AVG ve Avast crack dosyalarını tehdit olarak görmüyor

Emir2507

Decapat
Merhabalar. 3 gün önce, 2 adet program kurdum. Bunlar Bandicam ve softros lan messenger. Ücretli programlar ve crack uyguladım.
Cracklerin hepsini teker teker tarattım, kurulum yaptıktan sonra tarattım, cracklı programları kullandıktan sonra tarattım. En son olarak programları 1 gün civarı kullandıktan sonra Avast ve AVG ile belirli aralıklarla 4 - 5 defa derin tarama ( tam tarama ) yaptım. Ve hiçbir zararlı yazılım ile karşılaşmadım kendi kendine açılan pencereler ve uygulamalar olmadı. Her şey normal görünüyor, extra bir durum yaşamadım. Arka planda çalışan dosyaları belirli aralıklar ile kontrol etim ve çalışan şüpheli bir program görmedim. Sizce hala virüs olma riski var mı yoksa güvende miyim?

Eki Görüntüle 615028

Eki Görüntüle 615028

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    47,7 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi, cracklerin virüs algılanması çok normal. İkincisi AVG ve Avast piyasanın en kötü yazılımları. Avast'ın veri çaldığına dair haberlere konu oldu.

Düzenleme: "Virüs olarak gördü" şeklinde okumuştum. Görmese de tam olarak güvenli sayamazsınız. Sadece AV veritabanına eklenmemiştir. Yine de korsan yazılım kullanmayın. Ücretsiz alternatiflerine yönelin.

Crack virüs değil biliyorum. detaylı araştırdım hatta crack yapmak çok zor değil biraz assembly dili ile kolaylıkla programlar cracklenebiliyor ama basit olanlar gta falan karıştırmayın onlar next level :) Bu arada taramanın ayaralarını en detaylı yaptım ve herşeyi açtım. yinede birşey bulmadı. Önerdiğiniz daha sağlam dediğiniz antivirüs programları var mı onlarıda deneyip verileri paylaşayım.

Crackler şu şekilde =

bandi.JPG
bandi2.JPG
soft.JPG

Not = Keymakeri bağzılar virüs olarak algılayabiliyor virüs olmas bile çünkü tanınmış bir crack yazılımı ve antivirüsler bunlar virüs olmasa bile virüs olarak algıla gibi kodlar yazmışta olabilirler. Peki doğrusu ne ?

Son düzenleme:
NOD 32 ya da Kaspersky.

Virüs dedi diyelim ben hangisine inanacağım. Bir de ya virüs değilse de virüs diyorsa böyle bir ihtimal de var daha önce karşılaşmıştım. Kuzenim ile basit bir programa crack yaptık kendi yaptığımız crack dosyasına Defender trojan demişti. Bence bunların hepsi ticari çıkarlarda yatıyor. Hiçbir şeyin güvencesi yok :( Lanet olsun internete virüs yükleyenlerin :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 3 gün önce 2 adet program kurdum bunlar Bandicam ve Softros Lan Messenger. Ücretli programlar ve Crack uyguladım.
Crack'lerin hepsini teker teker tarattım, kurulum yaptıktan sonra tarattım, cracklı programları kullandıktan sonra tarattım. En son olarak programları 1 gün civarı kullandıktan sonra Avast ve AVG ile belirli aralıklarla 4 - 5 defa derin tarama ( tam tarama ) yaptım. Ve hiçbir zararlı yazılım ile karşılaşmadım kendi kendine açılan pencereler ve uygulamalar olmadı her şey normal görünüyor ektra bir durum yaşamadım. Arka planda çalışan dosyaları belirli aralıklar ile kontrol ettim ve çalışan şüpheli bir program görmedim. Sizce hala virüs olma riski var mı yoksa güvende miyim?

Eki Görüntüle 615028

Eki Görüntüle 615028

Her Crack yazılımında virüs olmak zorunda değildir. Virüs bulmak için çaba sarfediyorsunuz gibi geliyor. Ayrıca Avast kullanmayın. Onun yerine Kaspersky, Norton gibi alternatiflere yönelin.

Geri
Yukarı