ATX kasaya GTX 1050Ti takılabilir mi?

20190729_160726.jpg

Yakın bir zamanda upgrade yapacağım anakart, RAM, ekran kartı, işlemci, power, harddisk bu parçaların hepsini değiştireceğim aklımda bir soru var bu kasaya MSI Gaming X GTX 1050 Ti sığar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilgisayarınızın update edilecek tarafı yok illa idarelik bir sistem olsun diyorsanız 1800 TL civarı hazır bir APU sistem alıp 2. el rx460 yada rx480 ile kullanabilirsiniz. Ama rx570 gibi güçlü kartlar 2. elden alınmaz mining yapılmış olma ihtimali yüksektir.

Bundan bahsediyorum hocam :)

Bundan bahsediyorum hocam :)
peki neden upgrade edilecek bir tarafı yok? Bütün parçaları yenileyeceğim yeni bilgisayar almanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum çünkü bütçem kısıtlı bütçeme göre sıfır pc toplasam beni fazla idare etmez.E ikinciel bir sistem alsam oda çok kullanılmıştır benim düşüncem zaten bilgisayarın ilk sahibiyim çok eskiden toplamıştım 4-5 yıl önce falan gideyim upgrade edeyim :)

Hocam işlemci yine eski ama fiyat uygun:
Teknobiyotik
peki neden upgrade edilecek bir tarafı yok? Bütün parçaları yenileyeceğim yeni bilgisayar almanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum çünkü bütçem kısıtlı bütçeme göre sıfır pc toplasam beni fazla idare etmez.E ikinciel bir sistem alsam oda çok kullanılmıştır benim düşüncem zaten bilgisayarın ilk sahibiyim çok eskiden toplamıştım 4-5 yıl önce falan gideyim upgrade edeyim :)
Hocam upgrade edeceğiniz ne var mesela? İşlemci mi eğer işlemci değişirse anakart ve ram de zorunlu değişecek. Upgrade edilmiş sisteminizde 1gb milattan kalma ekran kartı kullanmayacağınızı varsayıyorum. HDD güncel işletim sistemlerine yetmeyecek. Geriye ne kalıyor? Kasa ve PSU. PSU sisteminizi beslemeyecek. Kasa da sirkülasyon yetersiz kalacak.
Teknobiyotik
Sistemde korkunç bir facia var su630 aldığınız gibi çöpe atabilirsiniz yerine sağlam bir SSD takviyesi ile uzun yıllar iş görür.

Teknobiyotik

Hocam upgrade edeceğiniz ne var mesela? İşlemci mi eğer işlemci değişirse anakart ve ram de zorunlu değişecek. Upgrade edilmiş sisteminizde 1gb milattan kalma ekran kartı kullanmayacağınızı varsayıyorum. HDD güncel işletim sistemlerine yetmeyecek. Geriye ne kalıyor? Kasa ve PSU. PSU sisteminizi beslemeyecek. Kasa da sirkülasyon yetersiz kalacak.
ben zaten bunların hepsini değiştireceğim işlemcinin pinine göre anakart vb. parçaları

Hocam hepsini upgrade edince upgrade olmuyor. Sıfırdan sistem toplanmış oluyor.
işte bu cevabı bekliyordum :)
Peki dostlar bu sistemi satsam sizce nekadar eder monitör hariç
özellikleri:
4gb hyperx soğutuculu ddr2 ram
asus p5kpl-amse eski lga 775 pin destekleyen anakart
Nvidia geforce gt 240 1gb ekran kartı
İntel pentium dual core e5400 işlemci
300w atx tr power
exper atx kasa
232gb harddisk

işte bu cevabı bekliyordum :)
Peki dostlar bu sistemi satsam sizce nekadar eder monitör hariç
özellikleri:
4gb hyperx soğutuculu ddr2 ram
asus p5kpl-amse eski lga 775 pin destekleyen anakart
Nvidia geforce gt 240 1gb ekran kartı
İntel pentium dual core e5400 işlemci
300w atx tr power
exper atx kasa
232gb harddisk
300 falan eder

Bence elimizdeki sistem 500-600 TL civarı eder ama satamayabilirsiniz piyasa çok durgun.
Bu sistemde işlemciyi R3 2300X ile değiştirip alın. Bence bu fiyattaki en iyi sistem artan parayla RAM SSD ve kasayı yükseltebilirsiniz.

Bu arada biri bana SU630 neden çöpe atılacak bir SSD anlatabilir mi ? SU650 kullanıyorum çoğu SSD den hızlı.

Bence paran varsa tercihim v4 almandır. Yükseltme yapamazsın çünkü arkadaşların dediği gibi tüm parçaların yetersiz.1050ti veya 1650 gibi kartlar yerine arkadaşların dediği gibi rx 570 alman daha doğru olur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı