"Atikmpag.sys" mavi ekran hatası

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
6
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Evde eski masaüstü bilgisayarımız var. Geçen hafta SSD alınca tekrar Windows 10 formatı atıldı. Bugün çok sık olacak şekilde atikmpag.sys mavi ekran hatası veriyor. Ya ekran uyku moduna geçiyor ya da mavi ekran gelip resetliyor. Güvenli mod ile açınca da (ekran sürücü kurulmamış gibi kayık oluyor) ekran kapanıyor ve uyku moduna geçiyor. DDU ile zorla sürücüyü silip denedik (sürücü yokken ekran kayık oluyor) yine ekran uyku moduna geçiyor.

Sürücü yokken de sıkıntı çıktığına göre ekran kartı kesin bozulmuş mudur?
Ekran kartı HD3650. Bu hata eskiden de nadir de olsa çıkıyordu ama bugün iyice fazla oldu.

Son düzenleme:
Evde eski masaüstü bilgisayarımız var. Geçen hafta SSD alınca tekrar Windows 10 formatı atıldı. Bugün çok sık olacak şekilde atikmpag.sys mavi ekran hatası veriyor. Ya ekran uyku moduna geçiyor ya da mavi ekran gelip resetliyor. Güvenli mod ile açınca da (ekran sürücü kurulmamış gibi kayık oluyor) ekran kapanıyor ve uyku moduna geçiyor. DDU ile zorla sürücüyü silip denedik (sürücü yokken ekran kayık oluyor) yine ekran uyku moduna geçiyor.

Sürücü yokken de sıkıntı çıktığına göre ekran kartı kesin bozulmuş mudur?
Ekran kartı HD3650. bu hata eskiden de nadir de olsa çıkıyordu ama bugün iyice fazla oldu.

Nasıl İndirilir ve Atikmpag.sys Hataları Nasıl Giderilir?. bu linkten yardım alabilirsin olmazsa tek çare format.

Berbat bir site, ekran kartı hatasının Update ile ne alakası var anlamadım. Temmuz ayından beri güncellemesiz aynı Windows LTSB'yi kullanıyoruz bir sorun olmamıştı. Ekran kartı arızasından da olabildiğini Recep Baltaş söylemiş, tek çare nasıl format oluyor?

Dostum sana şöyle anlatayım bilgisayar sorunları 2'ye ayrılır donanımsal ve yazılımsal, ben sana yazılımsal yolu gösterdim. Update ile şuradan alakası var bir ekran kartını güncellemezsen o ekran kartı illaki bir zaman sonra sıkıntı çıkarır bu sadece ekran kartı için geçerli değil. Formatında her şeyden sonra tek çare olmasının sebebi senin PC in sıfırlanırken onunla beraber ekran kartıda sıfırlanır sıfırlandıktan sonra kendisi zaten sorunsuz bir şekilde kurulum yapar eğer sana yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Dostum sana şöyle anlatayım bilgisayar sorunları 2'ye ayrılır donanımsal ve yazılımsal, ben sana yazılımsal yolu gösterdim. Update ile şuradan alakası var bir ekran kartını güncellemezsen o ekran kartı illaki bir zaman sonra sıkıntı çıkarır bu sadece ekran kartı için geçerli değil. Formatında her şeyden sonra tek çare olmasının sebebi senin PC in sıfırlanırken onunla beraber ekran kartıda sıfırlanır sıfırlandıktan sonra kendisi zaten sorunsuz bir şekilde kurulum yapar eğer sana yardımcı olduysam ne mutlu bana.
Hd3650 W10 ile birlikte 2015 tarihli bir sürücü algılıyor, formattan sonra Windows kendini toparlarken de sürücü kuruluyor. Daha yeni bir sürücü yok ki güncelleme kurayım.

HD3650WIndows 10 ile birlikte 2015 tarihli bir sürücü algılıyor, formattan sonra Windows kendini toparlarken de sürücü kuruluyor. Daha yeni bir sürücü yok ki güncelleme kurayım.

O zaman dediğim gibi ben yazılımsal tedaviyi anlattım sıkıntı donanımda olabilir benim elimden gelen bu kadar bir sorunuz yoksa iyi akşamlar.

Geri
Yukarı