Çözüldü Avast silinmesine rağmen Windows Defender açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İnsan.exe

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Cheat Engine yüklerken yanında Avast da inmiş. Avast kaldırma aracıyla güvenli modda kaldırdım ama yine de Windows Defender açılmıyor.

hata.png

İşletim sistemim Windows 8.1
Acaba virüs mü bulaştı, çözümü ne olabilir?

İndirdiğim site:

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yaptım, Microsoft'un sitesindeki çözümü uyguladığım zaman çözüldü kardeşim. Destekte bularak çözdüm.

Çözememiş arkadaşlar buradan halledebilir.

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim, iyi günler.
Bekle biraz, kendiliğinden etkinleşir. Aksiyon merkezi sana bildirim gönderir zaten, oradan anlarsın.

Microsoft, AdwCleaner'ı önermiyordu.

İptal ettim, bir daha tarattım, bir daha aynısını buldu.

Eki Görüntüle 1111868

Yanlış buluyor:
PUP.optional.driverpack Malwarebytes tarafından tespit edilen bir tür istenmeyen yazılımdır. PUP.optional.driverpack virüs değildir. Yani dosyalara veya başka bilgisayarlara bulaşmaz. Bilgisayarınıza Driverpack Solution ile sürücü yüklerseniz Malwarebytes bunu PUP.optional.driverpack tespit eder.

Yani merak etmeyiniz, rahat olun, virüs yok. Malwarebytes ile de tarayınız kesinlikle.

Yanlış buluyor:
PUP.optional.driverpack Malwarebytes tarafından tespit edilen bir tür istenmeyen yazılımdır. PUP.optional.driverpack virüs değildir. Yani dosyalara veya başka bilgisayarlara bulaşmaz. Bilgisayarınıza DriverPack Solution ile sürücü yüklerseniz Malwarebytes bunu PUP.optional.driverpack tespit eder.

Yani merak etmeyiniz, rahat olun, virüs yok. Malwarebytes ile de tarayınız kesinlikle.

Bu uygulamanın zararlı olduğunu duymuştum, karantinaya almakta fayda var bence. Driver yükleme programları zararlıdır ve ben bunu kullanmadım. Avast'ın yanında inmiş olsa gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı