AVG vs Avast

AVG mi Avast mı

• AVG

• Avast

• Windows defender

• Hepsi çöp

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Sürekli korsan yazılımlar kullanmadıktan sonra, zararlı olabilecek içerikleri indirmedikten sonra, maillere gelen bağlantılarda fatura indirimi yazan her linke tıklamadıktan sonra Windows Defender harici bir yazılıma gerek duymazsınız. Eğer korsanı dibine kadar kullanırım ama çok da zarar görmem derseniz buyrun Avira, Kaspersky vs. kullanabilirsiniz.

Ha bir de Interpol tarafından aranmıyorsanız da Windows Defender işinizi görür :) .
MİT tarafından aranıyorsa hic birine gerek duymaz defendersız bile yakalanmaz.

Kaspersky sevdalısı birisi olabilirsiniz.
Bulduğunuz her fırsatta, konulara, "Siz onu dinlemeyin." "Sonuçta onun ismi Kaspersky Kullanıcısı. :D" "Siz Kaspersky sevdalısısınız." gibi saçma sapan şeyler yazmayın lütfen.
Yaptığım anketteki, "Bu şekilde kalmalısın." şıkkını işaretleyen sizsiniz. Ben değil. :)

Sürekli korsan yazılımlar kullanmadıktan sonra, zararlı olabilecek içerikleri indirmedikten sonra, maillere gelen bağlantılarda fatura indirimi yazan her linke tıklamadıktan sonra Windows Defender harici bir yazılıma gerek duymazsınız.
Böyle bir şey yok. Uydurmayın. Zararlı bulaştırmak için bilgisayarın sadece ağ bağlantısı olması bile yeterli. İndirme yapılmasına bile gerek yok.

Ha bir de INTERPOL tarafından aranmıyor iseniz de Windows Defender işinizi görür :) .
Çok abartılı konuşuyorsunuz. Suç işlemeyen, dijital vatandaşlık kurallarına uyan birisi INTERPOL tarafından zaten aranmaz. Ama bunun AV konusu ile de bir alakası yok. Technopat'ta moderatör olan birinin, toplumu yanlış yönlendirmesi üzücü.
"Defender yeterli" tarzında mesajlarınız ile toplumu yanlış yönlendiriyorsunuz. Sonra da, kullanıcılara Defender yüzünden fidye yazılımı bulaşınca da ortadan kayboluyorsunuz. O kullanıcılara da biz yardımcı oluyoruz. Lütfen toplumu yanlış yönlendirmeyin.

Bulduğunuz her fırsatta, konulara, "Siz onu dinlemeyin." "Sonuçta onun ismi Kaspersky Kullanıcısı. :D" "Siz Kaspersky sevdalısısınız." gibi saçma sapan şeyler yazmayın lütfen.
Yaptığım anketteki, "Bu şekilde kalmalısın." şıkkını işaretleyen sizsiniz. Ben değil.

Hayal görüyorsunuz galiba. Kullanıcı adınız hiçbir zaman kimsenin umrunda olmadı zaten. Ağzımdan da o tür cümleler çıkmadı. Eğer gerçekten öyle muamele gördüğünüzü düşünüyorsanız, forumda sırıtan bir şekilde Kaspersky fanatikliği yaptığınız içindir. Malum, her karşıt görüşe gülücük atarak tepki toplamayı başarmışsınız bile.

Avast'ın çok vukuatı var sistem dosyalarını virüs olarak işaretleme gibi. Ben tavsiye etmiyorum. Windows Defender yeterli:

Yaptığım anketteki, "Bu şekilde kalmalısın." şıkkını işaretleyen sizsiniz. Ben değil. :)

Böyle bir şey yok. Uydurmayın. Zararlı bulaştırmak için bilgisayarın sadece ağ bağlantısı olması bile yeterli. İndirme yapılmasına bile gerek yok.

Çok abartılı konuşuyorsunuz. Suç işlemeyen, dijital vatandaşlık kurallarına uyan birisi INTERPOL tarafından zaten aranmaz. Ama bunun AV konusu ile de bir alakası yok. Technopat'ta moderatör olan birinin, toplumu yanlış yönlendirmesi üzücü.
"Defender yeterli" tarzında mesajlarınız ile toplumu yanlış yönlendiriyorsunuz. Sonra da, kullanıcılara Defender yüzünden fidye yazılımı bulaşınca da ortadan kayboluyorsunuz. O kullanıcılara da biz yardımcı oluyoruz. Lütfen toplumu yanlış yönlendirmeyin.

Uydurmuyorum.
Ortadan kaybolmuyorum.
Yanlış yönlendirmiyorum.

Yıllar boyunca Windows sistemler için Kaspersky, Trend Micro gibi güvenilir markaların ürünlerini önermiş birisiyim. Zira önceki yıllarda eğer kullandıysanız Microsoft Security Essentials berbat ötesi sonuçlar veren bir veritabanına, berbat ötesi bir yakalama oranına ve berbat ötesi hatalı sonuçlara sahip bir yazılımdı.

Bağımsız kuruluşlar tarafından sürekli olarak son sıralara alınırdı. Bu kuruluşlara ben de güvenmiyorum ancak yapılan testlerin değişimi dikkat çekici.

Çok fazla araştırmanıza gerek yok. Ben araştırdım sonuç değişmiyor. Windows 10 1809 güncellemesinden bu yana Windows Defender, tüm işletim sistemini kontrol edebilecek ve rootkit tarzı yazılımlarda dahi verileri koruyabilecek bir sisteme sahip.

Büyük firmalarda görev almıyorsanız, topluma açıldığında itibar sarsacak çok gizli verileri barındırmıyorsanız, standart ev kullanıcısı iseniz, kısaca kurumsal bir sistemi yönetmiyorsanız Windows Defender yeterlidir. Fazlasına gerek yoktur.

Firmaların ücretsiz adı altında sundukları ve kişisel bilgileri gün geçtikçe daha fazla depolayan yazılımlarını kullanıp, ana menüde yer alan "Korunuyorsunuz" yazısını görmeden de korunmuş olursunuz.

Uydurma olduğunu iddia ettiğiniz bilgileri lütfen paylaşın. Gerekirse araştırıp kanıtlarıyla size sunayım.
Ortadan kaybolduğumu gördüğünüz bir konuyu lütfen paylaşın, asılsız iddia ortaya atmak suçtur.
Yanlış yönlendirdiğim ve birçok kişi tarafından yanlış olarak işaretlenen bir mesajımı lütfen paylaşın. Zira şu ana dek moderatörlük görevime başladığımdan beri, emin olmadığım konularda mutlaka internetten gerekli araştırmaları yapar, varsa makaleleri okur ve mümkünse kendi sanal makinelerimde denerim ve bu şekilde yardımcı olurum.

Ağ bağlantısının yettiğini sisteme zararlıların bulaşabileceğini belirtiyorsunuz. Windows Defender'ı bir defa bile kullansaydınız hem rootkit, hem hassas klasör koruması hem de Ağ koruması olduğunu farkederdiniz.

Siz bunlardan sonra da Kaspersky olsun, Trend Micro, Avira vs. yazılımları önermeye devam edecek ve Windows Defender'ı yerin dibine gömeceksiniz biliyorum. Ancak Windows Defender yüzünden çok hassas bilgilerini kaybetmiş bir sistem veya Windows Defender tarafından hiç tespit edilmeyen ancak diğer AV yazılımları tarafından tespit edilen bir zararlı gösteremeyeceksiniz.

Konu altı eklemesi: Windows Defender yeterlidir.

AV-Comparatives'in en son paylaştığı test sonucu:

Windows Defender
m.png

Kaspersky
k.png

Comparison | AV-Comparatives

Önceki testlere bakmak isterseniz onlarda duruyor. Ayrıca AV-Test şirketide bu alanda oldukça popülerdir. Özellikle bu yıl içerisinde Microsoft Windows Defender oldukça başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Yeni özellikler eklemeye de devam ediyorlar. Bazıları 1 aylık sonuçla bu iş olmaz gibi cümleler yazıyor, YouTube videosu falan koyuyor ama bu işler öyle olmuyor. İsteyene profesyonel test şirketlerinin geçmiş sonuçlarını koyabilirim. Bakarız 1 aylık mıymış. Hep birlikte görürüz. Daha önceleri Kaspersky'yi savunan arkadaşlar bu test sonuçlarını ekliyorlardı ama artık ara vermişler sanırım.

Firmaların ücretsiz adı altında sundukları ve kişisel bilgileri gün geçtikçe daha fazla depolayan yazılımlarını kullanıp, ana menüde yer alan "Korunuyorsunuz" yazısını görmeden de korunmuş olursunuz.

Uydurma olduğunu iddia ettiğiniz bilgileri lütfen paylaşın. Gerekirse araştırıp kanıtlarıyla size sunayım.

Konu altı eklemesi: Windows Defender yeterlidir.
İşte Technopat'ın sizin gibi moderatörlere ihtiyacı var. Sizler gibi doğruyu savunan, araştırmalar yapan insanlar bu platformları yönettikçe yanlış bilgi veren ve bunda gereksiz ısrarcı olan insanlar etkilerini günden güne yitireceklerdir.

Kullanıcı adınız hiçbir zaman kimsenin umrunda olmadı zaten. Ağzımdan da o tür cümleler çıkmadı.
Tabi canım. Kesin öyledir. Zaten aşağıdaki cümleleri de komşunuzun oğlu yazmıştır.

@Kaspersky Kullanıcısı ' na bakmayın siz. Kullanıcı adı zaten "Kaspersky Kullanıcısı". 🤣

---------------------

Zira önceki yıllarda eğer kullandıysanız Microsoft Security Essentials berbat ötesi sonuçlar veren bir veritabanına, berbat ötesi bir yakalama oranına ve berbat ötesi hatalı sonuçlara sahip bir yazılımdı.
"Windows Defender" iken kullandım. MSE iken değil.
İşletim Sistemi; Windows 10. Windows; Orijinal.

Defender'i uzun sayılabilecek bir süre kullandım. O zaman Microsoft Forum'a üyeydim. Girdiğim yerlere, indirdiğim şeylere olabildiğince dikkat ederdim.
MS forum yöneticileri de, sürekli olarak, Defender'in yeterli olduğunu, başka bir AV kullanmanın gerek olmadığını söyleyip dururlardı. Hatta, başka bir AV kullananlara da, bunu kaldırmalarını Defender'in çok iyi bir korumaya sahip olduğunu söylerlerdi.
CHIP Online'dan da teknoloji haberlerini okurdum. Orada da Defender'in çok yeterli olduğu, 3. Parti bir AV kullanmaya gerek olmadığını haber yaparlardı.
O zaman da, Kaspersky kullanıyordum. Lisansım bitince, onların bu laflarına inanıp Kaspersky programını kaldırdım. Zaten bilinçli bir kullanıcıydım. Defender'i kullanmaya ilk başladığımda herhangi bir sorun yoktu. Sonrasında, bilgisayarım az az yavaşlamaya başladı. İlk başta, "Bir sorun olmaz." Diye düşündüm. Defender ile sıklıkla yaptığım tam taramalardan zaten "temiz." sonucu çıkıyordu. Daha sonrasında ise, Windows saçma sapan hatalar vermeye başladı. Başlarda, "önemli bir sorun değildir." diye düşündüm. Daha sonrasında, "zaten Microsoft'un forum sitesi değil mi bu?" "bilse bilse en iyi onlar bilir." dedim. Sorumu sordum. Forum yöneticileri çeşitli çözümler önerdiler. Uyguladım. Kısa süreli de olsa işe yaradılar. Daha sonrasında, Defender'in koruması kendi kendine kapandı. Ne kadar açmaya çalışsam da açılmadı. Daha sonrasında, ayarlar bölümünde hemen hemen bütün seçeneklerde; "Kuruluşunuz tarafından yönetilir." uyarısı çıkmaya başladı. Üstelik bilgisayarım, ev PC'si olmasına rağmen!
Daha sonrasında ise, mağaza uygulamaları açılmamaya başladı.
En sonunda, bilgisayar kullanılamayacak ölçüde yavaşladı.
Hoşgeldiniz ekranından sonrası, ancak uzun bir süre sonra açılmaya başladı.
Dediğim gibi, bilinçli olmama rağmen.

Çevrimdışı taramadan da hiçbir zararlı bulunamıyordu.
Tam taramadan da.

Ama, bilgisayarım her gün resmen kaosa sürükleniyordu.

Daha sonrasında ise, bilgisayarımı servise götürdüm. Servis işlemleri bitikten sonrasında ise, yetkililerden bilgisayarıma zararlı bulaştığını, bunun ise işletim sistemini çökerttiğini öğrendim.

Defender veri toplamıyor mu sanki? :)

Ben, "INTERPOL tarafından aranma" meselesine abartı dedim. Hangi kaynakta "INTERPOL tarafından aranmıyorsanız da Windows Defender işinizi görür :) ." Yazıyor?

Ha bir de INTERPOL tarafından aranmıyorsanız da Windows Defender işinizi görür :) .

Çok haklısınız kusuruma bakmayın an itibariyle Kaspersky IS kurdum Windows Defender'ı tüm cihazlarımdan devre dışı bıraktım. Birazdan Android cihazıma da Kaspersky kuracağım ve kurmayan yakınlarımla da ilişkiyi keseceğim. :)

- Windows Defender yeterlidir. Ekstra ücret ödemeye gerek yok. UWP olarak sisteme gömülü yazılımdır ve tehditleri kaldırır. Korsan kullanmak için "bir defadan bir şey olmaz" diyerek kapatılırsa, hangi AV olursa olsun sistemi koruyamaz. Demek ki bilinçli bir kullanıcı değilmişsiniz. Problem yok, ben de zamanında zararlı yazılımların kurbanı oldum çok defa. Hepsinde de Windows Defender tarafından dosyalarım korundu ve sistemim temizlendi. Söyleyeceklerim bu kadar. İyi akşamlar. -

Yeni konular

Geri
Yukarı