Ati Radeon HD 550v Mavericks kurulumu

-f -s komutlarını denemedim. Ne işe yarıyor bu komutlar? -x komutunda ekran kartını çalıştırıyor mu? Bios ayarların da bir sıkıntı yok. 
Şimdi -x komutuyla da denedim maalesef sonuç aynı...

Birde bootloader'a graphics id girmeden denermisin. Standart ayarlarda kalsın Ati inject enable. FB olarak ikisnide deneyeceksin port ile birlikte. Kextlerin olduğu gibi kalsın. Yalnız pc'de windows kurulu ise GPU-Z programı ile GPU bios'unu kaydet. İsmini de deviceid_vendorid.rom olarak kaydet. Clover klasöründe ROM klasörü içine kopyala. Birde bu işlemi dene bakalım.

Bence orjinal kext'leri düzenlemen gerekiyor. Birde o yolu izle. Tekrar temiz kurulum yapıp bu sefer kext'leri yedeğini alıp orjinal kext'leri kendi kartına göre düzenle. Daha önceki mesajlarda anlatmıştım sana...
AMDRadeon4000 ve AMDRadeonx2000 kextlerini düzenlemen gerekiyor gibi gözüküyor. AMDRadeon4000 kext'nin içerisinde IOMatch altına 0x94981002 bu değeri, AMDRadeonx2000 içerisinde ekran kartının GPU'nun kod adının altında IOMatch altına da yine 0x94981002 değerini gir. Önceki mesajda arkadaşın dediği gibi bootloader ayarlarını yap tekrar dene. Tabi orjinal kextlerinin birer yedeğini almayı unutma... :)

Emre kardeşim yardımların için sana teşekkür ederim. Bu değerler benim kartımın değerleri değil diye biliyorum 0x94801002 benim kartımın değerleri. Acaba senin dediğin değerleri mi giriyim benim kartımın değerlerini mi? Yoksa ikisinide deneyim mi? :)

Kextleri nasıl düzenleyeceğiz. Hangi dosyasını yada kext'i notepad tarzı bişeyle mi açacaz yardım eder msiniz. Bi şeyler anlatmaya çabalamışşısınız da ben anlamadım belki ben denerken bi şey bulurum size de yardımım dokunur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı