Avast Premium kullanılır mı?

281746

Hectopat
Yeni bilgisayarımda altı aydır Avast Premium kullanıyorum. Steam'den alışveriş yaptığım için ve güvenli sitelerde dolaştığım risk seviyem zaten sıfır Avast Premium gerek sitelerde gerek koruma olarak hizmet sunuyor iyi gibi gözüküyor ama Norton 360'ın Premium'u Avast Premium'dan daha iyi olduğunu ve Avast'ın güvenilir olmadığını ileri sürüyorlar. Sizin öneri ve düşünceniz?

@281746, Norton 360 yazılımını kullanabilirsiniz. Sisteminizdeki düşük bellek kullanımı ile gerçek zamanlı koruması gayet iyi çalışıyor. Norton da bu işin liderlerinden sayılmaktadır. Hem fiyatları da gayet uygundur. Avast! gibi firmalara para kaptırmaya gerek yok.
Recep bey bu platformda modaretör herhalde o da Norton kullanıyormuş bir başlıkta gördüm ve çoğu kişi AV Yazılımından ziyade Norton öneriyor.

@281746 Recep Baltaş yanlış bilmiyorsam evde Kaspersky, ofiste ESET kullanıyor.

Norton oldukça iyi bir antivirüstür, kullanabilirsiniz. Windows Defender evet, kendini bayağı geliştirdi ama hâlâ yetersizdir.

Avast'a asla bulaşmayın. Zamanında hacklenmişti, şimdi de kullanıcıların verilerinin satıldığından şüpheleniliyor.

Ben Kaspersky Internet Security kullanıyorum, herkese öneririm.

Peki hiç antivirus kullanmasam ne olur ki? Direk Windows Defendar ile kullansam?
Defender yetersizdir. Hiçbir AV kullanmazsanız olası bir fidye virüsü yeme anınızda şu şekilde bir manzarayla karşılaşma ihtimaliniz yüksek:
1589660549846.png

:D

Son düzenleyen: Moderatör:
AV programlarına para vermenizi hiç tavsiye etmem. Haftada bir defender ile tarama yaparsanız yeterli olur.
Windows Defender yeterli olabilir. Fakat algılayamadığı ve veritabanına ekleyemediği birçok zararlı türü olabilir. Rakipleri koruma açısından tam puan alırken, kendisi 5.5/6 ouan almaktadır. Windows Defender yerine ücretsiz antivirüs yazılımları daha iyi koruyabilmektedir. Kaspersky Security Cloud - Free buna örnek verilebilir.

Lütfen bir link paylaşırken okuyup inceledikten sonra paylaşın. Attığınız linkte şu anki koruma skoru %98. 6 üzerinden puanlama yaparken her 0.5 puana bir basamak koydukları için 5.5 puana denk gelmiş.

Dosya Ekleri

• IMG_20200516_232629.jpg
    IMG_20200516_232629.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 56
@Güney Yazar, rakiplerinden olan Kaspersky tam koruma sağlayabiliyor. Attığım linkleri de gayet iyi inceleyebiliyorum. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı