ATPL lisansı fiyatları nedir?

BuyukogluF

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Pilot
Herkese merhaba.
ATPL lisans eğitimi almayı düşünüyorum, kimler ATPL, PPL, CPL aldı? Nereden aldınız? Fiyatları nelerdir? Derslere çalışırken zorlandınız mı?
Eğitimi alan, pilotaj bölümü okuyan kişilere danışmak istiyorum, teşekkürler.

Herkese merhaba.
ATPL lisans eğitimi almayı düşünüyorum, kimler ATPL, PPL, CPL aldı? Nereden aldınız? Fiyatları nelerdir? Derslere çalışırken zorlandınız mı?
Eğitimi alan, pilotaj bölümü okuyan kişilere danışmak istiyorum, teşekkürler.

Pilotluk akademisine gitmeniz gerek. CPL ticari hava pilotluğu, PPL amatör pilot lisansı, ATPL ise Havayolu nakliye pilotluğu lisansıdır. Pilotajlık okumadan da akademiye girilebilir. Akademiler yolcu uçağı pilotu olabilmeniz için minimum ortalama 80-100K Euro fiyat çıkarmaktadır. THY Flight Academy ile 4 yıllık bir üniversite bölümü okursanız sizi oraya mülakat ile alabiliyorlar.

Pilotluk akade misine gitmeniz gerek. CPL ticari hava pilotluğu, PPL amatör pilot lisansı, ATPL ise havayolu nakliye pilotluğu lisansıdır. Pilotajlık okumadan da akademiye girilebilir. Akademiler yolcu uçağı pilotu olabilmeniz için minimum ortalama 80-100k euro fiyat çıkarmaktadır. THY Flight academy ile 4 yıllık bir üniversite bölümü okursanız sizi oraya mülakat ile alabiliyorlar.

Tek korkum o fiyatı verdikten sonra yapamamak, bu kadar yüklü bir parayı verip ATPL lisansı alamadan dönmek tek korkum.

Tafa ile işe alım garantisi veriliyor. Ama tabii oraya girebilmek kolay değil.

Evet gerçekten zor olduğunu duydum fakat lisans istiyorlar diye biliyorum.
Ben ön lisans 1.sınıf öğrencisiyim.
Ücretli kursları tercih etmeyi düşünüyorum, PPL lisansını bu yaz alabileceğimi söyledikler fakat günde 6 saat ders beni korkutmadı değil.
Fikirleriniz benim için önemli, teşekkür ederim.

Evet gerçekten zor olduğunu duydum fakat lisans istiyorlar diye biliyorum.
Ben ön lisans 1.sınıf öğrencisiyim.
Ücretli kursları tercih etmeyi düşünüyorum, PPL lisansını bu yaz alabileceğimi söyledikler fakat günde 6 saat ders beni korkutmadı değil.
Fikirleriniz benim için önemli, teşekkür ederim.

Rica ederim. Pilotluk zor bir meslektir ama keyiflidir. PPL alarak ancak küçük prop uçakları uçurabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı