Rehber Atlas OS 22H2 kurulumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
- Öncelikle Windows 10 22H2 sürümünü indiriyoruz (22H2 olmak zorunda). Tavsiyem UUP Dump üzerinden indirmeniz.

- Rehberde kullandığım Windows sürümü UUP Dump

- UUP Dump kullanımı: UUP Dump ISO Oluşturma

- İndirdiğimiz ISO dosyasını USB YAZDIRMA bu rehbere göre USB belleğimize yazdırıyoruz.

- Atlas OS üzerinden AME Wizard ve Atlas Playbook indiriyoruz.

- Bazı insanlar Windows Defender ile alakalı sorun yaşadığı için Defender Remover programını indiriyoruz.

- Atlas OS ve GitHub üzerinden indirdiğimiz dosyaları USB belleğimize atıyoruz. (Windows Defender remover virüs olarak gözükebilir. Bu yüzden antivürüsünüzü devre dışı bırakın.)

- Her şeyi hazırladıktan sonra bilgisayarımıza normal bir şekilde format atıyoruz. Ama format esnasında yapmamız gerekenler var:
1. Bilgisayara şifre koymuyoruz. Tüm işlemler bittikten sonra şifre koyabilirsiniz.
2. İnternet kablosunu çıkarın. Tüm ayarları yapana kadar internete bağlanmayın.

- Format tamamlandıktan sonra bu işlemleri yapıyoruz. (Bilgisayarı diyene kadar internete bağlamayın.)

1. Windows Defender virüs korumasını devre dışı bırakıyoruz.

1.PNG

2. İndirdiğimiz tüm dosyaları masaüstüne çıkarıyoruz.

2.PNG

3. İlk olarak Regedit dosyasını çalıştırıyoruz.

3.PNG

4. Daha sonra Defender Remover programını açıp y tuşuna basıp enter'liyoruz. (Kendisi bilgisayarınızı yeniden başlatacak sadece bekleyin.)

4.PNG

5. AME Wizard programını açıyoruz. Drag.Apbx file to load yerine tıklayıp masaüstüne attığımız.Apbx dosyasını seçiyoruz.

5.PNG

6.PNG

6. Windows Defender'i kaldırdığımız için direkt Next tuşuna basıyoruz.

7.PNG

7. Bu uyarıyı verdikten sonra bilgisayarımızı internete bağlıyoruz. İnternete bağladıktan sonra check again diyoruz.

8.PNG

8. Next deyip devam ediyoruz. Kullanıcı sözleşmesini kabul ediyoruz ve ardından yine Next diyoruz. Ardından tüm işlemler başlıyor. Bilgisayarınızın hızına göre bu işlem uzun sürebilir.

9.PNG

10.PNG

11.PNG

9. Size meltdown ve spectre güvenlik yamalarını devre dışı bırakmak ister misiniz diye soruyor. Uyarıları okuyup ona göre evet veya hayır diyebilirsiniz.

12.PNG

10. Tüm işlemler bittikten sonra bilgisayar kendini yeniden başlatıyor.

13.PNG

14.PNG

Rehber işinize yaradıysa beğenirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir dene olmazsa dediğimi yaparsın bende nedense sorun çıkardı ISO. Eskiden oradan çok ISO hazırlamıştım ilk defa sorun yaşadım.

@Kakaolu Puduk @alp15eren @mehm3temir

Arkadaşlar dün sıfırdan format atıp atlas OS'u sisteme kurdum kurduktan sonra performansı fena değildi fakat aradan 1 gün geçtikten sonra yani şu an da oynadığım tüm oyunlarda nedenini bilmiyorum işlemci kullanımım tavan yapmış durumda. En basit oyunu bile şu an oynatamaz hale geldi sistem. Sürekli ekran kartı kullanımı düşüp geri yükseliyor onunla birlikte ekran kartı hızı da düşüp yükseliyor işlemci kullanımı hep yüksek. Sürekli takılmalar oluyor ilk defa böyle bir şey yaşadım. Dün kurduğum da sorun yoktu ne sebep oldu bilmiyorum Steam, GOG, Ubisoft gibi oyun firmalarının yazılımları ve Google Chrome falan kurulu sadece. Onun haricinde sürücülerim kurulu başka hiçbir şey kurmadım sisteme. Sanırım orijinal Windows'a döneceğim geri. AtlasOS'dan mı kaynaklanıyor onu da bilmiyorum bu arada saatlerdir denemediğim şey kalmadı çünkü.
Valla hocam ben kurdum şuanda canavar gibi halada çalışıyor 2 veya 3 hafta oldu yeni bir ssd almıştım takıp windows 10 u kurup ordan da atlas a geçmiştim pardon mesajınızı yeni gördüm

Bir dene olmazsa dediğimi yaparsın bende nedense sorun çıkardı ISO. Eskiden oradan çok ISO hazırlamıştım ilk defa sorun yaşadım.

@Kakaolu Puduk @alp15eren @mehm3temir

Arkadaşlar dün sıfırdan format atıp atlas OS'u sisteme kurdum kurduktan sonra performansı fena değildi fakat aradan 1 gün geçtikten sonra yani şu an da oynadığım tüm oyunlarda nedenini bilmiyorum işlemci kullanımım tavan yapmış durumda. En basit oyunu bile şu an oynatamaz hale geldi sistem. Sürekli ekran kartı kullanımı düşüp geri yükseliyor onunla birlikte ekran kartı hızı da düşüp yükseliyor işlemci kullanımı hep yüksek. Sürekli takılmalar oluyor ilk defa böyle bir şey yaşadım. Dün kurduğum da sorun yoktu ne sebep oldu bilmiyorum Steam, GOG, Ubisoft gibi oyun firmalarının yazılımları ve Google Chrome falan kurulu sadece. Onun haricinde sürücülerim kurulu başka hiçbir şey kurmadım sisteme. Sanırım orijinal Windows'a döneceğim geri. AtlasOS'dan mı kaynaklanıyor onu da bilmiyorum bu arada saatlerdir denemediğim şey kalmadı çünkü.
Kurarken hangi seçenekleri seçtiniz acaba defendir i felan kapattınızmı

Vallahi hocam ben kurdum şu anda canavar gibi halada çalışıyor 2 veya 3 hafta oldu yeni bir SSD almıştım takıp Windows 10'u kurup oradan da atlas a geçmiştim pardon mesajınızı yeni gördüm.

Kurarken hangi seçenekleri seçtiniz acaba defendir i falan kapattınızmı.

Evet hepsini kapattım. Hala aklım almıyor ne oldu ne değişti birdenbire. Oyun ayarlarım aynı hiç dokunmadım bile işlemci kullanımı tavan yapıyor oyuna girince. Ekran kartı kullanımı da düşük hep hiç artmıyor. Sürücü falan da değiştirdim farklı bir sürüm kurdum yine aynı. Sanki oyuna girince bir program arka plan da çalışıyormuş gibi bir şey oluyor. Dün farklı oyunlar da kurdum denemek için hepsinde aynı. Format atıp orijinal Windows 10 mu kullansam karar veremedim. Düzgün Custom OS'da yok piyasada. ReviOS öneren var önermeyen de var birisi böyle birisi şöyle diyor kafam karıştı. Orijinal Windows kursam bu sefer de bir ton ayar yapmak zorunda kalacağım saatlerimi alacak. Masaüstünde ki atlas klasöründe ki Tweak'leri de kullandım belki düzeltir diye düzelmedi. Bfv kurdum dün mesela çok akıcı oynuyordum bu oyunu şu an adım atamıyorum oyunda saniye başı kasma takılma giriyor oyuna.

Hocam şu Defender remover sadece korumayı mı siliyor? Güvenlik duvarını siler mi?

Evet hepsini kapattım. Hala aklım almıyor ne oldu ne değişti birdenbire. Oyun ayarlarım aynı hiç dokunmadım bile işlemci kullanımı tavan yapıyor oyuna girince. Ekran kartı kullanımı da düşük hep hiç artmıyor. Sürücü falan da değiştirdim farklı bir sürüm kurdum yine aynı. Sanki oyuna girince bir program arka plan da çalışıyormuş gibi bir şey oluyor. Dün farklı oyunlar da kurdum denemek için hepsinde aynı. Format atıp orijinal Windows 10 mu kullansam karar veremedim. Düzgün Custom OS'da yok piyasada. ReviOS öneren var önermeyen de var birisi böyle birisi şöyle diyor kafam karıştı. Orijinal Windows kursam bu sefer de bir ton ayar yapmak zorunda kalacağım saatlerimi alacak. Masaüstünde ki atlas klasöründe ki Tweak'leri de kullandım belki düzeltir diye düzelmedi. Bfv kurdum dün mesela çok akıcı oynuyordum bu oyunu şu an adım atamıyorum oyunda saniye başı kasma takılma giriyor oyuna.
Hocam baştan formatlayıp tekrar kurun

Hocam baştan formatlayıp tekrar kurun.

Hocam zerre memnun değilim şu an da. Görev Yöneticisi'ni açtım bir sürü bilmediğim şeyler çalışıyor. Zulu platform X64 architecture, Chromium falan var. Dosya konumunu aç diyorum jxbrowser 7.17 isimli bir klasöre atıyor. Virüs falan mı bu acaba emin değilim aşırı kötü oyun performansı var hatta sistemin. Mining mi yapıyorlar ne oluyor çözemedim.

Hocam zerre memnun değilim şu an da. Görev Yöneticisi'ni açtım bir sürü bilmediğim şeyler çalışıyor. Zulu platform X64 architecture, Chromium falan var. Dosya konumunu aç diyorum jxbrowser 7.17 isimli bir klasöre atıyor. Virüs falan mı bu acaba emin değilim aşırı kötü oyun performansı var hatta sistemin. Mining mi yapıyorlar ne oluyor çözemedim.
Hocam valla çok garip bir durum kesinkikle olmaması lazım virüs vs.de olabilir bence yeniden kurmahı deneyin ama siz bilirsiniz

Bir terslik var ama anlamadım ben de. Ben de sorun yok şu an cayır cayır oynuyorum performans yükselmesi var hatta.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı