AtlasOS vs ReviOS

2 kısım diye belittim. 2 sürüm değil hocam. Tam olarak NTLite kullanmıyor. NTLite scriptlerini kullanıyor. (çoğu Regedit kaydı NTLite'a ait. Tabii şu an baktığımda temizlenmiş çoğu ama geçmişte NTLite kullanıyordu.) Windows Update olmazsa manuel USB hub kurulması lazım bunu siz yapabilir misiniz? Zaten Windows Update'i keyfimizden istemiyoruz gerekli olduğundan istiyoruz. Microsoft ile oturum açtığımızda güvenlik sebebiyle kurmak zorunda kalıyoruz. UAC'dan baheseden olmadı. Defender'den de bahseden olmadı.
Hocam yanlış anlamayın ama.

Bu cümleniz beni cidden şaşırttı. Ego demek istemiyorum ama... AtlasOS'u herkes kullanabilir ileri düzey kullanıcılar için olsa birçok Custom OS gibi GitHub'da paketlenmeden bırakılır alın siz paketleyin derler. Son cümlenizde haklı olduğunuz tek taraf "Atlas'ın official NTLite sürümü yok."
Microsoft ile oturum açıyorsanız Atlas OS kurmayın. Güvenlik derdiniz varsa Atlas OS kurmayın. Windows update kullanmanız gerekiyorsa Atlas kullanmayın. Herkes AtlasOS'i kullanmasın. Atlas OS'i kullanmaya ihtiyaç duyan kişi kullansın. Herkes kullanınca anlamadığı şeylerde Atlas'a suç atıyorlar. Ego değil bu, sen de benim kadar bu işin içine girseydin anlardın.

kaspersky kullaniyorum baya iyi bir antivirus programi ama siz guvenligi dert etmemek icin ne yapiyorsunuz acaba

hocam siz hangi windows tercih edersiniz ben suan ltsc kullaniyorum fakat etkinlestirme sorunu var ve 90 gunluk deneme yok direkmen kurdugum zaman lisans bitmistir yaziyordu iyi bir windows onerisi olan vars acok iyi olur

Hiçbir şey yapmıyorum. Sadece UAC açık pcde. Antivirüs kullanmıyorum. Kendim antivirüs oldum artık. Neyi nerden indireceğimi biliyorum. Neyin zararlı neyin faydalı olduğunu şıp diye anlıyorum. Simplewall ile istemediğim hiçbir programa internet erişimi vermiyorum. Yeterince bilgisayar başında vakit geçirince öğreniyorsunuz siz de. Marifet değil yani benimkisi.

Windows 10 Home. Neden Pro demeyin sebeplerini açıklamak uzun sürer. Ayrıca etkinleştirme için github'da araştırma yapın. Üç satır kodla etkinleşiyor Windows.

Son düzenleme:
Microsoft ile oturum açıyorsanız Atlas OS kurmayın. Güvenlik derdiniz varsa Atlas OS kurmayın. Windows update kullanmanız gerekiyorsa Atlas kullanmayın. Herkes AtlasOS'i kullanmasın. Atlas OS'i kullanmaya ihtiyaç duyan kişi kullansın. Herkes kullanınca anlamadığı şeylerde Atlas'a suç atıyorlar. Ego değil bu, sen de benim kadar bu işin içine girseydin anlardın.

Hiçbir şey yapmıyorum. Sadece UAC açık pcde. Antivirüs kullanmıyorum. Kendim antivirüs oldum artık. Neyi nerden indireceğimi biliyorum. Neyin zararlı neyin faydalı olduğunu şıp diye anlıyorum. Yeterince bilgisayar başında vakit geçirince öğreniyorsunuz siz de. Marifet değil yani benimkisi.

Windows 10 Home. Neden Pro demeyin sebeplerini açıklamak uzun sürer. Ayrıca etkinleştirme için github'da araştırma yapın. Üç satır kodla etkinleşiyor Windows.
hocam demesi kolay bende etkinlesmiyor 2019 ltsc isterseniz hatayi atarim olmuyor

denediniz mi?
bunu da deneyebilirsiniz.

denediniz mi?
olmadi hocam hicbiri

denediniz mi?
3 kere lstc kurdum kendi microsoft sitesinden aktive etmekte buyuk bir sorun var diyebilirim microsoft sunucularini baglanmadi diyor hata olarak

Format atın ve bir daha LTSC kurmayın. Kim size LTSC kurmanızı söyledi ki?

olmadi hocam hicbiri

3 kere lstc kurdum kendi microsoft sitesinden aktive etmekte buyuk bir sorun var diyebilirim microsoft sunucularini baglanmadi diyor hata olarak
LTSC bireysel kullanıcılar için değil ki? Şirketiniz mi var?

Merhaba, lisanslı Windows 10 kullanıyorum fakat takılmalar mevcut, bu iki sürümden hangisi oyunlarda daha iyi performans verir? Tek tek yükleyip uğraşma şansım olmadığı için sizden yardım rica ediyorum.

Ayrıca kırpılmış Windows'lar güvenli değil biliyorum fakat normal işlerde kullansam, e ticaret vs yapılmasa yine de sıkıntılı mı? Yoksa hiç macera aramayım mı?
Windows 10 superlite öneririm

Format atın ve bir daha LTSC kurmayın. Kim size LTSC kurmanızı söyledi ki?
stabil surum oldugu icin bilginiz windows revios gibi bir surum yapmis stabil ve guzel o yuzen yuklemistim fakat hayal kirikligi oldu ne yapsam bilmiyorum normal windows 10 gecmek pek istemiyorum sebebi performans debloatlar bazen sikinti cikartiyor fazlasiyla guvenlik sikintisi nedeniyle custom isolari kullanmayi biraktim ne yapsam sasirdim dogrusu

Şimdi aklıma geldi, Tiny11 denemiş miydiniz? Kendiniz de oluşturabiliyorsunuz, Youtube kanalını takip edebilirsiniz. NTLITE.

Herhangi bir sürüm Windows kurup siz de debloat edebilirsiniz şu kodla ayrıca. Powershellde.
Kod:
Set-ExecutionPolicy Unrestricted -Force
Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage

Çok fazla işletim sistemi denemiş biri olarak (gerek Linux, gerek custom Windows ISO'ları) önerim bilgisayarın çok eski değilse sürücüleri 3. parti eklentilerle kurmadan orijinal ISO + debloat script + optimizer kullanarak bilgisayarını kullanman.

Yeni konular

Geri
Yukarı