Avrupa'da yaşanabilecek ülke önerisi

Boralonw

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1-1.5 yıla yurt dışına çıkacağım. Bulgaristan vatandaşlığım olduğu için Avrupa'da yaşamak istiyorum. Şu anda orada temelli kalmak gibi bir amacım yok ama şartlara göre değişebilir. Aklımda şu anda İsviçre var. Tek başıma yaşamayı düşünüyorum. Nereleri önerirsiniz?
Sebepleriyle yazarsanız sevinirim.

Yaklaşık 1-1.5 yıla yurt dışına çıkacağım. Bulgaristan vatandaşlığım olduğu için Avrupa'da yaşamak istiyorum. Şu anda orada temelli kalmak gibi bir amacım yok ama şartlara göre değişebilir. Aklımda şu anda İsviçre var. Tek başıma yaşamayı düşünüyorum. Nereleri önerirsiniz?
Sebepleriyle yazarsanız sevinirim.
Boş ver avrupayı, yeni zelanda'ya yada avustralya' ya git. İlla avrupa olacaksa iskoçya, Liechtenstein, İrlanda.

Dediğim gibi İngilizce biliyorum. Ama orta Avrupa'da yaşamak istediğim için bana en cazip gelen ülke İsviçre geldi. Onun içinde zaten Almanca öğrenmeye başladım.
Pahalı bir ülkedir İsviçre haberiniz olsun.

Boş ver avrupayı, yeni zelanda'ya yada avustralya' ya git. İlla avrupa olacaksa iskoçya, Liechtenstein, İrlanda.
Evet, inek ve koyundan vergi alan ülke Yeni Zelanda 👍

Pahalı bir ülkedir İsviçre haberiniz olsun.

O konuyu yeterince araştırdım. Avrupa'daki ülkelerin asgari ücretleri 1500-2000 euro civarında dolaşıyor. İsviçre'de 3000 euro. Haliyle İsviçre'ye gezmeye gelen insanlar için çok pahalı bir ülke. Ancak İsviçre'de kazanıp İsviçre'de yersen bir sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı