Rehber Atlas OS 22H2 kurulumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
- Öncelikle Windows 10 22H2 sürümünü indiriyoruz (22H2 olmak zorunda). Tavsiyem UUP Dump üzerinden indirmeniz.

- Rehberde kullandığım Windows sürümü UUP Dump

- UUP Dump kullanımı: UUP Dump ISO Oluşturma

- İndirdiğimiz ISO dosyasını USB YAZDIRMA bu rehbere göre USB belleğimize yazdırıyoruz.

- Atlas OS üzerinden AME Wizard ve Atlas Playbook indiriyoruz.

- Bazı insanlar Windows Defender ile alakalı sorun yaşadığı için Defender Remover programını indiriyoruz.

- Atlas OS ve GitHub üzerinden indirdiğimiz dosyaları USB belleğimize atıyoruz. (Windows Defender remover virüs olarak gözükebilir. Bu yüzden antivürüsünüzü devre dışı bırakın.)

- Her şeyi hazırladıktan sonra bilgisayarımıza normal bir şekilde format atıyoruz. Ama format esnasında yapmamız gerekenler var:
1. Bilgisayara şifre koymuyoruz. Tüm işlemler bittikten sonra şifre koyabilirsiniz.
2. İnternet kablosunu çıkarın. Tüm ayarları yapana kadar internete bağlanmayın.

- Format tamamlandıktan sonra bu işlemleri yapıyoruz. (Bilgisayarı diyene kadar internete bağlamayın.)

1. Windows Defender virüs korumasını devre dışı bırakıyoruz.

1.PNG

2. İndirdiğimiz tüm dosyaları masaüstüne çıkarıyoruz.

2.PNG

3. İlk olarak Regedit dosyasını çalıştırıyoruz.

3.PNG

4. Daha sonra Defender Remover programını açıp y tuşuna basıp enter'liyoruz. (Kendisi bilgisayarınızı yeniden başlatacak sadece bekleyin.)

4.PNG

5. AME Wizard programını açıyoruz. Drag.Apbx file to load yerine tıklayıp masaüstüne attığımız.Apbx dosyasını seçiyoruz.

5.PNG

6.PNG

6. Windows Defender'i kaldırdığımız için direkt Next tuşuna basıyoruz.

7.PNG

7. Bu uyarıyı verdikten sonra bilgisayarımızı internete bağlıyoruz. İnternete bağladıktan sonra check again diyoruz.

8.PNG

8. Next deyip devam ediyoruz. Kullanıcı sözleşmesini kabul ediyoruz ve ardından yine Next diyoruz. Ardından tüm işlemler başlıyor. Bilgisayarınızın hızına göre bu işlem uzun sürebilir.

9.PNG

10.PNG

11.PNG

9. Size meltdown ve spectre güvenlik yamalarını devre dışı bırakmak ister misiniz diye soruyor. Uyarıları okuyup ona göre evet veya hayır diyebilirsiniz.

12.PNG

10. Tüm işlemler bittikten sonra bilgisayar kendini yeniden başlatıyor.

13.PNG

14.PNG

Rehber işinize yaradıysa beğenirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl? Güncelleme yaptıktan sonra mı yapalım diyorsunuz?
Hocam ben daha yakın bir zamanda kurdum windows u kurup updateden güncellemeleri yapıp direk atlas ı kurmaya başladım driverları da otomatik olarak hepsini bir bir elle kurdum pc de hız şuan inanılmaz derecede

Hocam ben daha yakın bir zamanda kurdum Windows'u kurup Update'den güncellemeleri yapıp direk atlas ı kurmaya başladım driverları da otomatik olarak hepsini bir bir elle kurdum PC de hız şu an inanılmaz derecede.

Öyle yapacağım.

@alp15eren

Dostum Rufus'la ISO yazdırdım fakat hiçbir şekilde flash belleği seçtiğim halde kurulum başlamıyor tekrar masaüstünü açıyor bana. 2 saattir uyuz etti beni.

Başka usb portu ve farklı usb ile deneyin. Bir de indirdiğiniz iso dosyasıda sorunlu olabilir.

AtlasOS'yi bir şekilde kurdum fakat güncellemeleri yapmadım. Kurduktan sonra sadece ekran kartını indirdim ve Kaspersky'la Steam'i indirdim şu an test için. Güncellemeler sorun çıkartır mı? Güncelleme yapabiliyor muyum o konuyu tam anlayamadım.

@alp15eren
UUP'den indirdiğim ISO'da sorun varmış Microsoft'un sitesinden indirdim kurulum yaptı bilgin olsun aynı sorunu yaşayanlar olursa bu şekilde yapsınlar.

AtlasOS'yi bir şekilde kurdum fakat güncellemeleri yapmadım. Kurduktan sonra sadece ekran kartını indirdim ve Kaspersky'la Steam'i indirdim şu an test için. Güncellemeler sorun çıkartır mı? Güncelleme yapabiliyor muyum o konuyu tam anlayamadım.

Ben ilk önce bütün güncellemeleri yaptım şu anki sürümü 19045.4046 oldu winver ile bakınca. Sürücüleri falan kurdum Update'de bayağı sürücü buldu onları da hallettim. Steam, Ubisoft Connect falan kurup oyunlara bakacağım.

@alp15eren
UUP'den indirdiğim ISO'da sorun varmış Microsoft'un sitesinden indirdim kurulum yaptı bilgin olsun aynı sorunu yaşayanlar olursa bu şekilde yapsınlar.

Ben ilk önce bütün güncellemeleri yaptım şu anki sürümü 19045.4046 oldu winver ile bakınca. Sürücüleri falan kurdum Update'de bayağı sürücü buldu onları da hallettim. Steam, Ubisoft Connect falan kurup oyunlara bakacağım.

Acaba silip tekrar mı yapsam yarın ya emin olamadım şimdi.

Acaba silip tekrar mı yapsam yarın ya emin olamadım şimdi.

Sen bilirsin hocam. Ben UUP sitesinden indirdim hatta güncel olsun Update ile uğraşmayayım dedim fakat ISO sorunlu çıktı Rufus ve Ventoy ile bir türlü kuruluma gelemedim flash belleği açmıyordu hata veriyordu sonra Microsoft'un sitesinden indirdim ISO'yu onunla kurulum yapıp güncellemeleri yaptıktan sonra Atlas'ı kurdum.

Sen bilirsin hocam. Ben UUP sitesinden indirdim hatta güncel olsun Update ile uğraşmayayım dedim fakat ISO sorunlu çıktı Rufus ve Ventoy ile bir türlü kuruluma gelemedim flash belleği açmıyordu hata veriyordu sonra Microsoft'un sitesinden indirdim ISO'yu onunla kurulum yapıp güncellemeleri yaptıktan sonra Atlas'ı kurdum.

Ben de UUP'den indirdim en güncel sürümünü ama içime kurt düştü bakayım yarın en iyisi, flash hazır zaten :D

Ben de UUP'den indirdim en güncel sürümünü ama içime kurt düştü bakayım yarın en iyisi, flash hazır zaten :D

Bir dene olmazsa dediğimi yaparsın bende nedense sorun çıkardı ISO. Eskiden oradan çok ISO hazırlamıştım ilk defa sorun yaşadım.

@Kakaolu Puduk @alp15eren @mehm3temir

Arkadaşlar dün sıfırdan format atıp atlas OS'u sisteme kurdum kurduktan sonra performansı fena değildi fakat aradan 1 gün geçtikten sonra yani şu an da oynadığım tüm oyunlarda nedenini bilmiyorum işlemci kullanımım tavan yapmış durumda. En basit oyunu bile şu an oynatamaz hale geldi sistem. Sürekli ekran kartı kullanımı düşüp geri yükseliyor onunla birlikte ekran kartı hızı da düşüp yükseliyor işlemci kullanımı hep yüksek. Sürekli takılmalar oluyor ilk defa böyle bir şey yaşadım. Dün kurduğum da sorun yoktu ne sebep oldu bilmiyorum Steam, GOG, Ubisoft gibi oyun firmalarının yazılımları ve Google Chrome falan kurulu sadece. Onun haricinde sürücülerim kurulu başka hiçbir şey kurmadım sisteme. Sanırım orijinal Windows'a döneceğim geri. AtlasOS'dan mı kaynaklanıyor onu da bilmiyorum bu arada saatlerdir denemediğim şey kalmadı çünkü.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı