Athlon 64 Processor 3500+ için soğutucu tavsiyesi

Şimdi tavsiye isteyince herkes gider o platformda en iyi işlemci ne ise yazar anakartınız ile uyumluysa. Fakat sistem komple ederi ne kadar ki siz özel sipariş işlemci için o kadar para harcayacaksınız?

Bence böyle eski bir sistemde yapılması gereken ikinci eli araştırıp size uygun bir Athlon X2 ve fan şeklinde satış varsa üstelik uygun da bir fiyatsa onu almaktır.

20 yıllık sisteme 200TL verip sıfır fan almaktansa 50 TL'ye hem işlemciyi 2 çekirdek yapıp hem fan sahibi olmak daha verimli.
Sizin dediğiniz zaten çok mantıklı. Ama benim şu anki hedefim sadece sorunları gidermek. Fanı değiştireceğiz, yeni depolama alanı alacağız da. Çok işim var AM2 sistemim ile. Zaten kendisi 2019'da iş görsün niteliğinde almıştım ama araya Photoshop girince işlemci yetmedi ve dolayısıyla yeni bilgisayar aldım. Şu an eski bilgisayarımın sorunlarını gidermek isterim. @odunq

Hocam elinizdeki anakart da işlemci de para edecek parçalar değil. Ama biraz araştırırsanız 50-100 TL'ye bile anakart+işlemci şeklinde 775pin olsun AM2+ platformu olsun çift çekirdek bir sistem olabilir mesela. Sizin HD4830 ile işinizi görecek sistem çoğu kişi için de işine yaramayan parçalar olduğundan biraz takip ile uygun şeyler yakalayabilirsiniz.
HD 4830'u asla ve asla satmayı düşünmüyorum. Kendisi benim ilk ekran kartım.

Geri
Yukarı