Avusturya GP sıralama

Vettel için kalbimi kırdığına değer mi?
Kalbini kırmıyorum ama fazla abartıyorsun, doğru bir yorum değil.

Vettel'in şu ana kadarki en büyük 5 hatasını saysak 2 tanesi 2017 yılından çıkar, bence yarı yarıya suçlu sayılması için yeterli çünkü özellikle 1 tanesi Vettel'in kontrolden ne kadar kolay çıkabildiğini gösterdi herkese. Özellikle de rakiplerine.
Bakü de kontrolden çıkması kabul edilebilir değil, yalnız bundan dolayı çıkıp o sezon Vettel de yarı yarıya suç vardı demek kesinlikle yanlış bir açıklama. Singapur da yaptığı hata çok daha büyük bir hataydı.

Hamilton'a daha da büyük antipatim var.
Hamilton'a saygı duyuyorum ama sevdiğim bir pilot değil ağlamaları yüzünden. Vettel ve ikisi aynı araçta olsaydı ilginç olurdu, HAM yener diyorsun da şimdiki mental yapıya göre HAM avantajlı, ancak Vettel formdaysa bence Vettel yener. Hamilton, Rosberg ve Button'a karşı da yenilmiş neticede bu ikisi Vettel'den daha yavaş pilotlar. Hamilton elbette hafife alınmaması gerek. HAM sızlamaları yüzünden ona karşı bir antipati çoğu insanda ister istemez oluşmuş vaziyette, benim bir antipatim yok ama benim favori pilotum değil.

Leclerc ve Sainz için umarım sancılı bir Ferrari dönemi olamaz, Ferrari bunlarında hayatlarını karartacak gibi.

Vettel konusunu da kapatalım artık.

Yarın Ferrari, Mercedes'ten tur yer, buraya yazıyorum.

Geçen seneye düzlükte bu pistte 330 basıyordu SF90, SF1000 modeli ise 312 maksimum sürate sahip. Alfa Romeo araçlarının hızı 325 KM/S ancak onlar düzlükteki güç kaybını telafi etmek için düşük downforce paketiyle pistte çıktılar, sonuncu oldular zaten.

Geçen seneye düzlükte bu pistte 330 basıyordu SF90, SF1000 modeli ise 312 maksimum sürate sahip. Alfa Romeo araçlarının hızı 325 KM/S ancak onlar düzlükteki güç kaybını telafi etmek için düşük downforce paketiyle pistte çıktılar, sonuncu oldular zaten.
Geçen seneki motor anlaşması akıllarda büyük bir soru işareti bıraktı. Binotto, yaptığı açıklamada düzlüklerde 0,7 saniye kaybettiklerini söylüyor. 2014 motorunu kullanıyorlar herhalde bu kadar zaman kaybettiklerine göre.

Geçen seneki motor anlaşması akıllarda büyük bir soru işareti bıraktı. Binotto, yaptığı açıklamada düzlüklerde 0,7 saniye kaybettiklerini söylüyor
Geçen seneki motorun illegal olduğunu FIA kanıtlayamadı ama Ferrari ile anlaşma yaparak motor tasarımını değiştirmesini istedi. Böylelikle yeni bir motor yaptılar ve şu an berbat durumdalar. Yeniden motor tasarlamakta zor. Motorlar donduruldu, bu yüzden Ferrari düzlük hızında gelişemez artık seneye de böyle olacak. Binotto takımı mahvetti, 2018 SF71H modeli gayet iyiydi bu modeli geliştirmek yerine gitti yeni bir konsept ile bambaşka bir araç üretti SF90, o modelde geçen sene yarış temposunda ve virajlarda berbattı. SF1000 modeli SF90 aracından bile daha berbat, geçen seneki motor avantajı da yok artık.

Geçen seneki motorun illegal olduğunu FIA kanıtlayamadı ama Ferrari ile anlaşma yaparak motor tasarımını değiştirmesini istedi. Böylelikle yeni bir motor yaptılar ve şu an berbat durumdalar. Yeniden motor tasarlamakta zor. Motorlar donduruldu, bu yüzden Ferrari düzlük hızında gelişemez artık seneye de böyle olacak. Binotto takımı mahvetti, 2018 SF71H modeli gayet iyiydi bu modeli geliştirmek yerine gitti yeni bir konsept ile bambaşka bir araç üretti SF90, o modelde geçen sene yarış temposunda ve virajlarda berbattı. SF1000 modeli SF90 aracından bile daha berbat, geçen seneki motor avantajı da yok artık.
Geçenlerde de demiştim, bu tür büyük firmalarda baş yöneticiler mühendis olmuyor/olamıyor. Bu tür çalışma sistemlerini en iyi Japonlar kotarabiliyor.

Geçenlerde de demiştim, bu tür büyük firmalarda baş yöneticiler mühendis olmuyor/olamıyor.
Aynı görüşteyim. Binotto motor bölümünde iyi iş çıkardı, orada da kalmaya devam etmeliydi. Turbı hibrit çağında ilk kez 2018 ve 2019 yıllarında Ferrari motorda Mercedes'e üstünlük kurdu.

Geri
Yukarı