Avast mı? McAfee mi?

Avast mı? McAfee mi?

• Oy verenlerin toplamı
    146
McAfee kullanıyorum bir problemini görmedim virüsleri iyi algılıyor sistemi de yormuyor boşta CPU'm genelde %1-2 falan kullanıyor şu an

Bence ikiside piyasadaki diğer antivirüslere göre yeterli değil. Bana göre Eset iyidir. Ayrıca ücretsiz olarak Kaspersky.

Bence ikiside piyasada ki diğer antivirüslere göre yeterli değil.
Avast Online tarafta %98 gibi bir algılama oranı ile Kaspersky'i geçti , ESET Çekyalı rakibi Avast ile denk gidiyor ama Offline tarafta ESET'in oranları düşüyor daha çok bulut ve Enterprise , Bussines paketleri ile öne çıkıyor ESET biraz tuzlu bir koruma ama kaynak kullanımı anlamında en düşük ESET, düşük kaynak kullanımı ile yüksek bir koruma sunuyor. Kaspersky ESET'e göre kaynak kullanımı bayağı yüksek ama koruma anlamında Bitdefender'la bir gidiyor online tarafta tabii... offline tarafta Bitdefender her zaman daha başarılı.

Slovak ESET İS'nin kaynak kullanımına bkz:

5 senedir virüs programı kullanmayıp bütün hikayeli oyunları Torrent'den indirip bu konuyu görünce gülen ben :D
Tabii 5 senedir Bitcoin mining mi? Yoksa KMS sunucularına ev sahipliği yapıp yapmadığınızı merak eden ben...

Dipnot olarak şunu da söylemek istiyorum konuda ki Smadav ile ilgili yorumlara çok dikkat etmeyin Smadav'da Spyhunter gibi Unhackme gibi bir yazılımların şuan ki hiçbir şirket kadar bu dediğim sözde AV'lerin veritabanları olmamıştır ayrıca Verilerimizi ne şekilde kullandıklarına dair bir bilgi yoktur, Ne bulut üzerinden bir koruma özellikleri var ne de doğru düzgün Update yapabiliyorlar bu tür "Programlarda"(AV değil. AV diyemiyorum çünkü hepsi USB Disk Security'nin gelişmiş versiyonları gibi...) programın yenisi çıktığında,güncellendiğinde veya veritabanı güncellemesi yapıldığında eskisini silip yenisini yüklemen gerekli tıpkı 2000'lerdek gibi...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı