Atlas OS fazla FPS arttirmadi

QuantumF

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Dun Windows 11 23H2 isosuyla format atip atlas OS kurdum. Valorant'ta FPS'imin 100-150 FPS artmasi umudu ile. Ilk basta kulakliktan ses gelmedi onu duzelttim bir sekilde. Ikinci olarak internet aşırı yavasladi kurulumdan sonra onu da duzelttim. Sonra Valorant indirdim girdim oyuna poligondaki belirli bir yerdeki FPS'imi not etmistim, o yerde 420 alirken 500'e cikti guzel hos. Sonra oyuna girdim ranked, FPS'im normal oyunda neredeyse hiç degismedi. Sorun benden mi kaynakli acaba? Bir seyi eksik mi yaptim yoksa FPS'in 200'den 300'e cikma olayi kolpa mi? Bu arada Windows 10'a atlas OS kursam fark olur mu?

Dun Windows 11 23H2 isosuyla format atip atlas OS kurdum. Valorant'ta FPS'imin 100-150 FPS artmasi umudu ile. Ilk basta kulakliktan ses gelmedi onu duzelttim bir sekilde. Ikinci olarak internet aşırı yavasladi kurulumdan sonra onu da duzelttim. Sonra Valorant indirdim girdim oyuna poligondaki belirli bir yerdeki FPS'imi not etmistim, o yerde 420 alirken 500'e cikti guzel hos. Sonra oyuna girdim ranked, FPS'im normal oyunda neredeyse hiç degismedi. Sorun benden mi kaynakli acaba? Bir seyi eksik mi yaptim yoksa FPS'in 200'den 300'e cikma olayi kolpa mi? Bu arada Windows 10'a atlas OS kursam fark olur mu?

Hayır, senden kaynaklı değil. Halihazırda iyi olan bir sistemde zaten fark çok az hissedilir. Fark daha çok düşük sistemlerde hissedilirki onlarda da bu düzeyde fark görmek çok zor.

Islemcim R5 5500 o kadar da yuksek degil aslinda. Windows 10'a kursam fark olur mu?

Benim sözünü ettiğim işlemciler çok çok daha düşük seviye. Sallıyorum Intel 5-6. Nesil falan. Ayrıca RAM değerleriniz de 8'den yukarıysa bu fark oluşmaz gene pek. Kendi sistemimde de ReviOS kullandım bir süre. Adamakıllı bir performans farkı yoktu ki ReviOS ayarlarındaki belirli ayarlar da direkt zayıf sistemli kullanıcılar içindi.

Bu halde kullanmaya devam edin derim. Ciddi bir performans vermese de AtlasOS debloated gelmesi ve bilindik Windows şsolarından birisi olmasıyla rahatlıkla kullanılabilir. Eğer rahat etmezseniz de Windows 10 AtlasOS denersiniz. Olmadı vanilla Windows 10'a geri dönersiniz.

Atlas OS yerine 1809 kurun normal. Gereksiz hizmetleri kapatınca zaten hızlı oluyor sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı