Atlatabildiğiniz küçük kazalar var mı?

Elektrik elektroniğe çocuk yaşlardan bu yana ilgiliyimdir bir gün bir alet buldum arkadaşlarımı çağırdım onlara gelin çok önemli bir şey buldum dedim aleti onların yanında prize taktım gerisi teferruat.

Ben ortaokuldayken konferans salonunun bilgisayarına bakıyordum. Bir sorunu vardı o zaman bilgisayarın. Kasaya elimi değdirmemle beraber elektriği yedim. Daha da küçükken yerden 2-3 metre yüksekte olan kaydıraktan kafa üstü düşmüştüm. Kanama, fiziki hasarım yoktu. Fakat o düşmem o düşmedir, gözlerimi açtığımda bir arabadaydım; sonraki açışımda hastanede doktorun yanındaydım. O zamanlardan beridir yıllık 3-4 kere ağır boyun ağrısı geçiriyorum. 😀

2-3 sene öğlen yemeğinden sonra okula gidecektim. Saate bir baktım geç kalmışım koşa koşa giyindim çıktım apartmanda da tadilat vardı. Makine sesi duvarlardan nasıl yankılanıyor kulağım o kadar acıyordu ki apartmandan inerken kulağımı kapayarak iniyordum. Neyse tam apartmandan çıkacağım en alt katta işçiler makine açmış makinenin başından ayrılmışlar ben de makineyi çalışmıyor sandım o anki dalgınla tam yanından geçecekken fark ettim çalıştığını korkudan geriye doğru nasıl kaçtığımı anlamadım. Fark etmeyip yanından geçsem bacak gidecekti herhalde. Neyse makine durana kadar da eve çıktım bekledim, o korkuyla zaten okulu bile unutmuştum. O günden beri ne zaman o makineden görsem bacağımı tutuyorum bir garip oluyorum

12 yaşın da iken minicik ampülleri prize sokmuştum, sonrasın da sanırım bana nur indi her yer bembeyaz olmuştu bir kaç saniye sonra tüm evin elektrikleri gitti ve ellerim is için de kalmıştı ama hiç zarar görmedim. :D
Ha bir de geçen kış yağmurlu bir gün de araba ile hız denemesi yaparken göbekten uçmuştum allahtan sadece olan tekerlekler ve kaputa oldu.

Saat 2-3 sularında dört yolda kırmızı ışıkta beklerken arkadan orta hızlı bir şekilde SUV çarptı. 15-20 metre sürüklendik. Dört yolun boş olması, gece olması büyük bir şanstı yoksa bugün hayatta olmam imkansız gibi bir şeydi. Sürüklenmenin etkisiyle boynum hasar aldı, (iyileşti neyse ki) birkaç kırığım oldu. Çarpan SUV'da ise hiçbir şey yoktu.

Gelelim olaya. Arabada bir çocuk vardı (15-16 yaşlarında) ve büyük ihtimalle arabayı o kullanıyordu. Çarptıktan sonra babasıyla koltukları değiştirdiler ve babası kazayı kendisi yapmış gibi gösterdi. Normal kafada bir insanın bu şekilde bir kaza yapması çok zor. Şahıs bize yıllarca davayı kapatmak için para teklif etti, kabul etmedik. Yıllarca davalık olduk da ne oldu diye soruyorsanız, bir şey çıkmadı... Çıksa şaşardım zaten.

NOT: Olay küçük değil ama ucuz atlattım.
Para teklifini kabul ederdim hocam. En azından gözü korkar ve bir şey olur sanardı. Bu yönetim ve adaletsizlik ile bir şey beklemeyin zaten. Geçmiş olsun.

Küçük kazalardan kastım: Mesela benim gibi (birkaç yıl önce) ampul deneyi yaparken pil yatağının kablolarının birbirine değmemesi lazım ya :) ben kabloları bırakıp içeri gitmiştim, geldiğimde mum yanıyordu sanki :D kimsecikler fark etmeden hallettim :D sonra benim için büyük olan bir hoparlör keşfetmiştim evin bodrumunda. O zamanlar anlamıyorum tabii elektrik işinden falan :) kendimce çalıştırmaya çalıştım hoparlörü ve (akla mantığa bak sen :) ) gittim 4 kablo aldım ve ikisini amfisi ile hoparlör arasına, diğer ikisini de hoparlör ile prize takmayı planladım :D ilk olarak amfi hoparlör yaptım (mantığıma..) "aha dedim bir şey olmadığına göre doğru gidiyoruz :D" diğerinin bir ucunu hoparlöre taktım, diğer uçlarını da priz yaptım :D tam prize sokacağım kabloyu taktığım anda bir pat sesi geldi :D hem hoparlörden hem de bildiğin evden :D dedem geldi yanıma :D "ne yaptın ula sen?" :D zaten elimdekileri görünce anladı sinirlendi :D koca binanın sigortalarını attırmışım :D Allah'tan bana bir şey olmadı :D bir daha da korkmuştum öyle şeylerle uğraşmaya :D.

Sizin var mı bunlar gibi kazalarınız?

Küçükken yanmakta olan sigaraya elimi değdirmiştim.

İlkokul yıllarında sıra arkadaşım orta parmağımın biraz aşağaşına uçlu kalem batırmıştı uç elimin içine girmişti (Çıkaramadık hala duruyor😐)

12 yaşın da iken minicik ampülleri prize sokmuştum, sonrasın da sanırım bana nur indi her yer bembeyaz olmuştu bir kaç saniye sonra tüm evin elektrikleri gitti ve ellerim is için de kalmıştı ama hiç zarar görmedim. :D
Ha bir de geçen kış yağmurlu bir gün de araba ile hız denemesi yaparken göbekten uçmuştum allahtan sadece olan tekerlekler ve kaputa oldu.
Vay anasını adaşım varmış.
Benim de öyle anım çoktur ben bir 6'lı prize ısıtıcı televizyon bir de PC takınca evin bütün elektriği gitti.

Kaza yaşadığımda ben.
Screenshot_20200624_151636.jpg

Geri
Yukarı