Atom N455 işlemciye Linux dağıtımı önerisi

Fluxbox ortamını kullanırsa olabilir aslında. Xfce ortamı 4.19 kernel ile daha ağır gibi geldi bana. Nedense 5.10 kernel ile denediğimde çok daha akıcı gelmişti.
Onlar da olabilir. Arkadaş üşengeç değilse hepsini tek tek kurup deneyebilir. Şahsen ben günde 8 kere işletim sistemi değiştirdiğimi biliyorum.

Hocam İlledelinux hazırda Live olarak çalıştırdım bayağı güzel çalıştı. Linux Mint indirmemiştim. Sizce avantajları ve dezavantajları ne olur? Linux Mint ve İlledelinux.

İlledelinux kullanmadığım için pek bilgim yok hocam. Her ikisini de kullanan varsa onun açıklaması daha doğru olur.

Her ikisi de Debian tabanlı olduğu için aralarında pek fark yok. Fakat İlledelinux'da sistemi daha da hafifletmek için yapılmış birçok ayarı bulunduruyor. Keşke @illedelinux hocamız aramızda olsaydı. Anladığım kadarı ile ben buraya kaydolmadan önce bazı olaylar yaşanmış.

Hocam.

Burada C ve D alanları oluşturmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Diğer forumlarda yasak değildi ben buradada yasak değil zannettim :(
Hocam nasıl oluşturabilirim C ve D ayrı diskleri. 4 GB USB belleğim var ona depolayamam.
Boş alanı seçin. Dosya sistemini ext4 yapın. Boyutunu 114,3 GB yapın. Bağlama noktasını "/" olarak ayarlayın.

Geriye kalan alanı seçin. Dosya sistemini NTFS ya da FAT yapın. Bağlama noksasını "/home" olarak seçin. Böylelikle indirdiğiniz dosyalar, attığınız fotoğraflar direk o bölümde depolanacak.

Yasak olmasının sebebi bir süre sonra bu fotoğrafların kaldırılması ve bunun sonucunda insanlarda kafa karışıklığına yol açması. Çünkü fotoğraf yok ve insan ne olduğunu anlamıyor.

Bu arada kuralları okumayı unutmayın:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı