GT 1030 1000 TL

Az demişim galiba.

fhTrSD.jpg

Doların artması tantuni fiyatını etkiler. Ama ne ekmeğe ne ete o kadar zam gelmedi ki. Biraz işgüzar mı ne sizin tantunici?

Yanlış anlaşıldığı için edit.

Son düzenleme:
Tantuni'nin dolarla alakası var. Ama ne ekmeğe ne ete o kadar zam gelmedi ki. Biraz işgüzar mı ne sizin tantunici?

Eti getiren zam yapıyor. Elektrik zamlanıyor. Doğalgaz zamlanıyor. Ot zamlanıyor aferdersiniz ama ... zamlanıyor. Yani bir şekilde etkisi var. Yani iş yapan birisi üretim yani mutlaka aracı oluyor, aracın masraflar petrolun artışı vs. herşey etken.

Yani tantuniyi yiyesiye kadar o üründe 20 firmanın eksi var ve doğal olarak zamları etkilenir. Peçetecisiden tut, baharatçısına kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tantuni'nin dolarla alakası var. Ama ne ekmeğe ne ete o kadar zam gelmedi ki. Biraz işgüzar mı ne sizin tantunici?
Ekmeğin tasarruf (?) için gramı düşürüldü ama fiyatı aynı kaldı. Fiyatı artmış gibi oldu yani. İçinde sadece ekmekle et yok ki, soğan kilosu da arttı.

Eti getiren zam yapıyor. Elektrik zamlanıyor. Doğalgaz zamlanıyor. Ot zamlanıyor aferdersiniz ama pislik zamlanıyor. Yani bir şekilde etkisi var. Yani iş yapan birisi üretim yani mutlaka aracı oluyor, aracın masraflar petrolun artışı vs. herşey etken.

Yani tantuniyi yiyesiye kadar o üründe 20 firmanın eksi var ve doğal olarak zamları etkilenir. Peçetecisiden tut, baharatçısına kadar.
Onu ''pislik'' olarak değiştir bence. Ben de öyle yazmıştım. 1 gün ceza yemiştim. :rolleyes:

Onun dışında ben hiç etkisi yok demedim. 1 haftada bu kadar zam fazla dedim.
Ekmeğin tasarruf (?) için gramı düşürüldü ama fiyatı aynı kaldı. Fiyatı artmış gibi oldu yani. İçinde sadece ekmekle et yok ki, soğan kilosu da arttı.
Hacı siz anlamadınız galiba. Siz ilk cümleyi ne alakası var gibi okuyorsunuz galiba. Ben zam fazla dedim. Alakası yok demedim.

Eskiden yüzüne bakmadığımız kartların havasından geçilmiyor şu sıralar :) Eskiden topladığımız en üst seviye bilgisayarlar bile GTX 1080 kadar pahalı değildi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı