ATX Kasa Önerisi

Bütçe
650

parfeith

Centipat
Yeni bir bilgisayar toplamaya başladım. Anakart, RAM ve M.2 SSD'mi aldım.

• Anakart: Asus TUF B450-Pro Gaming - 670 TL
  • RAM: Crucial Ballistix Sport 3200MHz CL16 2x8GB - 460 TL
  • M.2 SSD: XPG SX8200 Pro 512 GB - 470 TL

İşlemci ve ekran kartı kombinasyonu olarak: R7 3700X + RX 5700 XT veya R5 3600 + RX 5700 almayı düşünüyorum.

Bu sistem için hava akışı yüksek bir kasa ve uzun vadeli kullanabileceğim kaliteli bir güç kaynağı almak istiyorum.

Kasa olarak 650 liraya Phanteks P400A RGB ile güç kaynağı olarak 850 liraya FSP Hydro G 750W 80+ Gold Full Modüler PSU var aklımda.

Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz alternatiflere açığım. Fiyat performans olarak daha makul olabilecek olan parçaları da önerebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

1500₺ kasa ve güç kaynağına ayrı ayrı vermektense, 1500₺'ye kadar güç kaynağı olan kasalara bakmanız daha iyi olacaktır. Alabilecek bütçeniz varsa tabii ki R7 3700X ve RX 5700 XT'yi tercih edin fakat anakartınız VRM konusunda sıkıntı çıkarabilir, olmazsa R5 3600 ve RX 5700 XT olarak devam edersiniz.

Kasa olarak Corsair Carbide 275R. Hava akışı iyi, toplam 6 fan yeri mevcut (3 ön, 2 üst, 1 arka)
2 tane fan ile beraber geldi. İndirimde 460 TL'ye almıştım. Güç kaynağı olarak "Cooler Master Masterwatt MWE 750W 80+ Gold" vardı. Almanızı önermem. Güç kaynağından sürekli ses geliyordu servise yolladım daha gelmedi.
(Ses sinek vızıltısı gibi bilgisayar açıkken duyulmuyor ama bilgisayar kapalıyken sürekli geliyor fişini çekmek ya da güç kaynağını kapatmak gerekiyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Phanteks P400A RGB vs Cougar Panzer-S arasında kaldım. Kredi kartına taksitle alacağım için farklı sitelerde aynı fiyata denk geliyor. Panzer-S için termal testi bulamadım ancak malzeme kalitesi olarak daha iyi gibi duruyor. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Panzer-S gerçek bir tank. Malzeme kalitesi olarak şu anki kasalardan çok daha üstün. Kasa sizinle ömürünün sonuna kadar geliyor, Phanteks kalitesiz değil ancak Cougar markasının gölgesinde. RGB fanları kendinizde alabilirsiniz, bu yüzden Panzer.

Panzer-S gerçek bir tank. Malzeme kalitesi olarak şu anki kasalardan çok daha üstün. Kasa sizinle ömürünün sonuna kadar geliyor, Phanteks kalitesiz değil ancak Cougar markasının gölgesinde. RGB fanları kendinizde alabilirsiniz, bu yüzden Panzer.

Teşekkürler yorumun için. Kupon vs kullanarak 6 taksitle 720 liraya aldım şimdi Panzeri. Kullanınca bi inceleme paylaşmak üzerime farz oldu :)

Teşekkürler yorumun için. Kupon vs kullanarak 6 taksitle 720 liraya aldım şimdi Panzeri. Kullanınca bir inceleme paylaşmak üzerime farz oldu :)
İncelemeyi yaparken etiketlerseniz sevinirim, kasalar iyi olduğum bir konu ve Panzer önerilerimde bulunurken sizin incelemenizden bahsedeceğime emin olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı