Avast bir virüs mü?

• Konuyu başlatan 404738
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 114
  • Görüntüleme 8B

Avast bir virüs mü?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Forumda "Avast virüstür" diyen kişiler var. Sizce Avast bir virüs mü?

Vallahi bir kere indirdim merak ettim açtım görev yöneticsini bir sürü uygulama açılmış yok AVG antivurus dowlandfree falan sonra silemedim Avast'ı sonra CMD'e kod yazdım sildim.

Antivirüs kullanmaya gerek yok diyen kişiler bir Malwarebytes indirip tarasın. Kesin en az bir kaç tane virüs veya istenmeyen uygulama çıkar.
3 senedir kullanmıyorum. 4-5 ayda bir taratıyorum. Virüs çıkmıyor. Saçma sapan sitelere girmezsen, gidip saçma sapan yerlerden birşey indirmezsen sıkıntı yok. Antivirüs olmayanın bilgisayarından hep virüs çıkar diye birşey de yok. Normal bir kullanıcı iseniz. Ve bilinçli kullanıyorsanız gerekli değil. Güvenmediğim bir yerden birşey indirmem. İndirirsem de Virustotal'a atıyorum.

3 senedir kullanmıyorum. 4-5 ayda bir taratıyorum. Virüs çıkmıyor. Saçma sapan sitelere girmezsen, gidip saçma sapan yerlerden bir şey indirmezsen sıkıntı yok. Antivirüs olmayanın bilgisayarından hep virüs çıkar diye bir şey de yok. Normal bir kullanıcı iseniz. Ve bilinçli kullanıyorsanız gerekli değil. Güvenmediğim bir yerden bir şey indirmem. İndirirsem de VirusTotal'a atıyorum.

2 3 haftadır Antivirüs kullanmıyorum. Şu anlık bir sorun yok. @İsimyok08 hocamın dediği gibi bilinçli olunca pek bir şey olmuyor.

Bence kullanmaya gerek yok.

1616932696165.png

1616933058653.png

Antivirüssüz PC demek verilerimi "darkweb" sitesine satışa koydurayım demek ile eş değerdir.

1616933112206.png

Vallahi bir kere indirdim merak ettim açtım görev yöneticsini bir sürü uygulama açılmış yok AVG antivurus dowlandfree falan sonra silemedim Avast'ı sonra CMD'e kod yazdım sildim.
Avast veya AVG indirmediğini kendin söylüyorsun.

3 senedir kullanmıyorum. 4-5 ayda bir taratıyorum. Virüs çıkmıyor. Saçma sapan sitelere girmezsen, gidip saçma sapan yerlerden birşey indirmezsen sıkıntı yok. Antivirüs olmayanın bilgisayarından hep virüs çıkar diye birşey de yok. Normal bir kullanıcı iseniz. Ve bilinçli kullanıyorsanız gerekli değil. Güvenmediğim bir yerden birşey indirmem. İndirirsem de Virustotal'a atıyorum.
Saçma sapan sitelere falan gitmelerine ramen antivirüs kullanmayan ve her av öneri konusunun altına "Antivirüs kullanmaya gerek yok." yazanlar var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı