Athlon X4 860K sistem yükseltme

AlperenBlue

Hectopat
Bilgisayar toplamaktan ziyade güncellemek istiyorum. Sistemim oldukça düşük ve eski minimal düzeyde dokunuşlar yaparak yükseltmek istiyorum. Kafamda 2 şey var, birincisi doğrudan ekran kartına girişmek diğeri ise daha düşük seviyede olan anakart ve işlemciyi yenilemek. Sistem özelliklerimi yazıyorum alt tarafa, bütçem 1.000-2.000 TL arası. Olabilecek en uygun kombinasyonu yaratırsanız çok sevinirim, herkese iyi Sosyal'ler.
  • İşlemci ; AMD Athlon X4 860K 3.7GHz
  • Anakart ; MSI A68HM-E33
  • Ekran kartı ; GTX 750Ti
  • RAM; 1600 MHz 12 GB
PSU'nun kaç olduğu hakkında bir fikrim yok, ne üzerinde bir etiket var ne de başka bir şey. Nasıl öğrenebileceğimi yazarsanız onu da hemen eklerim, parlak fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemde yükseltme yapacak bir bileşen yok. Platform değişikliğine gidilmeli. Elinizdeki sistemi satıp bütçenize ekleyin, hazır sistem alınabilir.

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Nisan ayında yeni bir sisteme geçiş yapacağım zaten, aradığım şey şu, hali hazırda sahip olduğum sisteme yeni sistemde kullanabileceğim şeyler takayım ki yeniye geçene kadar daha üst bir performans alayım, hemde şimdiden kurmaya başlamış olayım. Böyle bir şey mümkün değil diyorsanız ağlaya ağlaya bunu kullanmaya devam edeceğim.

Kullandığınız işlemci sistemde kullanabileceğiniz en iyi işlemcilerden bir tanesi. Bunu değiştirmeniz durumunda yeni alacağınız işlemci bundan daha iyi performans vermeyecektir.
RAM; 1600 MHz 12 GB
Anakartınızın çift kanal 32 GB RAM desteği bulunmakta ancak zaten sisteminizdeki 12GB RAM oldukça yeterli seviyede.
Gtx 750 Ti ekran kartına sistem 1080P very low ayarlarda PUBG'da 60FPS de ufak tefek darboğazlar yapıyor. Ancak ; @Asım Demir ' in de söylediği gibi bu bilgisayara daha fazla upgrade yapmanız pek mümkün görünmüyor. Sistemin hızlı çalışması için SSD alabilirsiniz. Ekran kartınızı yükseltmeniz durumunda sistem çok ağır darboğazlara uğrayacak işlemciniz yetersiz kalacak. İşlemcinizi de değiştirmeniz söz konusu olmadığı için bu şekilde kullanmak zorundasınız gibi görünüyor.

Kullandığınız işlemci sistemde kullanabileceğiniz en iyi işlemcilerden bir tanesi. Bunu değiştirmeniz durumunda yeni alacağınız işlemci bundan daha iyi performans vermeyecektir.

Anakartınızın çift kanal 32 GB RAM desteği bulunmakta ancak zaten sisteminizdeki 12GB RAM oldukça yeterli seviyede.
Gtx 750 Ti ekran kartına sistem 1080P very low ayarlarda PUBG'da 60FPS de ufak tefek darboğazlar yapıyor. Ancak ; @Asım Demir ' in de söylediği gibi bu bilgisayara daha fazla upgrade yapmanız pek mümkün görünmüyor. Sistemin hızlı çalışması için SSD alabilirsiniz. Ekran kartınızı yükseltmeniz durumunda sistem çok ağır darboğazlara uğrayacak işlemciniz yetersiz kalacak. İşlemcinizi de değiştirmeniz söz konusu olmadığı için bu şekilde kullanmak zorundasınız gibi görünüyor.
Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Rica etsem 2500-3000 TL arası harcayıp, ikinci el yahut sıfır farketmez kurulabilecek sistemi gösterir misiniz ? Ben fazla anlamıyorum bu konulardan o yüzden söyleyecekleriniz benim için yol gösterici olacaktır.

2 Çeşit şekilde bilgisayar toplayabiliriz.
1. Tamamen sıfır parçalarla yeni bir sistem toplamak.
2. Elinizdeki kimi parçaları kullanarak (RAM, PSU, Soğutma, Kasa) bir kasa toplamak.
2. seçenek için PSU miktarınızı bilmediğim için bir PSU önerisi de yapacağım. Elinizdeki yeterli ise çıkartabilirsiniz.
2500-3000 TL dediğiniz için ben maksimum miktarı göz önüne alarak en iyi sistemleri toplamaya çalışacağım.

1.
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G 669 TL
Anakart: MSI A320M PRO-VD/S AM4 DDR4 355 TL
HDD: 500GB WD 7200RPM HARDDİSK 149 TL
SSD: Kingston 240GB A400 SATA3 2.5" 233 TL
RAM: CORSAIR 8GBX1 DDR4 2400MHZ RAM 375 TL
Ekran Kartı: Sapphire RX 570 Pulse OC 8GB 1127 TL
PSU: High Power 500W 80+ Bronze 240 TL
KASA: Elinizdeki kasayı kullanmalısınız bütçeyi zaten 148 TL aştım.
Toplam: 3148 TL

1. Sisteme ait birkaç oyun görüntüsü paylaşacağım. Oyunlarda işlemci ekran kartını rahatlıkla besleyebiliyor. Isınma pek gözlenmemekle birlikte stock soğutucu işini rahatlıkla görecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. Videoda sonlara doğru oyun ve diğer ekipmanların testleri yapılıyor. Başları atlayabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

2.
İşlemci: AMD FX-8350 125 W AM3 + Sekiz Çekirdekli 4.0 GHz 535 TL
CPU soğutucu: 6 pipe 3x9 mm Fan 144 TL
Anakart: ASUS M5A78L-M LX V2 AM3+ 269 TL
HDD: 500GB WD 7200RPM HARDDİSK 149 TL
SSD: Kingston 240GB A400 SATA3 2.5" 233 TL
RAM: Elinizdeki 12GB RAM' i kullanabilirsiniz.
Ekran Kartı: Sapphire RX 570 Pulse OC 8GB 1127 TL
PSU: High Power 500W 80+ Bronze 240 TL
KASA: Elinizdeki kasayı kullanabilirsiniz.
Toplam: 2697 TL

2. Sistem için birkaç oyun görüntüsü paylaşacağım. Oyunlarda işlemci ekran kartını rahatlıkla besleyebiliyor ama ısınan bir işlemci. Bunun için Kule tipi soğutucu önerim oldu.

Diğer Videolara ; Bu linkten bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı