Avast sonuçları virüs mü?

Svchost.exe normal koşullar altında bir sistem dosyasıdır ancak virüsler tarafından enfekte edilebilir yapıdadır. Ayrıca farklı programlar bazı işlemleri svchost aracılığıyla yürütebilirler.

CTRL+Shift+ESC tuşlarına basark Görev Yöneticisi'ni aç.
Oradan "ayrıntılar" bölümüne gel.
Açık olan birçok svchost olduğunu göreceksin.
Birine sağ tıkla ve özellikler'e tıkla.

Dosya konumunun C\Windows\System32 olduğundan emin ol.
Ardından ayrıntılar'a gel ve telif hakkının yanında yazan ismi kontrol et. Eğer Microsoft Corporation yazıyorsa birinci ihtimali elemiş olursun.

1652801930794.png

Svchost.exe normal koşullar altında bir sistem dosyasıdır ancak virüsler tarafından enfekte edilebilir yapıdadır. Ayrıca farklı programlar bazı işlemleri svchost aracılığıyla yürütebilirler.

CTRL+Shift+ESC tuşlarına basark Görev Yöneticisi'ni aç.
Oradan "ayrıntılar" bölümüne gel.
Açık olan birçok svchost olduğunu göreceksin.
Birine sağ tıkla ve özellikler'e tıkla.

Dosya konumunun C\Windows\System32 olduğundan emin ol.
Ardından ayrıntılar'a gel ve telif hakkının yanında yazan ismi kontrol et. Eğer Microsoft Corporation yazıyorsa birinci ihtimali elemiş olursun.

Eki Görüntüle 1390630

Görev yöneticisinde öyle bir şey açık değil. Sorun şu, uzaktan tcp UDP bir şeyler gitmeye gelmeye çalışıyor Avast engelliyor. Güvenlik duvarı sistemimde virüs yok.

Sorun güvenlik duvari ile alakalı hemen Kaspersky ve Malwarebytes önerileri gelmeye başlamış.

Hocam rahatsız ediyorum tekrardan svchost internete bağlanmaya mı çalışıyor internetle ilgili mi? Sorun svchost zaten işlemini gerçekleştirmek için internete bağlanması gerekiyorsa Avast'ta tehdit görüp tcp UDP güvenlik duvarından gelen gideni engellemiş olabilir yani bu svchostun internete erişim sağlaması normalse Avast boş yere engel atıyor bir fikriniz var mı hocam?
Bir şey indiremem KB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam.

Hocam hem dediğimiz programı indirmiyorsunuz hem yardım istiyorsunuz.
İndirmeme sebebiniz özel mi?

Hocam hem dediğimiz programı indirmiyorsunuz hem yardım istiyorsunuz.
İndirmeme sebebiniz özel mi?

Ağ trafiği falan yok zaten konuyu çözdüm. Svchost internete bağlanıyor galiba ondan oluyor Avast'ta engelliiyor eski yıllarda da olmuş engelliyor Avast problem olmayacak diye düşünüyorum. Eskiden de olmadı bir şey de yapıp onu tetiklemedim svchost internet kullanıyor sömürüyor bende açık değil. Avast engelliyor internetle ilgili işlerini farklı konumda onların IP geliyor engelliyor svchost ile ilgili internet üzerinden bir şeyler yapacağını sanıyor o yüzden engel atıyor. Ben de bıraktım bir sorun olmuyor diye öyle engelliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı