Avis ve Tiktak'tan araba kiralarken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Dermandede

Hectopat
Merhaba, cumartesi akşamından pazar akşamına kadar araç gerekiyor. Avis ve Tiktak'a baktım ama Avis'te alacağım aracı seçemiyorum, benzer bir araç diyor. Tiktak'ta ise günlük km sınırı ve teslim ederken yakıtı ne durumda teslim edeceğiz bilgisine ulaşamadım. 1 gün kiralama yapacağım ve kaç km sınırım olacak? Ek olarak alırken ve teslim ederken nelere dikkat etmem gerekiyor? Bir de depozito olayı nasıl oluyor, 6K limitli esnek hesap kartından işlem yapacağım, parayı ne zaman iade ederler? Daha önce kullanmış olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

Not: Toyota Corolla hybrid kiralayacağım.

Forum ölü herhalde.

Son düzenleme:
Merhaba, cumartesi akşamından pazar akşamına kadar araç gerekiyor. Avis ve Tiktak'a baktım ama Avis'te alacağım aracı seçemiyorum, benzer bir araç diyor. Tiktak'ta ise günlük km sınırı ve teslim ederken yakıtı ne durumda teslim edeceğiz bilgisine ulaşamadım. 1 gün kiralama yapacağım ve kaç km sınırım olacak? Ek olarak alırken ve teslim ederken nelere dikkat etmem gerekiyor? Bir de depozito olayı nasıl oluyor, 6K limitli esnek hesap kartından işlem yapacağım, parayı ne zaman iade ederler? Daha önce kullanmış olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

Not: Toyota Corolla hybrid kiralayacağım.

Forum ölü herhalde.

Tiktak ve GetirAraç (eski adı ile Moov) gibi firmalarda yakıta siz karışmıyorsunuz.
Yakıtı firmaların anlaşmalı olduğu akaryakıt istasyonlarından satın alıyorsunuz. Daha sonra yakıt tutarını tarafınıza fatura etmiyorlar. Depozito kiralama sonrası tarafınıza iletiliyor. Ortalama 5-10 dakika içerisinde tarafınıza yönlendirirler. (Araçların kiralama bedellerine ortalama yakıt tüketimleri dahil kiralama yapıyorsunuz. Köprü ve yol ücretleri daha sonra tarafınıza yansıtılıyor.)

Kısa süre kiralama olduğu için Avis'i değil, Garenta ve Enterprise'ı öneririm. Bu firmalar kiralama öncesinde kredi notunuza bakıyor. Eğer düşükse kiralama sağlayamazsınız.

Tiktak ve getiraraç (eski adı ile moov) gibi firmalarda yakıta siz karışmıyorsunuz.
Yakıtı firmaların anlaşmalı olduğu akaryakıt istasyonlarından satın alıyorsunuz. Daha sonra yakıt tutarını tarafınıza fatura etmiyorlar. Depozito kiralama sonrası tarafınıza iletiliyor. Ortalama 5-10 dakika içerisinde tarafınıza yönlendirirler. (araçların kiralama bedellerine ortalama yakıt tüketimleri dahil kiralama yapıyorsunuz. Köprü ve yol ücretleri daha sonra tarafınıza yansıtılıyor.)

Kısa süre kiralama olduğu için Avis'i değil, Garen'ta ve Enterprise'ı öneririm. Bu firmalar kiralama öncesinde kredi notunuza bakıyor. Eğer düşükse kiralama sağlayamazsınız.

Teslim ederken yakıt alıp mı teslim ediyoruz? Yani diyelim alırken araç menzili 100 km bırakırkende mi o yakıt seviyesinde bırakmalıyız? Bir de Garen'ta Toyota değil de Megane sedan veya benzeri araç veriyor. Doğrudan Toyota alamıyoruz herhalde. Enterprise da pazar günü araç teslim edilemiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı