Gençlerin yaptığı en büyük yanlış nedir?

Gelecekteki yaşamlarını doğrudan etkileyecek şeylerle uğraşmayıp, boş boş şeylere daha fazla zaman ayırmaları ve plansız, günübirlik yaşamaları. 24-25'li yaşlardan sonra ne kadar boş işlere zaman harcamışım der elbet herkes kendine, eğer yaptıysa.

Reel' de bir şeyler başarabilmek için sosyal medyayı kısmak gerekiyor. Ha işiniz sosyal medyaysa, oradan geçim sağlıyorsanız bilemem. Onun haricinde sosyal medya kullanımının yapılan araştırmalar sonucu depresyon sonucu olduğu çıktı. Aslında şöyle: Depresyonda olan insan sosyal medyaya hapseder kendini. Sosyal hayattan kopar. Sosyal medyada olduğu için de yine depresyona girer. Kısır döngü...

Enes B. gibi saçma sapan kimseleri örnek alıp kendilerini "Ben yutubır olacam çoh para kazanacam" diye yetiştirmeleri. Bir de sosyal medyadaki her şeyi gerçek sanmaları.

Herkes değil ama hatra sayılır bir kısım bunu yapıyor.

Son düzenleme:
Hiperaktiflik, zorbalık, çokbilmişlik, aşırı geri zekalılığı oyun oynamaya bağlamak...

Hiperaktiflik çocuk veya gencin elinde olan birşey değildir. Bir yanlış olarak göremeyiz bir rahatsızlık belirtisi olabilir.

Aslında burada çocuğun (gencin) yaptığı yanlışlar kadar aile okul ve çevrenin de çocuğa yaptığı yanlışlardan dolayı çocukta oluşan yanlışları da belirtmek lazım :)

Hiperaktiflik çocuk veya gencin elinde olan birşey değildir. Bir yanlış olarak göremeyiz bir rahatsızlık belirtisi olabilir.

Aslında burada çocuğun (gencin) yaptığı yanlışlar kadar aile okul ve çevrenin de çocuğa yaptığı yanlışlardan dolayı çocukta oluşan yanlışları da belirtmek lazım :)
Hiperaktiflik denen veya bu tabirle hafifletilmeye çalışılan bu iğrenç şey tam anlamıyla şımarıklıktır. Hiçbir şekilde başka bir anlamda kullanılmasına ben izin vermem. İğreniyorum böyle çocuklardan.

Hiperaktiflik denen veya bu tabirle hafifletilmeye çalışılan bu iğrenç şey tam anlamıyla şımarıklıktır. Hiçbir şekilde başka bir anlamda kullanılmasına ben izin vermem. İğreniyorum böyle çocuklardan.

O zaman bunun adına hiperaktiflik diyemeyiz anlatmak istediğim bu :) Şımarıklık ile hiperaktifliği karıştırmamak lazım.
Direk hiperaktiflik dersen bunun tıpta bir anlamı var hareketli çocuklara hiperaktif deniliyorsa onu diyenler hata yapıyor demektir. O zaman tabirleri doğru kullanmalıyız ki gerçeğini bilelim.

Şöyle bir açıklama da var.
Halk arasında, enerjisi yüksek ve çok hareketli çocuklar için bazen “hiperaktif çocuk” ifadesi kullanılır. Ancak şunu bilmekte fayda var; bazı çocuklar, sadece enerjisi yüksek olduğu için hareketlidirler.

Ayrıca benim çocuğum çok uslu diye ailelerin çocukları hakkında bahsetmelerini doğru bulmuyorum. Onların tek derdi çocukları onları uğraştırmasın anlayışıdır. Çocuk bu merak eder oyun oynar dünyayı tanımaya çalışır. Çocuğu robot gibi komutla yönlendirmek ve put gibi durmasını sağlamak ne kadar doğru çocuk psikologu değilim çok da kesin yorum yapmam doğru olmaz.

Tabi ki şımarık çocukları kimse sevmez. En yakınımdan biliyorum. Ailesi bile biz kontrol edemiyoruz diyorlar. Genelde bu durum konu başlığındaki gençlerle ilgisi az olsa da daha küçük yaştakiler hakkında söyleniyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı