Athlon 3000G sistemde Dual Channel RAM yapınca görüntü gelmiyor

SHOCKBLADE

Decapat
Daha fazla  
Merhaba yeni RAM aldım Adata XPG Gammix D30 8 GB sisteme takınca görüntü gelmiyor tek RAM takınca geliyor 2 slotuda tek tek denedim çalışıyor aynı şekil yeni RAM de uçlarını silgiylede sildin geçmedi BIOS pilini çıkardım yine olmadı nasıl yapacağım?
AMD Athlon 3000G.
MSI B450M Pro- M.2 Max anakart.
2x8 Adata XPG Gammix D30 3200MHz RAM.

RAM'lerden birinde veya RAM yuvasında sorun olabilir. RAM yuvasını temiz bir diş fırçasıyla, RAM'leri de temiz bir silgiyle temizleyince sorun düzelebilir. Aynı sorunu çok kez yaşadım.

Statik elektrikten de olabilir. PC kapalı ve fişi çekiliyken güç düğmesine birkaç kez basın ve biraz basılı tutun düzelebilir.

Statik elektrikten de olabilir. PC kapalı ve fişi çekiliyken güç düğmesine birkaç kez basın ve biraz basılı tutun düzelebilir.

Denedim olmadı galiba sorunu buldum yeni RAM'i mediamarktan almıştım ürün kodunu yazmamislar ürün kodlari ayni değilmiş RAM her şeyi tipatip ayni voltajlari bile ama sadece kod farkli bu yüzden olabilir mi?

Denedim olmadı galiba sorunu buldum yeni RAM'i mediamarktan almıştım ürün kodunu yazmamislar ürün kodlari ayni değilmiş RAM her şeyi tipatip ayni voltajlari bile ama sadece kod farkli bu yüzden olabilir mi?

AX4U32008G16A-SR30 bu benim RAM AX4U320038G16A-SR30 Bu da yeni RAM.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı