Audi A4 1.4 TF'si vs. Mercedes-Benz C180 vs. BMW 318i

Temizliğine bağlı olarak alınabilir. Modeline bakmayın annemde 2017 sportage var 28 bin kilometrede jelatinleri bile duruyor. Ben sizin yerinizde olsam daha yüksek modelli ve temiz bir araba alırdım. Diyorsanız benim havam olacak diye alın BMW'yi 8-10 ayda bir şanzıman değiştirirsiniz. BMW almak için çok temiz bir araba bulmanız lazım. Bu 3 seçenekten ben kesinlikle Audi'yi seçerim. Konfor yol tutuşu olarak üstüne yoktur. Motoru BMW kadar güçlü değil diyenler RS7'yi bilmiyor herhalde. :D
Afedersin de RS7 kaç para biliyor musun sen?

Affedersin de RS7 kaç para biliyor musun sen?

M5 Tofaş parası zaten :D
Ne gibi bir şanzıman sorunundan bahsediyorsun?

BMW şanzıman sorunlarıyla ünlü bir markadır. Arkadaşımın babasında 2016 veya 17 model bir X6 var. Her sene şanzıman hatası veriyor.
Masraflı derken servis masrafı mı?

Servis masrafı olarak dizel olan arabalar her zaman pahalıdır. Benzinli aracın bakımları dizele göre daha düşük fiyatlı olur. BMW alacaksanız çok temiz olması lazım aksi takdirde her sene 40-50 bin lira verip şanzıman değiştirirsiniz. Unutmayın hiçbir marka babanızın markası değil gereksiz övüp durmayın.

BMW şanzıman sorunlarıyla ünlü bir markadır. Arkadaşımın babasında 2016 veya 17 model bir X6 var. Her sene şanzıman hatası veriyor.
Bu zamana kadar 5 farklı kasada birçok BMW kullandık. Hiçbirinde dediğin gibi bir sorunla karşılaşmadık. Çevremde de duymadım.
Masraflı bir marka mı evet ancak şanzıman sorunlarıyla ünlü bir marka olduğunu düşünmüyorum. Bu baya büyük bir genelleme.

Bu zamana kadar 5 farklı kasada birçok BMW kullandık. Hiçbirinde dediğin gibi bir sorunla karşılaşmadık. Çevremde de duymadım.
Masraflı bir marka mı evet ancak şanzıman sorunlarıyla ünlü bir marka olduğunu düşünmüyorum. Bu bayağı büyük bir genelleme.

Hocam mesajlarımı en baştan beri okusaydınız keşke. 2016 bir BMW alacaklar hem de 3 serisi o araçta bolca yanlanmıştır. Sorunu o yüzden veriyorlar zaten. Temiz bulması çok zor. BMW'ye genelde genç işi bir marka olarak bakıldığı için bol bol yanlıyorlar. Sıfır olsa 3'üde üzmez fakat 350 bin lira gibi bir para Türkiye şartlarında gerçekten yüksek bir meblağ.

Temizliğine bağlı olarak alınabilir. Modeline bakmayın annemde 2017 sportage var 28 bin kilometrede jelatinleri bile duruyor. Ben sizin yerinizde olsam daha yüksek modelli ve temiz bir araba alırdım. Diyorsanız benim havam olacak diye alın BMW'yi 8-10 ayda bir şanzıman değiştirirsiniz. BMW almak için çok temiz bir araba bulmanız lazım. Bu 3 seçenekten ben kesinlikle Audi'yi seçerim. Konfor yol tutuşu olarak üstüne yoktur. Motoru BMW kadar güçlü değil diyenler RS7'yi bilmiyor herhalde. :D
3.18 ile RS7 karşılaştırmak sence mantıklı mı? Öyle bakarsan M5 RS7 tokatlıyor, haberin ola.

Tekrar merhaba, 2015 Audi A4 2.0 TDI ve 2016 Mercedes-Benz C200d BlueTec Amg arasında kaldım. İki aracın fiyatları da aynı. Kilometre bakımından sırası ile 110.000 ve 80.000. Tramerleri ise ikisinin de aynı (25000)

Hocam mesajlarımı en baştan beri okusaydınız keşke. 2016 bir BMW alacaklar hem de 3 serisi o araçta bolca yanlanmıştır. Sorunu o yüzden veriyorlar zaten. Temiz bulması çok zor. BMW'ye genelde genç işi bir marka olarak bakıldığı için bol bol yanlıyorlar. Sıfır olsa 3'üde üzmez fakat 350 bin lira gibi bir para Türkiye şartlarında gerçekten yüksek bir meblağ.
Okudum zaten keşke bana bu işkenceyi yapmasaydın. Tekrar dönüp baktım ve senin saçma yorumlarını görmüş oldum tekrardan.
"8-10 ayda bir şanzıman değiştirirsin"
Ve daha ilk cümlende bile yazdığın bu model için konuşmadan yaptığın genelleme "Üstüne üstlük şanzıman hataları çok fazladır BMW'de"
Yani bunlarda kayda değer nesnel bir bilgi paylaşmamışsın ki kendince genelleme yapmışsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okudum zaten keşke bana bu işkenceyi yapmasaydın. Tekrar dönüp baktım ve senin saçma yorumlarını görmüş oldum tekrar.
"8-10 ayda bir şanzıman değiştirirsin"
Ve daha ilk cümlende bile yazdığın bu model için konuşmadan yaptığın genelleme "üstüne üstlük şanzıman hataları çok fazladır BMW'de"
Yani bunlarda kayda değer nesnel bir bilgi paylaşmamışsın ki kendince genelleme yapmışsın.

Dediğim doğrudur araştırıp görebilirsiniz. Arabayı nasıl olsa kendime almıyorum beni ilgilendirmez. İstiyorsa BMW alsın. Bizim elimizden çok araba geçti Audi BMW Mercedes Volkswagen Kia aklına gelebilecek tüm markalardan onlarca araba kullandık. Yol tutuşu ve konfor olarak Audi'nin üstüne tanımam. Fanboyluk yapmaya gerek yok internete BMW şanzıman hatası yazınca çıkıyor. Mercedes trim sesi yazınca çıkıyor.
Tekrar merhaba, 2015 Audi A4 2.0 tdı ve 2016 Mercedes-Benz C200D bluetec amg arasında kaldım. İki aracın fiyatları da aynı. Kilometre bakımından sırası ile 110.000 ve 80.000. tramerleri ise ikisinin de aynı (25000)

Bence Mercedes bir tık daha üstün amg paket en dolusu olduğu için bir adım öne çıkarmış Mercedes'i. Tabii ki araçların temizliğine bakmak daha önemli Audi eski kasaysa hiç bulaşmayın. Direksiyonu 4 kollu olan modellerden bahsediyorum. Güzel arabadır fakat C200 amg daha iyi.

Geri
Yukarı