Avrupa Turu Yapan Kargo

Belki ansızın bir gün gelir 😂 Okurken bayağı güldüm hocam kusura bakmayın. Bu durumda Ramazan hocamın, dediği gibi yapacak bir şey yok.

Siparişinizi iptal edebiliyorsanız onu iptal edip tekrar sipariş vermenizi önerebilirim bu durumda. Başka beklemek ve iletişime devam etmeye çalışmaktan başka yapacak bir şey yok gibi.
aynen öyle amaç parayı kurtarmak artık sağolsun firma size hiç ekstra bir şey odetmeden iade ederiz dedi ama kargo bakalım onlara nasip olacak mı gdfhfjg
Çok güldüm kusura bakma :D senin yerine geziyor işte:D
mail yazarken firmalara her kelimede benden gülüyorum aklıma hep Özgür Bey'in videosu geliyor ulan ben napıyorum diyorum fghdfghjgh

Herkese selamlar 22 Mart günü sipariş verdiğim BBTS(Amerika) kargomun 7 Nisan da TR'ye gelip bir şekilde İsviçre'ye gittiği görülüyor hatta oradan da Polonya'ya gittiği görülüyor. Satıcımla, FedEx'le, gümrükle, PTT ile İsviçre kargo firmasıyla Polonya kargo firmasıyla yani kısaca konuşulabilecek her firmayla konuştum. PTT her zamanki gibi hiçbir şey bilmiyor, FedEx biz sadece uçak firmasıyız ve ürünü TR'ye bıraktık diyor, gümrük ürün TR'ye gelmedi diyor, satıcı bize geri gelirse iade yaparız diyor, İsviçre biz sizin kargonuzu yanlışlıkla Polonya'ya yolladık diyor, Polonya biz onu geri İsviçre'ye yolladık diyor. İsviçre'ye 3 tane mail attım hala dönen yok, kargom Avrupa turu yapıyor 60. günü dolmak üzere. Kargodan ümidimi kestim fakat son bir umut belki daha önce başına gelen biri olmuştur diye sormak istedim. Not: Şu anda Direct Link Hub'da çok fazla araştırdım okudum ama kuruma anlam veremedim sanırım kargo şirketlerinin yurt dışı ofisi gibi bir şey. Neyse böyle işte öneri ve yardımlarınızı bekliyorum.
Hocam İsveç bu arada.

Yanlışlıkla Polonya'ya gitmesi inanılmaz garip. Yani şehir değiştirir gibi ülke değiştirmesi acayip saçma geldi. FedEx benim bildiğim kadarıyla iyi bir firmaydı ancak bu konuyu görünce fikrim tamamen değişti. Sizin ürünüzü getirmek zorundalar o konuda emin olabilirsiniz. Eğer size getiremeyiz vesaire derseler direk mahkemeye başvurun. Çünkü böyle bir sorumsuzluğun cezasını iyi çekerler. İstedikleri şekilde savunsalarda bütün haklar sizin elinizde. En kötü getircekleri malın para iadesini alırsınız.

Yanlışlıkla Polonya'ya gitmesi inanılmaz garip. Yani şehir değiştirir gibi ülke değiştirmesi acayip saçma geldi. FedEx benim bildiğim kadarıyla iyi bir firmaydı ancak bu konuyu görünce fikrim tamamen değişti. Sizin ürünüzü getirmek zorundalar o konuda emin olabilirsiniz. Eğer size getiremeyiz vesaire derseler direk mahkemeye başvurun. Çünkü böyle bir sorumsuzluğun cezasını iyi çekerler. İstedikleri şekilde savunsalarda bütün haklar sizin elinizde. En kötü getircekleri malın para iadesini alırsınız.
Hocam Fedex sadece uçak olduğu için böyle bir hakkım olduğunu düşünmüyorum yani adamlar 2 haftada Türkiye 'ye getirdiler ürünü saati saatine bana bildirim de yaptılar ama o 7 Nisan günü o lanet gün ne olduysa bir şekilde İsveç'e gitti sorun Fedex te olabilir Tr de olabilir her şey o kadar belirsizki

Hocam Fedex sadece uçak olduğu için böyle bir hakkım olduğunu düşünmüyorum yani adamlar 2 haftada Türkiye 'ye getirdiler ürünü saati saatine bana bildirim de yaptılar ama o 7 Nisan günü o lanet gün ne olduysa bir şekilde İsveç'e gitti sorun Fedex te olabilir Tr de olabilir her şey o kadar belirsizki
Hocam kargonuz büyük bir ihtimalle Polonya'ya gidecek olan postayla gitmiş yani karışmış.Yapacak bir şeyiniz olduğunu sanmıyorum fakat yardımcı olacaklardır bence, sonrada ana merkeze gitmiştir kargonuz, Türkiye'ye getirirler son bir kez daha.

Geri
Yukarı