Neden Herkes Dolar ve Euro'nun Durumuna Alıştı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben çomar demedim. Sen kendine dedin. Ben de tedaviyi sundum sana. Sen özgürce konuşabiliyorsun. Ama geri kalan %50 konuşamıyor. Kanallara çıkıp konuşabiliyor, diyorsun. Bu da yalan bak. Şu anki kanalların çoğunluğu hükümet yandaşları tarafından ele geçirilmiş. Tek bir Allah'ın kulu çıkıp doğruyu söyleyemiyor. Belli ki hükümet kanallarını çok izleyen birisin. Söyle bana bu kanallarda en son ne zaman bir eleştiri duydun? Hükümetin yaptığı her şey doğru mu? Muhalif sesler nasıl bastırılıyor, bir araştır. Kanallarına iktidar gücüyle reklam bile verilmiyor. Adil olmayan tek taraflı olan sistem asıl bu sistem. Merak etme değiştirdiğimiz kişi şimdikine dönüşürse onu da değiştiririz. Biz de bağnazlık yok.
La bak konu gayet güzel gidiyor tartışmayı bırakın o adam bırakmayacak belli çünkü kafanın içinde olan şey onda yok sen kullan bırak tartışmayı konu kapanmasın adam gibi herkes görüşünü belirtsin.

Birinci olarak dediğim gibi çocuk oyuncağı olsa Eyvallah bu sefer de başkasını geçirelim koltuğa derim ama değil.:(
İkinci olarak hep aynı şeyleri deneyip farklı sonuçlar almak için "farklı" bir şeyler denemek gerekir fakat burası Türkiye ve öyle bir seçenek göremiyorum.
Tek bir insanın 20 sene boyunca "demokrasi olan" bir ülkeyi yönetmesi çok mu normal geliyor ya size?

Herkes görüşünü belirtsin.
Hayır. Bir kişi bir kişidir. Bu arkadaş kendini bilen biri umut var bence. En azından korkularını biliyoruz artık. Arkadaş hükümet değişirse ben özgürlüklerimden olurum diye korkuyor. Aslında şu anki iktidarin muhaliflere yaptıklarının kendisine yapılmasından korkuyor. Ona bizim onlar gibi olmadığımızı yeri geldiğinde değiştireceğimizi söylememiz lazım.

Hayır. Bir kişi bir kişidir. Bu arkadaş kendini bilen biri umut var bence. En azından korkularını biliyoruz artık. Arkadaş hükümet değişirse ben özgürlüklerimden olurum diye korkuyor. Aslında şu anki iktidarin muhaliflere yaptıklarının kendisine yapılmasından korkuyor. Ona bizim onlar gibi olmadığımızı yeri geldiğinde değiştireceğimizi söylememiz lazım.
Ya değişirse özgürlüğümden kurtulurum ne özgürlük mü var şuan trafikte adam camımı silmek istedi izin vermedim arabama vurdu zarar verdi çıktım herife bağırdım yumruk attı adamı dövdüm bütün geceyi içeride geçirdim adam dışarıdaydı ama :D

Bak şimdi güzel bir şey dedin de sıkıntı şurada hadi diyelim başkasını seçtik yanlış bir şey yaptı biz de "hoop dur orada Sayın Başkan" dedik. Ben şu anki durumda özgürce konuşabiliyorum, isteyen Cumhurbaşkanı'na TBMM de küfür ediyor, eleştiri yapmak isteyen kanallar rahatça eleştirisini yapıyor peki eğer onu seçersek o bunlara izin verecek mi ? Nereden biliyorsun garantisi var mı? Ve hala çomar diyorsun senin fikrinde değilim diye fakat ben de sana sen herşeyi düz düşünüyorsun makineyi çalıştırmıyorsun ya da cahilsin demeyeceğim çünkü en sevmediğim şey insanları küçük görmektir. İyi akşamlar olsun konu kilitlenmezse devam edersin.

Hacım çok boş konuşan biri daha sayende görmezden gelindi. Engellendiniz!

Bu konulara artık yazmaktan yoruldum. Dolara alışamayacağız çünkü bir gün 7 olur, üzülürüz. Bir gün 6,50 ye düşer, seviniriz sonra hop 8 e çıkar falan. Hayatımız rollercoaster gibi, nasıl alışalım?

Türk halkı demokrasi, insan hakları gibi kazanımları halkın isteğiyle edinmedi. Türkiye’de devletin okuttuğu anadan babadan gariban kendisi aydın kesim Avrupa’daki gelişmeleri görüp halkın refahını istedi. Bu kazanımlar taleple değil aydınların kazandırmasıyla edinildi. Bu sebepten Türk halkı zamlara, haksızlığa, hukuksuzluğa, yolsuzluğa isyan etmez çünkü kıymetini bileceği bir savaş vermedi. Ağzına azıcık bal çalınır herkesin, aynı tas aynı hamam devam eder bu devran.

Ülkeyi batırıp Uruguay'a kaçmasınlar?
Eki Görüntüle 328134

giphy.gif

Kur mevzularının tartışıldığı konuların açılması artık engellenmeli. Buradan bizler bu durumu eleştirme yaptığımız zaman bir kazanım sağlamadıktan sonra gerekli mi?
Bundan 20 sene öncesi milletimiz daha büyük zorluklar çekti.
Ekonomi üzerinden veya devletimizin yönetiminde yer alan kişilerden kaynaklı bu durum oluşmuş olsa da hayat devam ediyor.
Bu sebepten kaynaklı gelip isyan çıkacak değil.
Buna alışmak deniyorsa ben alıştım. Çünkü hayat devam ediyor ve hayatımı en güzel şekilde sürdürmeye çalışıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı