Athlon II X4 645 GT 710 Sistem Nasıl Hızlandırılır?

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Bilgisayarım çok yavaş. Windows 10 kullanıyorum. Yerel disk C dolu olduğundan mı kaynaklıdır? Nasıl boşaltabilirim? Düzenli olarak temp dosyalarını temizliyorum. Opera'ya bile 2-3 dakikada zor giriyorum.
Sistem;
İşlemci: AMD Athlon II X4 645 Processor 3.10 GHz.
RAM: 6 GB.
Ekran kartı: GT 710 (2 GB)
Anakart: Foxconn A74ML.
Diskler;

1668844375132.png

Yüklü oyunlar;

1668844401607.png

Program olarak ağır olanlar: After Effects, Media encoder, Premiere Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım çok yavaş. Windows 10 kullanıyorum. Yerel disk C dolu olduğundan mı kaynaklıdır? Nasıl boşaltabilirim? Düzenli olarak temp dosyalarını temizliyorum. Opera'ya bile 2-3 dakikada zor giriyorum.
Sistem;
İşlemci: AMD Athlon II X4 645 Processor 3.10 GHz.
RAM: 6 GB.
Ekran kartı: GT 710 (2 GB)
Anakart: Foxconn A74ML.
Diskler;

Eki Görüntüle 1577714

Yüklü oyunlar;

Eki Görüntüle 1577715

Program olarak ağır olanlar: After Effects, Media encoder, Premiere Pro.

Merhaba, öncelikle masaüstünü düzenlerseniz PC biraz daha hızlanır, Windows animasyonlarını özelleştirebilirsiniz. Ayrıca HDD kullanıyorsanız SSD alabilirsiniz.

Format zamanı gelmiş+ SSD ve RAM alın. 6 GB RAM After Effects'e çok az.

Yazılımsal olarak bu bilgisayarı hızlandırmak biraz kısıtlı ancak donanımsal olarak hızlandırabilirsiniz. Tasarım, render işleri ile uğraşıyorsanız, 6 GB RAM size yetmeyecektir. 8 GB bile yetmez aslında ama imkanınız varsa en az 16 yapmaya çalışın rahat rahat çalışmak istiyorsanız. Yüksek ihitmal hala sisteminizde HDD var, imkanınız varsa SSD alarak gençleştim resmen bu kadar mı fark eder? etkisi yaşayabilirsiniz. Windows 10'un hafif sürümlerine geçebilirsiniz. Windows 10 LTSC gibi. Format atıp temiz kurulum yaparsanız verimli şekilde bilgisayarınızda hızlanma görünür.

Merhaba, öncelikle masaüstünü düzenlerseniz PC biraz daha hızlanır, Windows animasyonlarını özelleştirebilirsiniz. Ayrıca HDD kullanıyorsanız SSD alabilirsiniz.

Animasyonlar kapalı hocam.

Yazılımsal olarak bu bilgisayarı hızlandırmak biraz kısıtlı ancak donanımsal olarak hızlandırabilirsiniz. Tasarım, render işleri ile uğraşıyorsanız, 6 GB RAM size yetmeyecektir. 8 GB bile yetmez aslında ama imkanınız varsa en az 16 yapmaya çalışın rahat rahat çalışmak istiyorsanız. Yüksek ihitmal hala sisteminizde HDD var, imkanınız varsa SSD alarak gençleştim resmen bu kadar mı fark eder? Etkisi yaşayabilirsiniz. Windows 10'un hafif sürümlerine geçebilirsiniz. Windows 10 LTSC gibi. Format atıp temiz kurulum yaparsanız verimli şekilde bilgisayarınızda hızlanma görünür.

Maalesef anakart en fazla 8 GB RAM destekliyor. 8 yapacaktım ama MHz değerine göre RAM bulamadım. Yaklaşık 2 ay sonra laptop almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı