Çözüldü Avast virüs mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Türk impostor

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, ben ben normalde AVG kullanıyorum ama Avast'a satıldığını duyunca sormak istiyorum, Avast virüs mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Avast nasıl virüs olabilir, neden virüs olsun? Evet, tabiri caizse bayağı dandik bir antivirüs ama yine de bu kadar ünlü olan ve herkesin en azından küçükken bir kere yüklemiş olabileceği bir program virüs olabilir mi? Zaten virüs olsa bile haber sayfalarında hala yayınlanıyor olurdu çünkü büyük bir skandal.

Kaynak?

Hocam Avast nasıl virüs olabilir, neden virüs olsun? Evet, tabiri caizse bayağı dandik bir antivirüs ama yine de bu kadar ünlü olan ve herkesin en azından küçükken bir kere yüklemiş olabileceği bir program virüs olabilir mi? Zaten virüs olsa bile haber sayfalarında hala yayınlanıyor olurdu çünkü büyük bir skandal.

Kaynak?

Ayrıca bu da ek malware protection.

Bakın bakalım testlerde kim önde.
300 yeni 607 eski virüsten bulamadıkları.
Virüs türü ve kullanıma göre değişse de Avast'tan her tür ve kullanıma göre daha iyisi mevcut. Ben de pre-execution atak yapar Avast'ta 0 belirti çıkartırım mesela. Ha bu yıl değişik bir atılım yaptılar uluslararası testlerde de bir tuhaf artışları var ama F/P olarak hala tercih dışı olmalı diye düşünüyorum. O fiyata Kaspersky alırım daha iyi mesela ya da ücretsiz W.Defender kullanırım.
Not: Bir de veri satma konusu vardı ama....

Virüs türü ve kullanıma göre değişse de Avast'tan her tür ve kullanıma göre daha iyisi mevcut. Ben de pre-execution atak yapar Avast'ta 0 belirti çıkartırım mesela. Ha bu yıl değişik bir atılım yaptılar uluslararası testlerde de bir tuhaf artışları var ama F/P olarak hala tercih dışı olmalı diye düşünüyorum. O fiyata Kaspersky alırım daha iyi mesela ya da ücretsiz W. Defender kullanırım.
Not: Bir de veri satma konusu vardı ama...

Windows Defender kolayca bypass edilebilir ancak Avast edilemez.

Bakın bakalım testlerde kim önde.
300 yeni 607 eski virüsten bulamadıkları.
Ağ koruması, davranış analizi, istihbarat ağı rezil olan bir AV’dir Avast. Ayrıca veri sattığı söylenir. Avast Kaspersky’ı hiçbir konuda geçemez.

Windows Defender kolayca bypass edilebilir ancak Avast edilemez.
En zor bypass edilen yazılımlardan biri kaspersky’dır.

Ayrıca bu da ek malware protection.
Real World Protection ve gelişmiş tehdit koruması testlerini niye atmıyorsunuz? Avast rakiplerinden daha kötü sonuç çıkarmış diye mi?

Antivirüs koruması sadece dosya tespit testi ile ölçülmez.

AV-TEST'e bakıp karar vermeyin. Önüne gelene tam puan verip geçiyorlar. AV-Comparatives sayfasına bakmanız daha iyi olur.

Gerçek zamanlı koruma testi.

Av-test'e bakıp karar vermeyin. Önüne gelene tam puan verip geçiyorlar. Av-comparatives sayfasına bakmanız daha iyi olur.

Teşekkürler peki bana bir ücretsiz antivirüs önerir misiniz? Kontrolünün tamamen bende olmasını istiyorum mesela istediğim dosyayı karantinaya istisnası bir şeklide çıkarabilmek gibi.

Teşekkürler peki bana bir ücretsiz antivirüs önerir misiniz? Kontrolünün tamamen bende olmasını istiyorum mesela istediğim dosyayı karantinaya istisnası bir şeklide çıkarabilmek gibi.

Eğer bende olduğu gibi mavi ekran hatası verip de sisteminizi bozmazsa Kaspersky, eğer RAM'iniz 16 veya 32 ise BitDefender Free.

Sisteminiz güçlüyse Bitdefender veya kaspersky.
Ortalama güçte sisteminiz varsa kaspersky.

Yeni konular

Geri
Yukarı