Atikmdag.sys mavi ekran hatası

DobreLi

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Adana/Yüreğir
Daha fazla  
Öncelikle daha önceki konuları incelediğimi belirtmek isterim. Sorunun ilk başta mavi ekran değildi oyundan atmalardı. Daha sonra Windows'u sıfırladım tekrar aynı hatayı aldım. Rastgele aralıklarla oyunu alta atıyordu. Windows 8.1'e geçiş yaptım. Güncel sürücülerini yükledim. Bu sefer de donup kalma sorunu baş gösterdi ardından da mavi ekran hataları. RAM'i Windows'un kendi kontrolcüsü ile test ettim sorun yok. DDU ile sürücü kaldır yükle yaptıktan sonra bir düzelir gibi oldu. Bu sefer direk mavi ekran düştü. Önceden oyun takılı kalıp görev yöneticisinden kapatabiliyordum. HD Tune ile HDD testi sorun yok. Furmark ile 40 dakikalık işlemci dahil test herhangi bir sorun yok. (90 dereceleri gördü.) Aklımı karıştıran da furmarkta neden herhangi bir hata vermedi de oyunlarda vermeye başladı?

Windows 8.1
i5 5200U
4 GB RAM
R9m 375
500 GB HDD
Minidump: Minidump - Google Drive
Not: Oyun kısmı CS:GO için geçerlidir.
ETS 2 ile kısa bir test gerçekleştirdim herhangi bir sorun yok. %100 GPU kullanımı %20-%30 işlemci kullanımı ortalama 85 derecede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyalarınız ntoskrnl.exe hatasına işaret etmekte. Eğer RAM uyumsuzluğunuz yok ise bu hata bozuk bir driveri işaret ediyor. Mavi ekranda siz atikmdag görüyorsanız bu da ekran kartı sürücünüzün sorunlu olduğunu gösteriyor.
Intel çip set sürücünüzü güncelleyin.
Daha sonra DDU ile hem onboard hem de harici ekran kartınızı kaldırın.
Ekran kartı sürücülerinizi yeniden kurun. Güncel sürücüler yerine birkaç ay önceye ait sürücüleri bulup yükleyebilirsiniz. Önerim, 2016 yılına yönelik sürücüleri aramak. Adrenalinden önceki bir sürücü işinizi görecektir. Mesela Crimson.

Ekran kartı sürücüleriniz güncel değil gözüküyor ve neden Win 10'a geçmediniz?
DDU rehberine göre anlatımı uygulayın sonrasında dahili ve harici sürücülerinizi kendi sitelerinden indirip sırasıyla yükleyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı