Atlantis Net'te yaşanan hız problemi modemden mi kaynaklıdır?

ne yaptınız son durum nedir? ben de aynı modemden şikayetçiyim ve elimde extra dsl olmasına rağmen takıp kullanamıyorum bana bu modem harici başka modem kullanamazsın dediler aşırı saçma

ne yaptınız son durum nedir? ben de aynı modemden şikayetçiyim ve elimde extra dsl olmasına rağmen takıp kullanamıyorum bana bu modem harici başka modem kullanamazsın dediler aşırı saçma
extra dsl aldım şu an 5ghz wifi de 260 mbps alıyorum en fazla downloaddda upload'da da 300'e zorluyor. kablolu deneme imkanım yok hala. Ama onların verdiği modemde ben LoL oynarken evde birisi youtube a girince ping uçuyordu, extra DSL'de böyle bir sorunum yok.
Kablolulu olarak hız testi kaç çıkıyor.
laptop'ta ethernet girişi yok gözü karartır dönüştürücü ve kablo alırsam o zaman cevaplarım hocam

extra dsl aldım şu an 5ghz wifi de 260 mbps alıyorum en fazla downloaddda upload'da da 300'e zorluyor. kablolu deneme imkanım yok hala. Ama onların verdiği modemde ben LoL oynarken evde birisi youtube a girince ping uçuyordu, extra DSL'de böyle bir sorunum yok.

laptop'ta ethernet girişi yok gözü karartır dönüştürücü ve kablo alırsam o zaman cevaplarım hocam
allah aşkına nasıl kurdun modemi söyle , cs de ping yüzünden akıl sağlığım bozuldu ethernet takınca düzeliyo ama wifi de habire 200 300 ping. bende de aynı modem var nasıl kurdun ne yaptın detaylı söyler misin

allah aşkına nasıl kurdun modemi söyle , cs de ping yüzünden akıl sağlığım bozuldu ethernet takınca düzeliyo ama wifi de habire 200 300 ping. bende de aynı modem var nasıl kurdun ne yaptın detaylı söyler misin
:D biraz uğraştım ama hallettim. İhtiyacın olan 3 bilgi var. PPPoE kullanıcı adı ve şifresi. Bir de VLAN ID diye bir şey. VLAN ID'yi bilmiyorsan Atlantis'le iletişime geçip iste iletirler sana. Kullanıcı adın şifren de zaten hesabında yazıyor. Bu bilgileri aldıktan sonra şöyle kurulum yapabilirsin.

İnternet > Ethernet Kablosu
1712186072120.png

1712186154070.png

Ayrıca ben Ağ Kuralları > İnternet Güvenliği > DNS Yapılandırması sekmesinden (Atlantis diye isimlendirdiği için Atlantis yazıyor) en alttaki Atlantis isimli DNS'i kapattığımda bazen hızda iyileşme olduğunu gördüm. Onu da denersiniz
1712186381300.png

Extra DSL'i Access Point olarak kurmayı denedin mi?
güzel soru haftasonu denicem

bu modemi ilk kurarken normal kurulum yapıp sonra gponun ethernetini mi takıcam ve bu fotoğraftaki arayüze gelip kurulumu devam ettiricem, çunku başta bu fotodaki gibi arayüz gelmiyor

bu modemi ilk kurarken normal kurulum yapıp sonra gponun ethernetini mi takıcam ve bu fotoğraftaki arayüze gelip kurulumu devam ettiricem, çunku başta bu fotodaki gibi arayüz gelmiyor
baştaki kurulum sihirbazından çık hocam ordan olmuyor, farketmiyor neyi ne zaman taktığın ben takıp sonra kurdum

Geri
Yukarı