Atlas OS nasıl?

@kayra150 hocam gece gece rahatsız ediyorum ama atlas OS'dan daha iyileri var mı internette bir süre araştırma yabtım ama net bir cavab pek yok başka deneyimlediğiniz ISO var mı?

Ayarları çöküyordu klavye dili değiştirmek istediğinde izin vermiyordu diskten alan ayırmak istediğinde Bitlocker hatası veriyordu güzel değildi düzelttiler mi bilmiyorum. Fakat ReviOS daha iyi.

@kayra150 hocam gece gece rahatsız ediyorum ama atlas OS'dan daha iyileri var mı internette bir süre araştırma yabtım ama net bir cavab pek yok başka deneyimlediğiniz ISO var mı?
Güvenir misiniz bilmem de ghost spectre isosu da kullanmıştım.

Performance edition kullanmıştım kinghaze isolarından

Kullanmayıp adını duyduğum diğer atlas os gibi isolar: ReviOS, GGos

Ayarları çöküyordu klavye dili değiştirmek istediğinde izin vermiyordu diskten alan ayırmak istediğinde Bitlocker hatası veriyordu güzel değildi düzelttiler mi bilmiyorum. Fakat ReviOS daha iyi.
Ben öyle sıkıntılar yaşamadım şahsen. Bitlocker bence başlı başına bir sıkıntı. Kullanmaya karar veren sıkıntılarına katlanmayı da öğrenmeli bence. Birkaç ay önce format işim olmuştu müşterinin bitlocker kullanması işleri çok zora sokmuştu çok uğraşmıştım. Revios konusuna gelirsek onu da duydum ama denemedim. Ama okuduğum kadarıyla Atlas Os daha hafif.

Ben öyle sıkıntılar yaşamadım şahsen. Bitlocker bence başlı başına bir sıkıntı. Kullanmaya karar veren sıkıntılarına katlanmayı da öğrenmeli bence. Birkaç ay önce format işim olmuştu müşterinin bitlocker kullanması işleri çok zora sokmuştu çok uğraşmıştım. Revios konusuna gelirsek onu da duydum ama denemedim. Ama okuduğum kadarıyla Atlas Os daha hafif.
Hafiflik olarak bana Revi daha iyi gibi geldi.

Hafiflik olarak bana Revi daha iyi gibi geldi.
Denemek lazım. Okuduğum kadarıyla diye ekleme yapmıştım. Şuan Atlas os yüklü. Açılışta açılan birkaç programım olmasına rağmen boşta 1 gb'ye yakın ram kullanımı var.

Yükledikten sonra 1803 sürümünde 600 mb'lerdeydi. 20h2 sürümünde de 700-800 mb'lerdeydi. Yük olarak gözlemim bu.

Ekleme: Atlas 20h2, Revios 22h2 kullanıyor mantıken Atlas daha hafif olmalı. Tabi sistemi iyi olan için hafiflik ölçümü yapamayız. Mesela 8gb+ ram, ssd diskli, 4gb+ vramli bir arkadaş özellikle yük karşılaştırması yapmazsa farkı hissetmez bile.

Son düzenleme:
Ekran kartını elle güncellemek gerekiyor çoğu zaman zaten. Bu da ekran kartının sitesine gidip arayıp bulup yüklemek demek. Ekran kartı güncellemesi çoğu durumda zaten yeterli oluyor. Ben hayatımda daha Windows Update ile sürücü yüklemesi yaptığımı hatırlamıyorum şaşkınlıkla okuyorum otomatik driver yükleme YÖK Atlas'ta diye yazanları.

Bence deneyin ama dil sorununa ben çok uğraştım bir şey yapamadım. Türkçe kullanmak isterdim ama İngilizce de imkansız değil sonuçta.

Açılışta CMD ekranlarını kapatıp ekleme gibi bir şey duymuştum ama çok geçti benim için. Tekrar yüklemek de istemedim o işlemi denemedim yani. Biliyorsanız söyleyin not alalım bulunsun bu güzel bilgi cepte.

Çünkü Windows Update ile driverları yükleyebilmek laptop kullanıcıları için bayağı kolaylık sağlıyor. Laptop kullanıcıları chipset, kamera, ses, Bluetooth o bu şu hepsini manuel kurmak zorunda böyle olunca. En son Windows Update tüm driverları yükledikten sonra Intel ve NVIDIA driverlarını siteden indirip güncelleyince mis gibi kullanıyorsun sistemi.

Çünkü Windows Update ile driverları yükleyebilmek laptop kullanıcıları için bayağı kolaylık sağlıyor. Laptop kullanıcıları chipset, kamera, ses, Bluetooth o bu şu hepsini manuel kurmak zorunda böyle olunca. En son Windows Update tüm driverları yükledikten sonra Intel ve NVIDIA driverlarını siteden indirip güncelleyince mis gibi kullanıyorsun sistemi.
İki dizüstünde Atlas kurulu ama gene sıkıntı yaşamadım.

Ben özellikleri A8 7410 işlemci, 8 GB RAM, R5M330 2 GB ekran kartı, 1TB HDD olan eski dizüstü bilgisayarıma kurdum. Şu an memnunum. 20H2 versiyonunu kurdum. HDD olmasına rağmen güzel çalışıyor. Windows 7 ile aşağı yukarı aynı performansı veriyor hatta açılış daha hızlı diyebilirim. İçinde Virüs programı falan yok. Belki hafif bir virüs programı kurabilirsiniz. Ben kurmayacağım çünkü çalıştığım dershanede sunum amaçlı kullanıyorum zaten bilgisayarı. Kısacası ATLAS OS'u tavsiye ederim.

Geri
Yukarı