Autorun.vbs dosyası nedir?

Standart bir Autorun dosyası Windows ISO dosyasında setup başladığında gerekli olan şeyleri başlatmak içindir diye biliyorum. Programların da böyle autorun dosyaları olabilir. Bu yüzden ön yargılı davranmayın arkadaşlar.
bana da önce autorun.vbs diye virüs bulasmıstı o sandım pardon c ve d klasörlerini kilitlemis ti
Nereden biliyorsun C ve D klasörlerini kilitlediğini, onu anlat bakalım?

Standart bir Autorun dosyası Windows ISO dosyasında setup başladığında gerekli olan şeyleri başlatmak içindir diye biliyorum. Programların da böyle autorun dosyaları olabilir. Bu yüzden ön yargılı davranmayın arkadaşlar.

Nereden biliyorsun C ve D klasörlerini kilitlediğini, onu anlat bakalım?
2 kez tıkladığında parola isityor kaldırma ya çalısınca bunun için yetkiniz yok diyordu ama baya eski olaydı pek hatırlamam sıfırlamak zorunda kalmıstık

2 kez tıkladığında parola isityor kaldırma ya çalısınca bunun için yetkiniz yok diyordu
Bunun o dosya ile ne alakası var? Belki sen yanlışlıkla diskini şifrelenmişsin? Nereden bilebiliriz? Autorun dosyası sadece standart bir dosya, tamamen yanlış bilgiler veriyorsun.

Bu şeyin dosya konumuna tıkladığımda ise şöyle bir uyarı karşıma çıkmakta:
Eki Görüntüle 892211
Dosya silinmiş olabilir. Belki de harici bir bellekteydi.
Edit: D: diskinde gözüküyor. Format atmak için kullandığınız bir bellekteki dosya olabilir.

Autorun şeklindeki virüsleri de artık hemen hemen çoğu anti-virüs tanıyor.
Endişelenecek bir şey olduğunu sanmıyorum ama içiniz rahat etsin diye bir anti-malware programı indirip tam tarama yaptırabilirsiniz.

Bu şeyin dosya konumuna tıkladığımda ise şöyle bir uyarı karşıma çıkmakta:
Dosya flash bellekteki bir dosya olup, bilgisayar buna bir süre önce ulaşmaya çalışmış olabilir. Bu yüzden geçmişte gözüküyordur, ve flash bellek de takılı olmayınca hata verir.
Ya da yanlışlıkla o dosyanın olduğu klasörü sildiniz ya da dosyanın konumu değişti.

Geri
Yukarı