Avrupalı gençlerin en büyük dertleri

Eğer öyle bir savaş çıkarsa bırak adaletsizliği dünya diye bir yer kalmaz.
Topyekün olacağını sanmıyorum ama kısıtlı bir savaş yaşanacağını düşünüyorum. Konuyu neden buraya getirdim derseniz açıklayayım.
Bazı arkadaşlar İPhone alamamasını sadece Türkiye'deki sorunlara bağlamış ama bu tür düşünce şekli ancak Dünyadaki yaşanan güncel gelişmeler takip edilmediğinde ortaya çıkıyor.
Dünya son yıllarda bir kırılma noktasına gidiyor. Bir tarafta Amerika ve sözde müttefikleri diğer tarafta Amerikan çıkarlarına uymayan devletler. Amerikaya boyun eğmezsek yakında Yunanistanla savaş çıkacak o zaman iPhone arayanlar yiyecek ekmek bulamayacak. Ya da boyun eğip Doğu Akdenizdeki tüm petrol ve doğalgazı bırakacağız.

Topyekün olacağını sanmıyorum ama kısıtlı bir savaş yaşanacağını düşünüyorum. Konuyu neden buraya getirdim derseniz açıklayayım.
Bazı arkadaşlar iPhone alamamasını sadece Türkiye'deki sorunlara bağlamış ama bu tür düşünce şekli ancak Dünyadaki yaşanan güncel gelişmeler takip edilmediğinde ortaya çıkıyor.
Dünya son yıllarda bir kırılma noktasına gidiyor. Bir tarafta Amerika ve sözde müttefikleri diğer tarafta Amerikan çıkarlarına uymayan devletler. Amerika'ya boyun eğmezsek yakında Yunanistan'la savaş çıkacak o zaman iPhone arayanlar yiyecek ekmek bulamayacak. Ya da boyun eğip Doğu Akdeniz'deki tüm petrol ve doğalgazı bırakacağız.

Dostum konu aslında doğrudan iPhone değil. Yurt dışında 15 günde alınan basit bir telefon ama Bizim ülkemizin ekonomisi nedeniyle çok pahalı olduğu için en çok konuşulan bu oluyor. Şimdi sen burada detaylarda boğulmuşsun resmen ama orada yaşayan gençlerle konuşuyorlar onlar hiç senin gibi detaylarda boğulmamış umurlarında değil.

Ya da boyun eğip Doğu Akdeniz'deki tüm petrol ve doğalgazı bırakacağız.

Bu ülke Amerika ve Avrupa'ya kafa tutup onca ağır ambargolara rağmen; Kıbrıs barış harekatını yaparken bile böyle ekonomik sıkıntı çekmedi bu halk. Şu an çektiğimiz sıkıntı neyin nesi dostum bir açıklar mısın? Avrupa'dan toprak falan mı almaya kalktık Yunanistan ile savaşta mıyız? Rusya Ukrayna'yı vurdu TR de dolar fırladı. Buğday ve yağı bile Ukrayna'dan ithal ediyoruz böyle 4 mevsim gören tarıma elverişli mükemmel topraklarda yazık...

Şu an Norveç'teki bir sporsever gencin en büyük derdi muhtemelen Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'da olacak olmasından ötürü sürecek olan 3-5 saatlik yolculuk.

Geri
Yukarı