Ati Radeon HD 550v Mavericks kurulumu

Radeon ekran kartı için Kext düzenlemesi:

1. AMD4600Controller.kext dosyasını masaüstüne kopyalayın.
  2. Dosyaya sağ tıklayıp «Show Package Contents» deyin ve «Info.plist» dosyasını açın.
  3. IOKitPersonalities/Controller/IOPCIMatch kısmına «0x94801002» değerini ekleyin.
  4. Kext Utility ile bu Kext'yi yükleyin. Repair Permissions > Rebuild Cache yapın.

Ben bütün denemelerime rağmen maalesef ekran kartımı çalıştırmadım. Benim çözünürlükle alakalı 1680x900

Son düzenleyen: Moderatör:
ImageUploadedByTapatalk1405446649.379977.jpg

Resimde gördüğün gibi oluyor.

Birde bunun yanında ati radeonx2000 adlı kext var yüklerken onuda dahil edeyim mi?

Ayrıyeten bunu yaptıktan sonra pc resimdeki gibi olursa(cortlarsa) hangi yollarda geri alabilirim.

Aynen o dediğin kexte de aynı işlemi yapacaksın. Bu işlemden dolayı resimde gördüğün gibi olmaz. Framebuffer adı yanlış yazıldığı zaman öyle oluyor.

Dediğinizi yaptım çalıştırdım pc yi ve sonuç hala aynı değişmedi acaba benim bi yanlışımmı varki? Bu arada pc ye osx'i yüklerken seçenekler ati driveri seçmiştim. 4mb lik bilinmeyen bi ekran kartı ile 1366x768(benim ekranın standartı) olarak başlamıştı. Sonra bu konudaki bi kext'i denedim 1280x768(şuanki) duruma düştü. Ve 550v dedi ekran kartıma farklı bir kod mu yazmam lazım ya da boot yazarken graphicsenabled=yes komutuyla mı başlatmam lazım? Şuanda dediğiniz ayarlar yapılı hali bu:

Ekran Resmi 2014-07-16 01.38.05.png

Hırs ettim ben bunu yaparım :D

Yalnız şimdi bi baktım da.
0x94801002 bu kod kext e dahilmiş zaten farklı bi şeyler denememiz lazım.

Ben sırf meraktan(bunun gibi) bi 500 HDD bir intel core2duo bir işlemci fanı bir ekran kartı(ati 4650) bir ekran feda ettim ama pişman değilim deneme yanılma ile öğrenmek en akılda kalan yöntem. Son olarak ramlerin birini yakmıştım :) Yani yardımcı olursan öğrenmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı