Athlon X4 860K - GTX 750Ti Oyun Testleri

Daha önce topladığım sistem hakkında bilgiler vermiştim. [Alındı] Athlon X4 860K ve GTX 750Ti Sistem
Şimdide oyun testlerine geçelim;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyun testleri 4GB Ram ile yapılmıştır fakat ben sistemime bi 4GB Ram daha eklemiş bulunmaktayım.
8GB Ram ile yeni test yapmamı istediğiniz oyun varsa belirtebilirsiniz. GTA V orjinal değil yeniden test edemem. Denemek için indirmiştim, deneyip testleri yaptıktan sonra sildim. Korsana Hayır.

steam.jpg

Video açıkken FPS 10 fps az olması gayet normal. Darboğaz video çekerken gerçekleşiyordur sadece büyük ihtimal. Videosuz kaç fps alıyorsun Gta 5'De ?

@Rionide GTA 5'de çok açık ve net şekilde darboğaz var hocam. GTX 750 Ti ortalama 50 FPS veriyordu aynı çözünürlükte ve ayarlarda. Population Density, Population Variety ve Distance Scaling ayarlarını kapatın onlar işlemciye yük bindirir. Birde OC mutlaka yapın.

Ram hızını unuttun ? O işlemci o karta kesinlikle darboğaz yapmaz.

Burayı güncellemeyi unutmuşum ancak;
GTA V (ULTRA/LOW/OVERCLOCKED), H1Z1 (OVERCLOCKED) ve çoğu ultra ayarlarda olmak üzere Dying Light, Dota 2, Fifa 16, Pes 16, Rust, Civilization V, Battlefield, PayDay 2, Far Cry 3 testleri de eklendi.
Testlere buradan ulaşabilirsiniz.

Birşey fark ettim Gta 5'de ekran kartını % 100 kullanamıyor o nedenle fps düşüyor. Ya 4 gb ram yetersiz geldiği için yada işlemci kullanımı sona ulaştığı için. 8 gb ram ile test ettiğinizde GPU kullanımı %99 oldumu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı