Avrupa'da yaşayan gurbetçiler Euro'nun artmasına seviniyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet. TL, Euro karşısında değer kaybedince Euro sahibi insanın kârlı çıkacağını anlayabilen tek hiper zeka sensin.
Şu an bankalar bu konu açılınca harekete geçtiler. TL de eş zamanlı değer kazanıyor. Zibilyon kere papağan gibi tekrar ede ede, söve söve icraat yapılmaz. Venezuelalının durumuna düşmeyelim demeyi biliyorsun da neden Japon gibi çalışalım demiyorsun? İşine mi gelmiyor yoksa?
İnsanların IQ'larını hakaretvari söylemler ile sorgulamaya çalışacağına Türkçe çalış da irfan kırıntısı öğren.
Nerden biliyorsun çalışmadığımı? Bu Hükümet Japonya gibi yatırım yapıyor mu? Bir araştır bakalım.
Vestel gibi markalar Çinli firmalardan mal alıp kasaya logo basıp satmasını biliyorlar?
AMD bize 15 Milyarlık teklifle patent teklif ettiklerinde neden o parayı Suriyelilere harcamışlar?
15 Yıldır aynı çökük eğitim sistemiyle yürüyoruz. Ve sen saçmalıyorsun.
Kusura bakma ama gerçekten başlıkla içerikten anlam çıkaramıyorsan sende bir sıkıntı var!
Tek hiper zeka ben miyim? Forumda, çevremde benimle aynı görüşe sahip tartışabildiğimiz bir çok insan var. Laflarımı çarpıtıp başka şeyler söylüyorsun.
Bir sürü Bilgisayar mühendisliği bölümü okuyan tanıdıklarım var ve işsizler. Bunu hiç düşündün mü? Saçma sapan japon gibi çalışalım diyorsun...
Devlet Azıcık Ar-Ge Yatırımı yapsaydıda hazıra konmasaydı.
Üstelik bankalar TL'nin değerini arttıramazlar, Bunun için cari açığın kapanması gerek. Cari açık tavandayken böyle bir şey yaparlarsa ekonomi hepten biter. Tam da 10 yıl sonra dediğim olay gelir. !

Nerden biliyorsun çalışmadığımı? Bu Hükümet Japonya gibi yatırım yapıyor mu? Bir araştır bakalım.
Vestel gibi markalar Çinli firmalardan mal alıp kasaya logo basıp satmasını biliyorlar?
AMD bize 15 Milyarlık teklifle patent teklif ettiklerinde neden o parayı Suriyelilere harcamışlar?
15 Yıldır aynı çökük eğitim sistemiyle yürüyoruz. Ve sen saçmalıyorsun.
Kusura bakma ama gerçekten başlıkla içerikten anlam çıkaramıyorsan sende bir sıkıntı var!
Tek hiper zeka ben miyim? Forumda, çevremde benimle aynı görüşe sahip tartışabildiğimiz bir çok insan var. Laflarımı çarpıtıp başka şeyler söylüyorsun.
Bir sürü Bilgisayar mühendisliği bölümü okuyan tanıdıklarım var ve işsizler. Bunu hiç düşündün mü? Saçma sapan japon gibi çalışalım diyorsun...
Devlet Azıcık Ar-Ge Yatırımı yapsaydıda hazıra konmasaydı.
Üstelik bankalar TL'nin değerini arttıramazlar, Bunun için cari açığın kapanması gerek. Cari açık tavandayken böyle bir şey yaparlarsa ekonomi hepten biter. Tam da 10 yıl sonra dediğim olay gelir. !
Bak arkadaşım, hiddetli konuşacağına biraz mantıklı düşün. Ben burada sempati oluşturmaya çalışmıyorum. Bu toprakların insanı kaç yıldır toprağını sürmüyor, hayvan gütmüyor bir gözlem yap. Konya kadar Hollanda hayvancılıkta senden öndeyse burada bir sıkıntı vardır. Sekiz milyon nüfuslu İsrail sana gübre ve tohum veriyorsa bir sıkıntı vardır. Bu sıkıntının asıl sebebi de tembelliktir, hazır parayı sevmektir. Bu kadar tembellik de eğitimi hiçe sayar.
Yahu adam çocuğunun eğitim parasını telefonlara sayıyor. Sen bu adamı Harvard'a götür "Beleş Wi-Fi var mı?" ilk sorusu olur. Sen gelip de bu temeller üstüne yerli endüstriyel şirketler kuramazsın. Logoyu bile yanlış basarsın.
Bir eğitim döneminde mühendislik sınırı 240.000 kişidir. Üniversitelerin nicel olarak fazla, nitel olarak da eksik olmaları işsizliği doğuruyor. Bunun için de belli başlı altı ya da yedi üniversite iş garantörüdür. Kendini geliştirirsen kolay kolay işsiz kalmazsın. Bunu özellikle YKS'ye yeni girmiş ve tüm gecemi üniversite araştırarak harcayan birisi olarak söylüyorum.
Sıfır bilinç üstüne Ar-Ge'ler, fabrikalar, teknoloji devleri kursan ne fayda? İnsanımız bir gün çocuğuna üçkağıdı, siyaseti değil de felsefeyi öğretirse bir nebze dedikleriniz olabilir.
Yani sözün özü, kimler gelip geçse de daim olan vatandaştır. Vatandaşta da bilinç olmadıktan sonra... Ayıp olmasın diye yazmayacağım ama "eşek ve semer metaforu" içeren bir atasözümüz gayet özet niteliğinde.

Bak arkadaşım, hiddetli konuşacağına biraz mantıklı düşün. Ben burada sempati oluşturmaya çalışmıyorum. Bu toprakların insanı kaç yıldır toprağını sürmüyor, hayvan gütmüyor bir gözlem yap. Konya kadar Hollanda hayvancılıkta senden öndeyse burada bir sıkıntı vardır. Sekiz milyon nüfuslu İsrail sana gübre ve tohum veriyorsa bir sıkıntı vardır. Bu sıkıntının asıl sebebi de tembelliktir, hazır parayı sevmektir. Bu kadar tembellik de eğitimi hiçe sayar.
Yahu adam çocuğunun eğitim parasını telefonlara sayıyor. Sen bu adamı Harvard'a götür "Beleş Wi-Fi var mı?" ilk sorusu olur. Sen gelip de bu temeller üstüne yerli endüstriyel şirketler kuramazsın. Logoyu bile yanlış basarsın.
Bir eğitim döneminde mühendislik sınırı 240.000 kişidir. Üniversitelerin nicel olarak fazla, nitel olarak da eksik olmaları işsizliği doğuruyor. Bunun için de belli başlı altı ya da yedi üniversite iş garantörüdür. Kendini geliştirirsen kolay kolay işsiz kalmazsın. Bunu özellikle YKS'ye yeni girmiş ve tüm gecemi üniversite araştırarak harcayan birisi olarak söylüyorum.
Sıfır bilinç üstüne Ar-Ge'ler, fabrikalar, teknoloji devleri kursan ne fayda? İnsanımız bir gün çocuğuna üçkağıdı, siyaseti değil de felsefeyi öğretirse bir nebze dedikleriniz olabilir.
Yani sözün özü, kimler gelip geçse de daim olan vatandaştır. Vatandaşta da bilinç olmadıktan sonra... Ayıp olmasın diye yazmayacağım ama "eşek ve semer metaforu" içeren bir atasözümüz gayet özet niteliğinde.
Evet yazdıklarınla benim düşüncem şu an aynı. Bak ortak yanımızı bulduk ve uzlaşma sağladık. :)
Edit: Kısa ve net çözüm: Ekonomik sosyalizm

Evet yazdıklarınla benim düşüncem şu an aynı. Bak ortak yanımızı bulduk ve uzlaşma sağladık. :)
Her zaman uzlaşılabilir, bak ne güzel. Benim canımı sıkan tek şey Technopat'ta mutaassıpça aynı sözlerin tekrar edilmesi. Keşke temellendirerek açıklayan bir ademoğlu olsa. X sözlükteki gibi 2005 yılından bu yana süregelen klişe kalıpları kullanmak hoş değil.

İnsanlar ile anlaşamadığımız konu bu. Hükümette kim olursa olsun durum gene böyle olsa biz ve bizim gibi aynı tepkiyi verecek ve isyan edecek. Ama sanki biz sırf hükümetteki gitsin de ne olursa olsun gibi davranıyorlar sanıyorlar. Biz ve bizim gibiler amacı ileriye umutla huzurla bakabilmek.
Gel gör ki aynı şeyi karşı taraf için söylemiyorsun. At gözlüklerini çıkartamıyorlar.

@Hexagram #12 mesajı +1

Ne siyaset yaptın be?! Gün boyunca resmen sürekli siyaset konuşup, hükümete sayıp durdun. Söyle bakalım senin ne yararın var bu ülkeye? Buradan atıp tutmakla hiçbir işe yaramıyorsun. Tabii söylemesi kolay. Forumu resmen siyaset masasına çevirdin be!! :dikkatli:
Senin ne yararın var? Bilim adamı mı oldun gelip buraya konuşuyorsun. Dün Dolar 4.96 Oldu. Siyaset konusu açan o kadar kişi varken bana neden karşı çıkıyorsun anlamadım!
Hexagram bile doğru düzgün tartışabilirken sen :p
Üstelik gün boyu çevrim içisin, benim o kadar zamanım da olmuyor. Yeri geliyor 1 ay, yeri geliyor 2 yıl girmediğim zamanlar oldu bu foruma. O kadar siyaset konusu da açmadım.
Sen bilgisayarında oyun oynarken, ben bilgisayar almak için çalıştım. Bir de utanmadan Bordo Klavyelilik yapıp, ne yararın var bu ülkeye diyorsun...

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı