Ati Radeon HD 550v Mavericks kurulumu

Maverick Ati Mobility HD 45XX çalıştırma rehberi | Technopat Sosyal bu linke bi göz at.

Ben sırf meraktan(bunun gibi) bi 500 HDD bir intel core2duo bir işlemci fanı bir ekran kartı(ati 4650) bir ekran feda ettim ama pişman değilim deneme yanılma ile öğrenmek en akılda kalan yöntem. Son olarak ramlerin birini yakmıştım :) Yani yardımcı olursan öğrenmek istiyorum.

Tabiki elimden glediği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle keşke ankara/izmirde olsaydınız kafa kafaya verir bi hal çaresine bakardık :)

Linkdeki yöntemi denemeyedim bilgisayar lazımdı . Bende onun yerine 2 gun once cikmis bir kext i denedim bir bilgisayar daha lazım onu deneyebilmem icin 1-2 haftaya kadar anca deneme fırsatı bulabilirim

Sonunda ekran kartını çalıştırmayı başardım. Bu seferde boyutlandırma sorunu yaşıyorum.

gjaDL0.jpg

nYna5B.jpg

1366x768 çözünürlüğü seçtiğim zaman görüntü tamamen gidiyor ve hiç bir şekilde ekranı göremiyorum. Tekrar sistemi baştan yüklemek zorunda kalıyorum.

72zpol.jpg

Nasıl Yaptın o Attığın link ilemi yaptın.

Bu arada benim Universite Hazırlık sınavı vardı bilgisayarı hiç açamadım.

Kimse yardım etmedi. Bende gittim Apple MacBook Pro aldım. Belki sen boyut problemi yaşamazsın. Benim biraz işim var. Bugün mutlaka nasıl yaptığımı neler yaptığımı yazarım.

YAPTIM!!!!!!!
En sonunda yaptım.
w0i6nr.png

Ben bile nasıl olduğuna şaşırdım çünkü çok basit bi yol ile oldu nasıl yaptığım kısmına gelince sonra atıcam çünkü olayı en baştan ele almam lazım sonra aşağıda verdiğim linkteki kext leri kext wizard ile yapıp repair permission ve rebuild cache yaptım restart attım ve sonuç buydu.
yinede çok sağol yardımların için 1366*768 de bir problem olmuyor.
bence ben nasıl yaptığımı yazınca konunun ilk post'unu editleyip onları koyarsan başları için çok yardımcı olur.

ATI Mobility Radeon HD 550v/4650(1002_9480) OS X 10.9 (13A603) Mavericks - InsanelyMac Forum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı