ATM'de dolandırıldım

Anlatmazsanız bilemeyiz. Onun dışında arkadaşın dediği gibi bankayı aramak dışında yapabileceğiniz bir şey yok.

Hemen yarın durup dururken ATM'ye 200 lira sokmalıyım. Belki geri verir.
Bir de bunu başkası sizi yönlendirdiği için yapmalısınız. Önce 5 TL yatırıp iade alıp güveneceksiniz. Hemen ardından 200 yatırıp hiç şüphelenmemeniz ve dolandırıldıktan sonra burada konu açmanız gerekiyor. Bunun banka ile bir alakası olmasa da ATM'de dolandırıldım demeniz ve dolandırılma olayının tamamını anlatmamanız gizem katabilir. :D

05.10.2021 13.30 saatlerinde bende bir şahıs tarafından yanıltıldım. Akbank ATM'sinden referans kodu ile önce 5 TL ile denedim paramı geri verdi sonra 200 TL yatırmamı ve paranın ATM tarafından hemen iade edileceğini söylediler. İşlemi yaptıktan sonra para iade edilmeyince yanıltıldığımı anladım ve hemen iptal etmeye çalıştım olmadı, bir makbuz bile verilmedi. Elimde şu an hiç kanıtım yok. Sizde böyle bir tuzağa düşmeyin diye paylaşıyorum. 200 TL gitti yapacak bir şey yok.

Ben size bu arkadaşın naptığını anlatayım hemen. Bu arkadaş mala vurmak için kadının birini aramıştır oda Akbank ATM'sinden makbuzla geleceksin demiştir güven sağlamak amacıyla ilk önce beş TL yatır paran iade olacak demiş, kadının verdiği referans numarası karşılıksız olduğundan beş TL idade olmuştur sonra 200 TL yatır oda iade olacak dediğinde bu sefer kadın başka bir referans numarası verip 200 cebe indirimiştir. Geçmiş olsun.

Yakın bir arkadaşımında başına geldiği için bende yazayım.. Şimdi bizim arkadaş, bir kadının yönlendirmesiyle, Akbank atm'sinden, Kadının verdiği referans kodunu atm'ye girip, 500 tl yatırmasını istemiş.. He Amaç nedir bunda diyeceksiniz elbette.. Bunu yaptırmasının amacı, paranın sahte olup olmadığını kanıtlamakmış Yersenn.. 😏😏Neymiş efendim barkodlu olarak vericekmişte parayı atm bilmem neyde.. Boş bu zırvalar..🤯 Arkadaşım hemen ayılmış olaydan ve Açılan hazneye 500 tl sini yatırmamış.👍

Yeni konular

Geri
Yukarı