Avast'a geçmek iyi midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Avast'ın önceki sürümleri sistemi kasmadan çok rahat çalışıyordu fakat geçen senelerde gelen güncellemesi ile çok kasmaya ve sistemi yormaya başladı.

Kaspersky ayar yapabiliyorsanız yapın, yapamıyorsanız Bitdefender geçebilirsiniz veya sadece tarama amaçlı Malwarebytes kullanabilirsiniz. Avast çok kötü gerçekten.

Ben Kaspersky'den bıktım. Her şeyime karışıyor. Çok kızgın bir antivirüs. Nefret ediyorum artık Kaspersky'den. Avast'a geçeceğim, iyi mi yapacağım sizce? Avast'ın aslında çok kötü olmadığı söyleniyor.

Hocam, Avast'ı tercih etmezdim şahsen. Her şeye virüs deyip atlıyor ekrana tıpkı bir "adware" gibi ayrıca güvenli olmadığına dair söylentiler var.

Yaklaşık iki yıl Avast kullandım. Avast kendi dosyalarını zararlı olarak görmüyor veya leş değil. Ama güvenliğiyle alakalı olmayan bir problemden dolayı Avast'ı sildim. Forumdakilerin salladığı gibi silinmeyen bir şey de değil. Silmem en fazla beş dakikamı aldı.

Şu an Kaspersky kullanıyorum. Özellikle raporlar sekmesi daha kapsamlı görünüyor ve ayarları daha fazla özelleştirilebilir. Avast kullanırken sistemime ciddi bir zararlı girmedi. Yine de sizde nasıl olacağını bilemem. Avast kötü bir antivirüs değil.

Avast sistemimde kasma yapmıyor. Sisteme göre değişir. Avast'ı sildikten sonra gözle görülür bir fark oluşmadı. Tarama gibi durumlar haricinde normalde 150 MB RAM kullanıyordu ve CPU kullanımı da %0'dı. Kısacası ikisi de iyi antivirüsler.

Yaklaşık iki yıl Avast kullandım. Avast kendi dosyalarını zararlı olarak görmüyor veya leş değil. Ama güvenliğiyle alakalı olmayan bir problemden dolayı Avast'ı sildim. Forumdakilerin salladığı gibi silinmeyen bir şey de değil. Silmem en fazla beş dakikamı aldı.

Şu an Kaspersky kullanıyorum. Özellikle raporlar sekmesi daha kapsamlı görünüyor ve ayarları daha fazla özelleştirilebilir. Avast kullanırken sistemime ciddi bir zararlı girmedi. Yine de sizde nasıl olacağını bilemem. Avast kötü bir antivirüs değil.

Avast sistemimde kasma yapmıyor. Sisteme göre değişir. Avast'ı sildikten sonra gözle görülür bir fark oluşmadı. Tarama gibi durumlar haricinde normalde 150 MB RAM kullanıyordu ve CPU kullanımı da %0'dı. Kısacası ikisi de iyi antivirüsler.
Hocam güvenliğiyle alakalı olmayan bir problem derken? Söyleyin lütfen. Belki geçersem sorun yaşamamam için.

Artık ben de Avast kullanabilirim belki, Kaspersky sistemi çok yoruyor ve her şeyime karışıyor.

O eskidendi hocam. Algılamıyor artık.
Tamam başka bir Av'ye geçeyim o zaman.

Bitdefender geç. ESET var ona geç.

Bitdefender taramalarında bilgisayarı kitler sadece yoksa arkada çalıştığını anlamazsın.

Hocam bence Kaspersky istemiyorsanız Bitdefender kullanabilirsiniz, en iyi tercih olur Kaspersky'dan sonra.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı