Autocad ve Revit için Sistem Önerisi

Açıkçası kullanacağınız programlarla hangisinin daha iyi çalıştığını kestiremiyorum. Eğer Nvidia daha üstünse RX 580 yerine GTX 1060'ı tercih edebilirsiniz.

Açıkçası kullanacağınız programlarla hangisinin daha iyi çalıştığını kestiremiyorum. Eğer Nvidia daha üstünse RX 580 yerine GTX 1060'ı tercih edebilirsiniz.

Hocam Nvidia daha iyi çalışıyor, diğer 2 bilgisayarın birisi MSi GTX 1050Ti, diğeri Nvidia GTX 1050Ti bir fark var mı bilmiyorum ama Msi olan daha iyi çalışıyor. Buna göre Ekran kartı Nvidia olacak,kasa kendinden güç kaynaklı olursa daha iyi olur, son olarakta HDD yerine 2 adet 256GB ssd ekleyebilir misiniz? Toplam 500 GB olacak yani ssd. Kusura bakmayın sizide uğraştırıyorum ama, bunları yapıp son haliyle listeyi atmanız mümkün mü? Birde Windows 10 Eklememiz lazım Home

Hocam birde bu fiyatlara hangi siteden bakıyorsunuz?

Son düzenleme:
Sinerji Bilgisayar - sinerji.gen.tr - PC Toplama

Bütçeniz maksimum kaç TL civarı oldu? GTX 1060 RX 580'e nazaran daha pahalı olduğu için ve SSD'den dolayı bütçeyi biraz zorlamamız gerekecek gibi görünüyor. Eğer SSD'yi 500 GB istemeseydiniz bütçeyi zorlamazdık.

Bütçe aşşağı yukarı 6000 TL. 2 adet bilgisayar alınacak birisi 6000 TL civarı diğeri 6500 TL civarı olacak. Kusura bakmayın sizide uğraştırıyorum.

6370.PNG

Rica ederim.
Konu altına "Teşekkür ederim" ya da var olan bir mesajı tekrar yazmak gibi mesajlar atmak yerine "Beğen" butonunu kullanın.
Yüzde olarak ne kadar iyi olacağını bilemiyorum ancak arada büyük bir fark olacaktır. Alttaki benchmark sonuçlarına göre tahmin yürütebilirsiniz.
bench.PNG

Kaynak: PassMark Software - PC Benchmark and Test Software

Eski sisteminiz için de şu dediklerimi unutmayın:
Kasa ve özellikle güç kaynağını değiştirmelisiniz. Everest oldukça kalitesiz bir markadır. Bilgisayarın can damarını o markaya emanet etmeyin. Sistem her an çöp olabilir.

Rica ederim.
Konu altına "Teşekkür ederim" ya da var olan bir mesajı tekrar yazmak gibi mesajlar atmak yerine "Beğen" butonunu kullanın.
Yüzde olarak ne kadar iyi olacağını bilemiyorum ancak arada büyük bir fark olacaktır. Alttaki benchmark sonuçlarına göre tahmin yürütebilirsiniz.
Eki Görüntüle 339064
Kaynak: PassMark Software - PC Benchmark and Test Software

Eski sisteminiz için de şu dediklerimi unutmayın:

Merhaba fiyat aralığını 7500-8000TL civarına çıkarırsak nasıl bir sistem yapılabilir ? Ekran Kartı MSi Nvidia olursa sevinirim çünkü Gigabyte olanda sıkıntı yaratmıştı program. Bizim amacımız programları hiçbir sorun yaşamadan rahat bir şekilde kullanmak.

Son düzenleme:
Gigabyte olanda sıkıntı yaratmıştı program.
Bu markadan dolayı kaynaklanan bir sorun değildir. Zira bütün markalar aynı GPU'yu kullanıyor. Yaşadığınız sorun MSI'da da olabilirdi, başka bir markada da.

1. Alternatif:
7500.PNG

2. Alternatif
8000.PNG

Size 2 tane alternatif sunuyorum. İlk alternatifin anakartı ve güç kaynağı 2. alternatifinkine göre daha iyi, ancak 2. alternatifin ekran kartı ilk alternatife göre daha güçlü. (Yanlış anlaşılma olmasın, iki sistemde de kaliteli bileşenler kullandım.) Tercih sizin.

23 Kasım'da Black Friday var. Onu da değerlendirebilirsiniz.

Bu markadan dolayı kaynaklanan bir sorun değildir. Zira bütün markalar aynı GPU'yu kullanıyor. Yaşadığınız sorun MSI'da da olabilirdi, başka bir markada da.

1. Alternatif:
Eki Görüntüle 339155

2. Alternatif
Eki Görüntüle 339158
Size 2 tane alternatif sunuyorum. İlk alternatifin anakartı ve güç kaynağı 2. alternatifinkine göre daha iyi, ancak 2. alternatifin ekran kartı ilk alternatife göre daha güçlü. (Yanlış anlaşılma olmasın, iki sistemde de kaliteli bileşenler kullandım.) Tercih sizin.

23 Kasım'da Black Friday var. Onu da değerlendirebilirsiniz.

Hocam, 8000TL'lik olana güç kaynağı ve anakartı 7000TL'lik olanla aynı yapsak herhangi bir eksisi yada artısı olur mu fiyat hariç?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı