

Son düzenleme:

Frisby sadece kasa.
Bak ben bunu anlamıyorum işte. Ben sadece Kasa önerdim diyip PSU var içinde diyorsun.

Neden h anakart alınmayacağını da söyleseydin keşke.
Neden internet üzerine iki cümle yazamıyorsun?
Alıntı - Mosfet, VRM yapılarını bilmiyorum ama B450 S2H'ın mosfet soğutucuları var.
Alıntı - S2H'da DVI-D desteği de var ama pek gerekli değil.
Alıntı - B450M S2H'da da 3600 MHz O.C ile destekliyor.

Arkadaş da Ssd almayı biliyor zaten çok zor bir şey değil.

Arkadaş SSD almayı bilmiyor bence. Gidip Hi-Level alsa ne olacak?

Forum burası tartışıyoruz yani, fikir vermek istedim.
Peki.

Geri
Yukarı